• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi jel ja mogu prenjet svoja prava na poticaj druge godine na drugog korisnika iako je ova godina bila referentna? Prodali smo jučer keka 3 komadićka zemlje a pravo je upisano na mene pa bi ja to prebacil na novog vlasnika iduče godine.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma ne mislim mu prodavat prava, to od jednog našeg člana otac ukrupnjuje a sitni su ficleki u pitanju, kak bi Dudek rekel "zemlje za dvaput v žep deti" pa mu je stari prodal.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Uvjeti za dobivanje poticaja za mlade poljoprivrednike su dobna granica do 40 godina, prvi put nositelj gospodarstva ili otvoren upisnik unazad 5 godina. Ukoliko je upisnik otvoren vise od 5 godina poticaji se ne mogu dobiti. Ja se upisniku vodim ko mladi poljoprivrednik, takoder sva dokumentacija prilozena i potpisano sve potrebno, da bi sada kad su trebali biti poticaji za navedeno, njih nije bilo. Tokom izrade upisnika nitko nam nije napomenuo da nemamo pravo, iako ta informacija stoji u sustavu. Tako da postoji mogucnost da se i onima koji nisu sada dobili poticaje dogodilo isto.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
Zna li netko koliki je taj dodatni poticaj za mlade poljoprivrednike ,po ha?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Pročitao sam dosta članaka na temu zelenih plaćanja, ali nikako da do kraja razumijem onaj dio o onih 3 metra uz šumu što se ne smije koristiti u svrhu poljoprivredne proizvodnje. Da li se taj prostor smije uzorati zajedno sa ostatkom parcele s tim da se onda na taj dio ništa ne sije ili se taj dio uopće ne smije ni orati? Razumio sam da se smije pokositi, ali ne i napasivati.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Tko bi nam mogo bit novi min. Poljoprivrede ili jos bolje min.Financija da nam sto prije krene isplata poticaja ?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Po viđenom na nekim portalima i medijima upravo za ministarstvo poljoprivrede ima najviše kandidata i jedna žena,ali tko god da dođe na tu fotelju NAJEBAO JE KAO ŽUTI.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ma nece on naj.... Po svemu sudeci najvise cemo nastradati mi mali seljaci. Nazalost na tu poziciju se opet vraca stara hdz garnitura iz redova todorica, dva su kandidata njihova, jedan jos uvijek radi a jedan je radio kod todorica. Pa kak to moze biti dobro... Ajme nas seljaka... Kad bi barem izabrali Kovaca iz redova Mosta, covjek bi jos mislio da imaju nekakve ozbiljne namjere unaprijediti rurarlni razvoj, jer mi se cini da je on jedini od ovih kandidata koji se kuzi u poljoprivredu.
 
Posljednje uređivanje:

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Sve se bojim kad će biti i koliko jer nema vlade,proračun nije donesen,dali nešto jesenos za 2015...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Donešen je proračun za prva tri mjeseca u kojem je predviđena isplat od 1-3mj u iznosu od 2.2milrd kuna.

Samo pitanje, kad će se pokrenit ta isplata...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Ići će kao i svake godine, krajem ovog mjeseca za stoku ili kako se to već zove, ja tako dobijam za krmače, a nakon toga za površine.
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
To je super ako smo upali u prvo tromjesečje privremenog financiranja.Moglo bi biti kao lani,polovica drugog mjeseca pa dalje.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Evo kog zanima :

http://www.mfin.hr/hr/drzavni-proracun-2016-godina

pdf -Odluka o privremenom financiranju poslova, funkcija i programa državnih tijela i drugih proračunskih korisnika državnog proračuna Republike Hrvatske u prvom tromjesečju 2016. godine

http://www.mfin.hr/adminmax/docs/Od...ika DPRH za prvo tromjesecje 2016. godine.pdf


Samo potražit ministarstvo poljoprivrede...


evo i iznosi onima kojima se neda tražit :

CHmAoKY.png
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh