• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nije mi jasno, ako je netko do sada obradjivao npr. 20 ha, a imao upisanih 10 i prosle godine upisao svih 20, zasto je nezadovoljan ako i dalje obradjuje istu povrsinu a dobiva vise poticaja? Ok, dobiva manje po hekataru, ali dobiva vise u ukupoj cifri. A troskovi obrade i proizvodnje su i dalje isti... Osim toga, kako mu se do sada isplatilo obradjivati zemlju bez poticaja, a sad sa smanjenim poticajem se odjenom ne isplati.
@komer je u potpunosti u pravu, nitko se ne bori za svoja prava, a ocekuje da ce netko tamo negdje misliti o njemu.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
jel ima itko da mu piše vrijednost prava manja od 168 eura? (ne pričam o iuv_PG)

Navedeni podaci su informativnog karaktera



ID prava19484680

Dodijeljeno 33,86

Vrijednost142,17

Prava preneseno 0,00

Prava primljeno0,00

Stanje nakon prijenosa33,86




IUV_PG_2015 141,91

IUV PG 2016 143,80

IUV PG 2017 145,70

IUV PG 2018 147,60

IUV PG 2019 149,49

Izvor Inicijalna dodjela

Dodijeljeno prava 33,86









[Meni piše ovako.Imam ratarstvo i nekih 7 ha povrća. Lani sam upisao nekih 3-4 ha koje nisam imao pod ugovorom. Koliko bi bila vrijednost prava da nisam ništa upisivao novog lani i da je sve čisto ratarstvo?
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Ma uvijek se sjetim vražjeg kultivatora kad sam htio da popola uzmemo,stroj koji je u pogonu 1-2 dana godišnje,stoji i ne radi..a posudio bi ga svatko od mene..gledam i za šprice,ajmo uzet nas 3-4 špricu pravu,ionak nam treba dan-dva godišnje(ne govorim o onima koji imaju veće površine),nitko neće jer svatko bi svoju,a svi do jednoga će kukat kako moraju na pregled šprice i ostavit neznam koliko para za pregled...da ne velim da u ulici svatko tko ima traktor ima i špricu staru 30 god kojima su uzeli par stotki na pregledu..sad kukaju,reko ajmo špricu kupit skupa,ma kak će to funkcionirat,kak ovo kak ono..sami razlozi za ne umjesto da svi budu za...ako ja kupim,odma se obilazi i pita "buš mi posudil da probam"...tako je to kod nas,zato mi mali trunemo jer ako želim imati uz traktor plug,roto brane,špricu,sijačicu žitnu,za kukuruz,rasipač,kultivator...itd,treba mi 15 tisuća eura koje na 8ha nebudem godinama zaradio..ali nas 3-4,em je manji ulog,em manji troškovi održavanja,mogli bi uštedjeti lovu i uložiti više u repromaterijal ili nešto drugo...
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Kako čete onda objasniti nacionalnu rezervu jer oni u ministarstvu su znali da ima puno više površina koje se rade od upisane u arkod.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Puno se toga promjenilo, a ljudi jako malo. U jednu ruku, razumijem i to da svatko zeli imati svoje. I to bas iz gore navedenih razloga, ako netko ima nesto sto drugi nemaju, onda moze ove ostale u zdrav mozak. S druge strane, prije 40-ak godina, jedan je imao spricu, jedan je imao sijacice, drugi kombajn i to je tako funkcioniralo. Ljudi su sami odradjivali osnovnu obradu, a ostalo je bilo usluzno. Ovo sto ti predlazes opet je jos bolje, jer ne placas ni uslugu. Al eto, bolje da uvoze otpad iz Njemacke, nego da rade s novim strojevima, valjda je tako bolje.

@Gusta, to je sasvim drugi par rukava. I danas ima dosta povrsina koje nisu upisane, a zamisli sto bi tek bilo kad bi se sve povrsine u Hrvatskoj pocele obradjivati, to su stotine tisuca hektara u pitanju. Mi smo, zapravo, toliko u banani da ne mozemo samostalno to podnjeti. A kad bi se pocelo obradjivati toliko zemlje, koliko bi skocila prodaja goriva, sjemena, strojeve...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Mislim da novoupisane povrsine nisu bas tolike da bi znatno utjecale na smanjenje po hektru,a ako je suma novca za poticaj ostala ista kao prosle godine !
Pa nije upisano 20-30% vise povrsina ???
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
pa nije, ali eto ako bude tako kako oni pričaju ispada da će se dobiti za nacionalnu rezervu 20 eura po ha ako se ne varam + zeleno plaćanje na tih 20 eura.... sramota.... ako bude drukčije to bi bilo fer jer ovako bi bila sprdačina. 89 eura iuv:pg 2015. a na pola njiva sam imao puno pravo....
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Kolega borno potpuno te razumijem i sve su to igre riječi jer osobno smatram da se na nas poljoprivrednike gleda da smo neškolovani,nepismeni itd..a pošto se ne bunimo previše osim kad susjed dobije više poticaja od nas,onda su gadni problemi..
I dalje stojim iza toga da smo si sami krivi za neke stvari,imali smo moć izbora,izabrali smo si i tako nam i je..neću politizirati,jer nema dana kad nam politika ne iskače pred nos,ali moramo se ili nekako ujediniti ili će nam biti teže samima...

Teško je nas manje ujediniti i ostalo nas je malo_Oni veliki trguju drugačije.Nikad više prosvjeda radi cijene pšenice ili poticaja.
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Nije mi jasno, ako je netko do sada obradjivao npr. 20 ha, a imao upisanih 10 i prosle godine upisao svih 20, zasto je nezadovoljan ako i dalje obradjuje istu povrsinu a dobiva vise poticaja? Ok, dobiva manje po hekataru, ali dobiva vise u ukupoj cifri. A troskovi obrade i proizvodnje su i dalje isti... Osim toga, kako mu se do sada isplatilo obradjivati zemlju bez poticaja, a sad sa smanjenim poticajem se odjenom ne isplati.
@komer je u potpunosti u pravu, nitko se ne bori za svoja prava, a ocekuje da ce netko tamo negdje misliti o njemu.

Možeš se drek boriti za svoja prava.Ja sam lani upisao 12 ha koje sam uzeo u najam sa ciljem povećanja proizvodnje.Sad ću za tih 12 više od onih prije 11 dobiti cca 6000 kn više.Osjećam se kažnjen i prevaren što bi radio i zaradio više.Cijene proizvoda se ruše na osnovu ebnog poticaja.To je takav zakon nema borbe.Političari su se izborili za to.
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Mislim da novoupisane povrsine nisu bas tolike da bi znatno utjecale na smanjenje po hektru,a ako je suma novca za poticaj ostala ista kao prosle godine !
Pa nije upisano 20-30% vise povrsina ???

Opet ja .Upisao sam 12 ha a obrađivao 11.Objašnjeno mi je da su mi zato prava smanjena.Tko nije ništa upisao valjda je bolje prošao.Neznam.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Vjerovali ili ne jako se je puno nove zemlje prošle godine upisalo. Pričao sam prošle godine tijekom kontrole sa osobom iz nadzorne stanice ( eko ) i pitao kako to da ove godine dolaze skoro 2 mjeseca kasnije. Rečeno mi je da su ljudi upisali toliko zemlje da imaju posla preko glave, da ne izgube 4-5 godina, su prošle godine sve što je bilo u planu za budućnost preorali, tanjurali, malčirali i upisivali.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nista mi to nije jasno, ja sam na 5,5 upisao jos 4, a prava su mi 168 eura. Jedino sto mi se dogodilo je da sam dobio ove godine smanjenje za 1500 m2, navodno ekoloski znacajne povrsine, zbog posumljenog kanala, valjda.
 

Hipik

Član
Tu od
24 Tra 2016
Poruka
59
Nista mi to nije jasno, ja sam na 5,5 upisao jos 4, a prava su mi 168 eura. Jedino sto mi se dogodilo je da sam dobio ove godine smanjenje za 1500 m2, navodno ekoloski znacajne povrsine, zbog posumljenog kanala, valjda.

Pitaj Čveka ili Điđu
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Hahahahaha, samo se ti zajebavaj. Čvek bi možda još i mogo znat, znaš da je bio nominiran za najbolji opg u Vecernjem :D
A Điđo je ercegovacki svercer vulgaris, najjači mi je bio na prosvjedu mljekara, pa kad je rekao - mljekarstvo je tradicija u mojoj obitelji, zato ne smije propasti!

Stvarno, kad čovjek malo razmisli, kome sve idu poticaji, dobro nam išta dođe.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh