• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Samo mi nije jasno kako su oni "zaostali" danci, šveđani ili nizozemci uspijeli dići svoju poljoprivredu na takav nivo.

Udruživanjem, udruživanjem i samo udruživanjem, to je tajna uspjeha kod zemalja koje spominješ. Prije 10-ak godina naša županija je organiziala studijsko putovanje u Dansku na temu udruga i zadruga. 14 dana smo bili tamo gdje su nas cijelo vrijeme doslovno davili kako njihovi seljaci funkcioniraju. Kod njih ne postoji seljak a da nije član u najmanje 3 udruženja . A kako stoje stvari kod nas ? Koliko vas je kupilo neki stroj sa prijateljem, susjedom,rođakom ? Koliko vas u selu se udružilo da bi zajedno kupili repro materijal za sjetvu ? Doslovno tako nastaju zadruge .
Znam , svi će sad opet reći kriva je ova ili ona vlada jer nema jasne strategije....
Mora nam biti jasno da nema šanse da mali seljak može opstati sam, jedino može opstati i fino živjeti od poljoprivrede samo ako bude udružen sa 100 drugih seljaka . Onaj tko želi živjeti i baviti se poljoprivredom neka si da truda i prouči cijeli program ruralnog razvoja, neka bude prisutan na svakom predavanju na tu temu i možda uoči gdje i kako vidi svoju priliku i budučnost u poljoprivredi.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
evo i kod mene ima zadruga koja broji 16 clanova prek koje plasiramo povrce...i za sad funkcionira jako dobro ..prodamo vise manje sve kolicine koje proizvedemo...i po nesto vecoj cijeni..jedino kod mene fali jos neka zadruga prek koje bi plasirali žitarice..
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Gledam poljoprivrednu emisiju i ne vjerujem,oni (ministar, voditelj) vele da su poticaji u iznosu od 1,5 mlrd kuna,tj prvi dio isplaceni a meni na racun nije sjelo ni lipe...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Treba slušati,krenula je isplata prvog dijela od 1,5 milijardi.Ali ono po meni je bitno ,što niti jedan medij ne ide sa informacijom da 60% posto od te količine požderu Todorić,Pipunić i ekipa trgovačkih društava.Malim proizvođačima je problem što se je sav poticaj smješten u to regionalno plaćanje pa mi nikad ne znamo koliko je za što isplaćeno, ali evo najgore je sigurno nama koji smo blokirani i mi ne budemo vidjeli niti p od poticaja,:icon_madu::icon_madu::icon_madu:.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Gledam poljoprivrednu emisiju i ne vjerujem,oni (ministar, voditelj) vele da su poticaji u iznosu od 1,5 mlrd kuna,tj prvi dio isplaceni a meni na racun nije sjelo ni lipe... ������

Ma izjavama ovog lika više se ne čudim i uopče ga ne doživljavam(lažovina),al da novinar nema informaciju da to nije točno,i da ga direktno ne pita doslovce koliko je točno isplačeno i kome,te jeli to sve za prvi dio.....e to nemogu shvatiti,mislim da ovaj ostarjeli komičar nema muda za to ,ali Vlatko bi ga možda i pitao......a možda ja ovih dana sretnem kumu pa je pitam,možda dobijem informaciju iz prve fotelj......pardon,ruke.......:icon_fU:
prijatelju,i ja bio blokiran,skinuli lovu,urgentno odblokirali(uz masnu proviziju),platio par računa ostalo ču spiskat na provode a hvala bogu još mi puno ostalo.............0,64 kn.........
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Sta opet sarafe po agronetu!!! Valjda stavljaju nasa prava na placanja pod odluke hahahhaha, moz si mislit :icon_weed:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Treba slušati,krenula je isplata prvog dijela od 1,5 milijardi.Ali ono po meni je bitno ,što niti jedan medij ne ide sa informacijom da 60% posto od te količine požderu Todorić,Pipunić i ekipa trgovačkih društava.Malim proizvođačima je problem što se je sav poticaj smješten u to regionalno plaćanje pa mi nikad ne znamo koliko je za što isplaćeno, ali evo najgore je sigurno nama koji smo blokirani i mi ne budemo vidjeli niti p od poticaja,:icon_madu::icon_madu::icon_madu:.

Ljudi svašta pričaju pa sam tako čuo da je Todorić prošle godine ubrao 125 posto poticaja, j.... čovjek u biti vlada državom ko da živimo u feudalno doba. Jasno narod i mediji peru po seljaku kao parazitu ovog društva, a ovi ubiru vrhnje. Što se tiče poticaja sve se više bojim jel će biti isplata ovaj mjesec, jer za isplatu trebaju novci, a novca nema, idem ja sprechen sie deutch vježbat jer ovdje se ne piše dobro.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Zar su počeli i nedjeljom radit?
E jbg,prije neznam koliko vremena,kad je neko napiso da ne radi ja pokušao uči i stvarno pisalo "sustav u održavanju",zatim nakon nekog vremena pokušam i uspijem ali nikakvih promjena,kao što sam napisao.Sad opet "sustav u održavanju",pa nemam ništa od toga da pišem neistinu ovdje a jel oni rade nedjeljom neznam.
Ali na mom radnom mjestu,prije nekih 10-15 dana,došli serviseri iz jednog mobilnog
operatera u 3 sata ujutro(noći) znaći radi se kad treba i kad se može.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh