• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
na svu sreču.......kuc,kuc u drvo.....nisam imao nadzor,doduše mislim da mi je sve po ps-u,uspio sam samo doznati da neke omotnice imaju "disciplinu" a neke nemaju,e sad koje to nisam uspio još doznat,pozdrav svima.......:icon_anal:

Prošle godine je išlo smanjenje poljoprivrednih površina. Meni su smanjili a cca 3000 m2. A realno imam plastenik i lagunu, sa okretištima mkx 600 m2. Pa sam pitao tetu onako srpski naglaskom iz zezancije, pa što je zemlja ptica do odleti ;) Ona je rekla da ne moram ja pristati. No nisam stvarao problem jer sam imam alibi za 3000 m2 depoa. No ko se bahatio je dobio ove godine po lampi. Možda je to to. Oni imaju snimku iz zraka :)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel ima netko da još nije dobio za zemlju i voćnjake, kod mene ništa u PBZ nije sjelo SMŽ županija.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo i ajkule sa friškim vjestima,samo dali netko znade što je članak 68,uglavnom isplata za proizvođače mlijeka bi trebala biti po sistemu 13 lipa sada za referentnu količinu a onih 37 lipa do kraja 6 mjeseca,trebale bi biti isplačene krave sa nekih 400 kuna i zemljište 400 kuna po hektaru sada a 1200 kuna do kraja lipnja e sad sretno svima ali ovi nas budu opet dobrano prevarili ako im netko ne opali packe,po kradljivim prstima ah da računajte sa time da recimo koji ste iznos dobili prošle godine da bi ove godine to trebalo biti uvečano 25%,živi bili pa vidjeli,uglavnom pojedinci spremaju krajem lipnja privatne tužbe ako im se ne isplati ono što stoji po zakonu,ali izgleda da zakon kod nas se svaku sezonu promjeni barem 2 puta:icon_hang::icon_hang:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ovo je otprilike onako kako sam prognozirao, 25 posto od ukupne količine poticaja u EU, dakle iznos koji su dobili od EU su proslijedili nama tj. vama jer ja još nisam dobio :(
 

polj123

Novi član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
6
Brodsko-posavska županija,pbz, točno uplaćeno-duplo ništa sa votkom!!!Sve ide kao po planu 21!!!!!
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
..imaju snimku iz zraka..
Ne znam da li ga zafrkavas,ali termin "fin.disciplina" nije kontrola.Primjeti da je svima isti postotak.Ima novinski clanak koji govori: -slucaju manjka sredstava drzava smanjuje subvenciju.Termin za ovu vrstu krade zovu "fin.disciplina".Snimke iz zraka jesu kontrola,ali poljoprivreda je nebitna za to-premala sredstva-to je i ministar rekao ratarima u oci..
Znas u cijim je rukama gps i to je dovoljno.
Ne zezaj ljude :D (ako sam krivo razumio-isprika)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Kad uplatis 150-200 000 kn poreza u proracun bez dana kasnjenja onda si nediscipliniran i treba te kaznit.
Svi koji su duzni bogu i vragu su ok i njima se prastaju dugovi.
Pa se ti bavi poljoprivredom dok su ove budale na vlasti...
 

ivan1

Novi član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
7
Još ništa nije sjelo PBZ.,ali ako bude 400kn.po hektaru bit će veselo.:icon_hang:
 

vukovar

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
13
to i mene isto zanima,bojim se da nam to nisu sve isplatili zajedno sa zemljom ,mada je onda malo,ali ne mozemo se bas ni nadati necemu kako stvari stoje:icon_e_confused:
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
44
nama ništa za povrće i voćnjak u pbz ne znam kako to čitam da su većinom svi dobili makar nesto
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
jel neko bio na agronetu,nemogu ga nikako otvoriti i jel ima tamo onaj izvještaj o isplati što su obečali....stalno me muči ta financijska disciplina....puno mi je 28,1%,a kad već ne uzimaju svima....:icon_evil:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Šta ovo znači ''Primijenjena financijska disciplina'' i ''HPA Kompenzacija'' To piše na internetu za ono pod mliječne krave, ja sam dobio za mliječne krave, ali mi nikako se ne podudara sa onim što su rekli da će isplatiti, a na računu ne piše ni jedno od onoga dvoje što tražim pojašnjenje.. Isplatili su mi po kravi 200-tinjak kuna, što je za više od duplo manje.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
jeste imali kakve inspekcije lane? mjerenja zemlje i usporedivanje s arkodom, pregled stanja strnista i sta vec. mozda od nekih nepravilnosti ta financijska disciplina.
ja sam to imao lane i sve je bilo u redu, lane sjele neke mizerije od poticaja.
sad je sjelo 1160kn/ha, na koju semu, neznam :D
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
A svake godine budu inspekcije za nešto, al uvijek bude sve u redu i kako treba, dugovanja nemam nikakvih, sve se podmiruje na vrijeme.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Jel ima netko 8da još nije dobio za zemlju i voćnjake, kod mene ništa u PBZ nije sjelo SMŽ županija.

Pozdrav,vjerujem da je večini došlo za zemlju i voćnjake,pa tako i meni.Sad me zanima koliko je po hektaru za vočnjake a koliko za zemlju (oranice) ili je to isto.Bio bih mu zahvalan tko mi može odgovoriti.Hvala
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a jel netko točno zna nešto o tome.....što je to "bez financijske discipline", tako i meni piše.......nisam u sustavu PDV-a, nisam nikome ništa dužan, jer sam sve keširao, od gnojiva, do sjemena i otrova za prskanje.....sve površine su bile dobro prijavljene, sa određenom kulturom, jer sam prvo posijao i onda do 5mj išao prijaviti.......tako da je svega bilo točno u kvadrat......dalje nekužim......:icon_axe:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh