• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dečki izborna je godina, vođe bi trebali samo malo pripretiti, osim ako im se zbilja živo j... i spremni su izgubiti izbore.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Dečki izborna je godina, vođe bi trebali samo malo pripretiti, osim ako im se zbilja živo j... i spremni su izgubiti izbore.

a koji vođe,jako mi obični smrtnici njih zanimamo,i oni su u neku ruku političari,galame dotle dok ne izvuku ono što njih muči......sve priče su utopija:(:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Labavi i to je jedna velika istina! Realno ja ne živim od poljoprivrede, radimo i ja i žena i svet mi nebu propal zbog tih 2ha kaj imam pod poticajem, ali ne volim dok nas netko ima za ******* koji su vesla sisali jer nismo! Pa jel takav problem u ovoj vukoj... od države reči, budale, majmuni, ljudi... dobili bute tolko i tolko, tad i tad i gotovo. Pa nek je i 1500kn, ali da se znaju ljudi ravnat po tome a ne da se prema svima nama odnose ko prema balavcima!!! Fakat mi se gadi več to sve šikaniranje! [emoji35] [emoji36]
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
tako je mladiču,ja isto radim a opg je ženin,doduše u našoj kulturi poticaj igra presudnu ulogu(jer cijena proizvoda pokriva tek 70% troškova proizvodnje),no ono što ti kažeš bar da znamo koliko i kada ćemo dobiti pa da možeš nešto planirati.Pa brate ako možeš nađi se u toj proizvodnji a ako ne,hvala i doviđenja.....a ne ljude navuku obečanjima,zauzmu fotelje i sve što ide uz njih.....i onda j... se stoko sitnog zuba........

ej jel ti ovo 0201 datum ro........?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Jednom prilikom sam se upoznao s Jakovinom, i to je bilo dovoljno da ga ikad više vidim. Znači došao je na neki skup i nije ga ništa zanimalo osim da popije vina i rakije koje ovdje ima :icon_eyes:

Dobar dan, dobar dan, malo pričamo i ja kažem čime se bavim- imam 2 ha zemlje od koje živi moja obitelj i bavim se povrtlarstvom i vinogradarstvom na što on prekida i odgovara_ Od 2 ha zemlje se može jako dobro živjeti i ode on :icon_eek:

Što očekivati od tog čovjeka, em potiču veliku poljoprivredu na veliko (čemu se eu protivi i njihova je poljoprivreda sasvim suprotno zasnovana), znači 2 igrača u selu, njihova obitelj i par robijaša prijavljenih i par neprijavljenih , em ne shvaćaju što je to biti seljak i živjet od te zemlje.Ma ja razumijem i ratare i što je ratarstvo ali očito on ne.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kojeg datuma su poticaji isplaćivani prošle godine? Što se tiče Jakovine rekao mi čovjek koji ga dobro zna da je on idealan za ministra poljoprivrede, čovjek koji se neće buniti ni da Milanović odluči ukinuti poticaje poljoprivrednicima ili bilo što drugo, dakle beskičmenjak i poslušnik.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Zivio je ovaj narod i prije poticaja, mozda i nebi ni bilo to tako lose kad bi se ukinuli,,,
samo kad bi se ulazni troskovi barem malo smanjili,,,
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Bit če,pa i prošle godine je tako bilo,nema nas u planu a od jednom lova sjedne na račun.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Zivio je ovaj narod i prije poticaja, mozda i nebi ni bilo to tako lose kad bi se ukinuli,,,
samo kad bi se ulazni troskovi barem malo smanjili,,,

Pa od poticaja žive trgovci, to je svakome jasno, nije poticaj izmišljen da se pomogne seljaku.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa od poticaja žive trgovci, to je svakome jasno, nije poticaj izmišljen da se pomogne seljaku.

Ja bas mislim da je suprotno od onog sto ti mislis,,,
zapravo mislim da je to instrument da se sa seljakom moze manipulirati,,,
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Prošle godine su poticji bili isplaćivani 3 i 7. 2.14(posebna potpora, jedinstveno plaćanje, mlječne krave i krave dojilje ) te je poslje išlo 12 i 16. 6 14.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ja bas mislim da je suprotno od onog sto ti mislis,,,
zapravo mislim da je to instrument da se sa seljakom moze manipulirati,,,

Slažem se i s tim, htio sam reći da krajnju korist imaju trgovci, a ne seljak jer da nema poticaja ne bi mogli zarađivati i bogatiti se toliko, pa vidite malo tko su najbogatiji ljudi kod nas i vani.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Slažem se i s tim, htio sam reći da krajnju korist imaju trgovci, a ne seljak jer da nema poticaja ne bi mogli zarađivati i bogatiti se toliko, pa vidite malo tko su najbogatiji ljudi kod nas i vani.


Opet krivo, i da nema poticaja oni bi opet zarađivali jer bi mi ionako morali uzimati sav repromaterijal kao i sad kad imamo poticaj samo tad te se nebi moglo toliko ucjenjivati sa poticajima i ucjenama o primjerice polozenim ispitima za traktor, plug, prskalicu sa atestima za iste itd...

Nekad kad sam bio jako mlad i naivan razmisljao sam da je jedino proizvodnja ta koja je siguran dobitak ma o kojoj se radilo, ali danas "znam" da je jedino trgovina to sto je siguran dobitak a svaka proizvodnja je rizik,,,
svaki trgovac radi sa najmanje 30% marze i to je zagarantirani dobitak dok je proizvodnja ipak nesto sasvim drugo, nema nikakve sigurnosti za dobitak ni kad je dobra godina a kamoli kad to nije,,,
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
U razdoblju od 30. siječnja pa najkasnije do 10. veljače krenut će isplata oko 60 posto poticaja poljoprivrednicima

To je naslov,politicki izrecen,treba skuzit znacenje.Citanje izmedju redaka.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
U razdoblju od 30. siječnja pa najkasnije do 10. veljače krenut će isplata oko 60 posto poticaja poljoprivrednicima

To je naslov,politicki izrecen,treba skuzit znacenje.Citanje izmedju redaka.

Dakle 10. veljače će krenuti isplata pa tko zna do kada ako znam čitati između redaka.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh