• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Meni je sjelo za mlade 15 573,02 kn a 46,01 ha je u upisniku. E sad ili je sjelo 338,47 kn po ha (ako je za prvih 50 ha ili je sjelo skoro duplo vise ako je za prvih 20-25 ha) mladi javite koliko je vama sjelo i koliko ha imate jer i mene ovo zanima. Sve u svemu za mlade je dosta sjelo oko 30 000 kn od zime pa do sada.... ali za cisto ratarsvo je malo ako ne plate izravno nacionalno placanje....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Meni izadje to za omladinu 333,61 kn/ha. Na 9,56 ha. Nadam se da ce jos...

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

vvvvin

Član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
70
Nama za mlade nije isplaceno ni u predujmu ni u prvom dijelu isplate a niti sad tako da cekamo a sve je odobreno bili smo u predujmu u sustavu administrativne kontrole,a zasto nisu poslje isplatili nitko ne zna uglavnom su mi rekli oko 30 tis za 36 ha do 30.06 je rok e sad cemo vidjeti hoce konacno sad to platit?!
 

vvvvin

Član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
70
Ovaj tjedan isplate za stocarstvo a za zemlju je sve isplaceno tako su mi u agenciji rekli,nama su isle 3 uplate koje su prebijene sa poreznom i to je navodno sve uglavnom dio iz eu i ovaj iz hrv proracuna su da smo sad u pola dobili e sad u kojem to postotku ide i kako oni to obracunavaju ne znam
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Danas u Slavoniji sastanak polj. Udruga
Navodno da je država novce od zemlje prebacila za naše famozne stočare
Tako jučer ukratko rekel nas predsjednik
 

Danci001

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2016
Poruka
116
Pozdrav dećki...
Novi sam zanima me da li će još
biti isplata za osnovno ili tug...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Isplate za zemlju su gotove, ende! Bit će još poravnanja nešto sitno par kuna.
Svi mi koji smo dobili 700 tinjak kuna po hektaru i nadamo se ostatku, a u bjelovarskom kraju nas ima podosta od toga jednostavno neće biti ništa. Razlog je što nam nisu prebacili prava na plaćanja. u Agenciji tvrde da je u ugovorima o zakupu zemljišta trebala bit navedena klauzula i kojoj se navodi da se uz zakup zemljišta prenose i prava na plaćanja. Nitko to nije rekao, meni su rekli da trebam dovest ljude osobno (zakupodavce) u Agenciju da potpišu što sam i naprvaio, sve i jednoga doveo i ljudi potpisali. Danas zovem Ministarstvo u Zagreb i gospođa mi fino objasnila da u mojim ugovorima nije naveden i prijenos prava. Zašto to nitko u Agenciji nije objasnio meni a i svima ostalima koji to nisu znali? Za 2015_u godinu sam zakinut za 80000kn i tako narednih 5 godina. Ljudi koji su mi dali ugovore dalje nisu tražili poticaje za svoju zemlju te ih nisu iskoristili prošle niti ove godine a neiskorištena prava nakon dvije godine idu u nacionalnu rezervu. (...)
2020. godine će bit ponovo referentna godina i imaju dovoljno vremena osmislit kvalitetan način za izigrati nas ponovo.
Dali razmišljati o kakvoj kolektivnoj tužbi ili ne? Ispadamo sami krivi jer smo "neinformirani". Mislim da je njihov posao bio da nas upute da se odradi sve kako treba i da jednostavno do ovakvih stvari nebi smjelo dolaziti.

Zemlja je upisana u ARKOD ali ne i prava makar su ljudi došli to popisat. Moram se pridržavati plodoreda, zelenih pojaseva, tri kulture... a za to nedobiti poticaj.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Ti isti ljudi koji su dosli potpisati s tobom, jesu oni imali prava i jesi naveo darovabje zemlje sa pravima jer ako niste dz zaokruzili to nisu puna prava. Ja sam lane naveo klauzulu onda je kao trebala ove godibe nisam jer kao nije potrebno..... ma lazu ko kerovi.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ti isti ljudi koji su dosli potpisati s tobom, jesu oni imali prava i jesi naveo darovabje zemlje sa pravima jer ako niste dz zaokruzili to nisu puna prava. Ja sam lane naveo klauzulu onda je kao trebala ove godibe nisam jer kao nije potrebno..... ma lazu ko kerovi.....

Ti ljudi su imali puna prava na svoju zemlju.
Nitko u Agenciji dok sam donosio ugovore nije rekao da se mora navest ta rečenica o prenošenju prava a sada govore kako sam to trebao napist i da sam "neobaviješten, neinformiran..." ...
Jasno su rekli dovedi ljude osobno. Doveo sam ih sve i sada sam ja kriv i glup i neznam što. U pitanju je 35 ha.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Ti ljudi su imali puna prava na svoju zemlju.
Nitko u Agenciji dok sam donosio ugovore nije rekao da se mora navest ta rečenica o prenošenju prava a sada govore kako sam to trebao napist i da sam "neobaviješten, neinformiran..." ...
Jasno su rekli dovedi ljude osobno. Doveo sam ih sve i sada sam ja kriv i glup i neznam što. U pitanju je 35 ha.

Stvarno je zalosno i katastrofalno kakvi ljjdi rade u agenciji..... meni je recimo tada rekao javni biljeznik da on mora uvesti tu odredbu u ugovor..... zamisli javni biljeznik a ovi u agenciji tebi nisu rekli....

A sada koliko znam je nepotrebno uvesti tu recenicu u ugovor ako ti netko prenosi pravo..... da si kosu pocupas. A nista lrijatelju izdrzi nekako ove 4 godine. Jedino da se zalis sada na odredbu ali neznam hoce ti sta to pomoci.... ali gle ako ti isti nisu izgubili pravo na poticaj onda nagodinu mozes dobiti prava zar ne?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Onda bi na račun ljudi od kojih si uzeo zemlju trebali sjesti novci?zar ne?ili sam u krivu...
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Ne bas, njima su ocito ostala prava ali ne mogu ih naplatiti jer nemaju hektare prijavljene za poticaje.....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sve lopovluk samo gledaju da otmu novce i onda se čude jer nejedemo naprijed
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Ako je kićo riješio ugovore sa ljudima,i prijavio poticaj,a nije prenio prava,onda onima koji imaju ta prava sjedaju pare...ili?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ne, ti ljudi ni lani a ni ove godine nisu trazili poticaj jer su ga prepustili meni i dosli u Agenciju da bi se to prenijelo. U Agenciji su njima ispisali a meni upisali zemlju u arkod ali ne i njhova prava. Prenesena su mi prava samona dvije zemlje koje sam kupio dok na ove s ugovorima mogu zaboraviti poticaj.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh