• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Pa i kod nas su....i mi se uzdamo u izbore....tad obicno ovi sto su na vlasti isplate svoje zaostatke i pokrpe puteve u nadi da ce dobit jos 4 godine lagodnog zivota
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Ali opet nedorečeno koliko i što.I zaboravio je je voditelj riječ prosječno po hektaru 2200 kn za ratarstvo jer je tako neki dan objavila agencija na svojim stranicama.Znamo kako oni računaju prosjek.Jako bih ga volio ostvariti do 30.06.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa dobro je rekao,oko 2200 kn po hektaru.
Pa koliko hektara puta ta cifra i to ti je to.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ja više ni ne očekujem ništa, i ovo što sam dobio mi previše :icon_idea::icon_scratch:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pa dobro je rekao,oko 2200 kn po hektaru.
Pa koliko hektara puta ta cifra i to ti je to.

Nema sanse da ce prosjek
bit 2200 po hektaru. Hoce ali samo za one zemlje koje ste imali upisane u 2014 i ranije. Sve povecano lani srezano je na pocetnih 20 i nesto eura plus uvecanja za zeleno. Vecini "vecih" opegejaca u bj kraju je do sad sjelo izmedju 700 i 1100 kn po hektaru i to je to. Nema vise jer je goovo s isplatama za zemlju, ostala su poravnanja a to je nesto sitno. Svi se jos nadaju necemu a baba s kolacima je prosla.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Zato su nam toliko isplatili,trebaju im pare,nama ne,a vidim da su neki dobili iznad očekivanog pa nek im vrate možda dobiju i zahvalnicu !
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Nema sanse da ce prosjek
bit 2200 po hektaru. Hoce ali samo za one zemlje koje ste imali upisane u 2014 i ranije. Sve povecano lani srezano je na pocetnih 20 i nesto eura plus uvecanja za zeleno. Vecini "vecih" opegejaca u bj kraju je do sad sjelo izmedju 700 i 1100 kn po hektaru i to je to. Nema vise jer je goovo s isplatama za zemlju, ostala su poravnanja a to je nesto sitno. Svi se jos nadaju necemu a baba s kolacima je prosla.

Ako je rečeno da će biti 2200 kn po ha onda se toga trebamo i držati a druga je stvar što pojedinci nisu prenesli prava uz zemlju ...svakako rekao bih da nam je to dobra škola za dalje i da treba dobro pratiti pravilnike i zakone,na žalost vani netko drugi vodi računa o tim stvarima i štiti svog seljaka a ovdje smo prepušteni sami sebi i državi nije u interesu da seljak dobi novac kako bi se normalno razvijao..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako je rečeno da će biti 2200 kn po ha onda se toga trebamo i držati a druga je stvar što pojedinci nisu prenesli prava uz zemlju ...svakako rekao bih da nam je to dobra škola za dalje i da treba dobro pratiti pravilnike i zakone,na žalost vani netko drugi vodi računa o tim stvarima i štiti svog seljaka a ovdje smo prepušteni sami sebi i državi nije u interesu da seljak dobi novac kako bi se normalno razvijao..

Okej, ima nas koji nismo bili upućeni oko igre s prenosom prava na ugovorenu zemlju a to su nam u Agenciji svakako trebali reći što i kako napravit (propust djelatnika agencije slučajan ili namjeran), što će reć ovi koji nisu imali promjenu u količini zemlje prošle godine a nisu dobili puni iznos? Kako da su prenesli puna prava na zemlju koju sam kupio dok za zemlju u zakupu za koju sam doveo ljude da osobno potpišu prenos njihovih punih prava su mi svejedno dodijeljena početna? Ne umanjena nego početna! Puni iznos su dobili ljudi koji imaju samo svoju zemlju i na zakup zemlje upisanu do 2014. Svi drugi su dobili umanjeno.
Hrvatska je koliko sam čuo ovih dana ispregovarala sa EU 800.000 hektara zemlje upisane u sustav potpora. Lani je u Arkod upisano 1.200.000 hektara!!! Velikim dijelom su u pitanju zemljišta po Lici koja se godinama ne obradjuju a ljudi koji su ta zemljišta upisavali niti ne znaju gdje su te zemlje , ne obradjuju ih niti ulažu u njih a država će im za to uredno isplatiti osnovni tj početni poticaj. E u toj igri se odnekud moralo iznać načina kako nekog zakinut da bi se drugom dalo.
Prijenos prava postoji u EU odavno i mi sada se moramo uklopit u tu igru, tu su nam naravno u Agencijama trebali pomoći a ne se pravit ludi i govorit kako nitko ništ ne zna. meni su na pitanje zašto to lani nisu objasnili rekli kako niti oni ništa nisu znali... (????) Ma naravno, niste znali svoj posao mogu si mislit. Prešutali su i navukli nas da upišemo i pošteno ljudima platimo zakupe a dodijeli nam početna prava od "izdašnih" 20 i nekoliko EU novaca po hektaru.
Sjedio sam sa nekolicinom ljudi zakinutih od par desetaka tisuća kuna pa do pol milijuna što govori da tu očito nešto ne drži vodu.
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne znam ljudi, svi ovdje se znaju sluziti internetom, nije mi jasno da netko nije znao za prijenos prava, ovdje su svi poljoprivrednici o tome pricali. Istina je da se dosta zemlje upisalo i na izjavu, ja sam isto dosta upisao tako, sad moram za to sredjivati ugovre. Ali smo svi sve znali i sve se moglo javno i otvoreno vidjeti.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Naravno da znam da se prava trebaju prenesti. U Agenciji su tako rekli da moram osobno dovest ljude na potpis što sam i učinio. Sada nakon godinu dana u Ministarstvu kažu kako je u ugovoru trebalo stajati da se prenose prava što ovi u Agenciji nisu rekli nego tražili ljude osobno i opet ništa. Tamo gdje su prijašnji vlasnici imali puna prava dodjeljena su minimalna početna isto kao na zemlju koja prije nije bila u Arkodu. Na isti način sam doveo ljude od kojih sam kupio zemlju i ta su mi prava prenijeli i to puna prava. Zemlja u zakupu je obračunata sa početnih 20 i nešt eura pa komu nepaše nek se žali drugim riječima tko nas ***e!
Poticaji jesu 2200 po hektaru samo ovisno koliko je tko na pojedinoj zemlji ostvario toga prava.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Dali ja moram voditi čovjek u agenciju da prenese prava na mene ili on može ispisati zemlju iz svoga arkoda, a ja kasnije upisati? Ja sam kupio zemlju, nije zakup.
 

Janalo

Novi član
Tu od
6 Lip 2016
Poruka
2
A što ako imamo dug na poreznoj, a da ni ne znamo? Meni su rekli da nemam kad sam zadnji put pitao, ali nisam dobio ni 40% ocekivanih poticaja. Pa mi je palo na pamet ono sto su pricali o prijeboju s poreznom....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh