• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Rekao je voditelj jutros na HRT 1 radiju u emisiji za poljoprivredu da potpore unatoč povećanju od 750 milijuna kuna budu smanjene u odnosu na onih 2335 po ha na cca 1800 kn po ha.Ja sam to shvatio kao prosječni iznos po hektaru.Budemo vidjeli.Možda još ima nade da nešto stisnu.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Ma nemam ja puno, svega 1,8 ha. ne kužim baš to kak ide s tim pravima, gdje se to uopće vidi? Zvao sam u agenciju kod prvog kruga isplata i dobio odgovor da mi imaju još za isplatit ali u drugom krugu jer da mi je prvi isplaćen u predujmu... i sad opet ništa. Dobio sam u 11 mj 1630 kn u tri isplate .
Zvućalo je jednostavno, a sad se sve više gubim...

To te pitam iz ovog razloga: ili na primjeru da ti kazem. Npr ako si 1,8 ha u 2012. Obradjivao i imao valjani ugovor o zakupu ili je bila tvoja zemlja onda si mogao dobiti poticaj. U 2013. Se promijenilo cini mi se (ili u 2014.) znaci onaj tko je imao poticaj dobio je Puno pravo 1ha=1 pravo i treba dobiti puni poticaj. E sad npr ti si nakon 2012.2013. Uzeo tu zemlju a bivsi gospodin koji je obradjivao tu zemlju odbije tebi dati prava, ti neces ni lipe poticaja dobiti. Osim ako imas pravo povuci pravo iz nacionalne rezerve. Ja sam to mogao jer sam bio mladi polj. E sad nekima ti se cak i to pravo iz nacionalne rezerve ne isplacuje u punoj vrijednosti, tj umanje ga. Ako imas puno pravo e onda tu nesta smrdi i zovi zagreb non stop pusti ove lokalne urede.... da vidis sta je to
 

GeneralZod

Član
Tu od
9 Svi 2016
Poruka
49
Danas ministar Romić u plodovima zemlje izjavio da još isplate idu i idući tjedan. Živi bili pa vidjeli!
 

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
Sta vredi gledat čovjeka koi je u stanju lagat a da se ne zamuca.Laže ćim zine po njegovom poticaj je već odavno isplaćen.FUJ BLJAK
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jasno i glasno je rekao i obijasnio kako i zašto da i ne je tako,e sada čekamo da vidimo to.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sta vredi gledat čovjeka koi je u stanju lagat a da se ne zamuca.Laže ćim zine po njegovom poticaj je već odavno isplaćen.FUJ BLJAK

Pa oni su takvi hdz važno sve rasprodat da se obogate i opet glasaju za te lopove a most je isti.
Slušao sam sinčića danas u vezi te privatizacije , i to je pljačka.
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
To te pitam iz ovog razloga: ili na primjeru da ti kazem. Npr ako si 1,8 ha u 2012. Obradjivao i imao valjani ugovor o zakupu ili je bila tvoja zemlja onda si mogao dobiti poticaj. U 2013. Se promijenilo cini mi se (ili u 2014.) znaci onaj tko je imao poticaj dobio je Puno pravo 1ha=1 pravo i treba dobiti puni poticaj. E sad npr ti si nakon 2012.2013. Uzeo tu zemlju a bivsi gospodin koji je obradjivao tu zemlju odbije tebi dati prava, ti neces ni lipe poticaja dobiti. Osim ako imas pravo povuci pravo iz nacionalne rezerve. Ja sam to mogao jer sam bio mladi polj. E sad nekima ti se cak i to pravo iz nacionalne rezerve ne isplacuje u punoj vrijednosti, tj umanje ga. Ako imas puno pravo e onda tu nesta smrdi i zovi zagreb non stop pusti ove lokalne urede.... da vidis sta je to

ma, to je moja zemlja. Radim je već godinama, samo sam se tek lani upisao u opg. Sve čisto ko sunce, kaj su me uopće vukli onda na to...
 

Tinmark

Član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
53
Da isplate idu onima koji su bili u kontroli pa im prošli tijedan nije išla isplata ti će dobiti a tko je dobio prošli tijedan tri uplate to je kraj to jest isplačen poticaj.
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
Da isplate idu onima koji su bili u kontroli pa im prošli tijedan nije išla isplata ti će dobiti a tko je dobio prošli tijedan tri uplate to je kraj to jest isplačen poticaj.

nisam bio ni u kontroli... muka mi je več od svega...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,699
A tko te vukao na to da se upišeš u OPG? Da nisi očekivao neku korist ne bi se upisivao kao ni mnogi od nas!
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
A tko te vukao na to da se upišeš u OPG? Da nisi očekivao neku korist ne bi se upisivao kao ni mnogi od nas!

možda, mislio ajde povečat broj koza, pa da mi se bar vrati dio za sjetvu... pušiona, a sad mi nude da se prijavim za potporu za izgradnju male sirane... e baš bi se uvalio....
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
evo baš sam išo proučit u arkod, piše samo dodjeljena prava 1.63 i kaj to znaći?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh