• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Nema sanse da ce prosjek
bit 2200 po hektaru. Hoce ali samo za one zemlje koje ste imali upisane u 2014 i ranije. Sve povecano lani srezano je na pocetnih 20 i nesto eura plus uvecanja za zeleno. Vecini "vecih" opegejaca u bj kraju je do sad sjelo izmedju 700 i 1100 kn po hektaru i to je to. Nema vise jer je goovo s isplatama za zemlju, ostala su poravnanja a to je nesto sitno. Svi se jos nadaju necemu a baba s kolacima je prosla.

Nisi u pravu, lani tko je povečao površinu bez obzira dali si imao ugovor o zakupu za tu površinu ili ne dodijeljeno je pravo.... da ti pojasnim tebi i svima več 20 put.

PRIMJER:
U 2014 godini si imao pravo u iznosu 250eura i imao si 10 ha
U 2015 si povečo za 5 ha bez ugovora i prijenosa prava
Izračun potpora za izravna plačanja ti ide ovako tvoje pravo iz 2014 + površina iz 2015 * 0,4.
250 eura * 15 ha =3750 *0,4 = 1500eura. podijeliš s ha 15 dobiješ novo pravo u 2015 godini 150eura. na tih 150 eura 70% zeleno 30% preraspodijeljeno ako to dvoje zadovoljavaš znači tvoje pravo po 1ha = 300 eura....

Samo da nadodam koeficijen 0,4 za umanjenje prava je korišten za one tko je imao u 2014 pravo veče od 300 eura, tko je imao manje tima se povečalo sad koji je koeficijent neznam.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Dali ja moram voditi čovjek u agenciju da prenese prava na mene ili on može ispisati zemlju iz svoga arkoda, a ja kasnije upisati? Ja sam kupio zemlju, nije zakup.

Bez obzira da li je kupovina ili zakup, ti moraš tražit da se prenesu i prava na plaćanje za tu zemlju. To se može navesti u ugovoru da se prilikom kupovine/zakupa prenose i prava na plaćanje ili obojica morate doć u agenciju i potpisati izjava da ti on daruje prava za tu zemlju. Mislim da je rok za to bio 15.5. Možda se i može sada to napraviti, ali ako ideš mjenjat zahtjev u agronetu automatski češ dobit kaznu(smanjenje poticaja za iduću godinu 20% otp.), jer je rok za izmjene bio 1.6.
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Nisi u pravu, lani tko je povečao površinu bez obzira dali si imao ugovor o zakupu za tu površinu ili ne dodijeljeno je pravo.... da ti pojasnim tebi i svima več 20 put.

PRIMJER:
U 2014 godini si imao pravo u iznosu 250eura i imao si 10 ha
U 2015 si povečo za 5 ha bez ugovora i prijenosa prava
Izračun potpora za izravna plačanja ti ide ovako tvoje pravo iz 2014 + površina iz 2015 * 0,4.
250 eura * 15 ha =3750 *0,4 = 1500eura. podijeliš s ha 15 dobiješ novo pravo u 2015 godini 150eura. na tih 150 eura 70% zeleno 30% preraspodijeljeno ako to dvoje zadovoljavaš znači tvoje pravo po 1ha = 300 eura....

Samo da nadodam koeficijen 0,4 za umanjenje prava je korišten za one tko je imao u 2014 pravo veče od 300 eura, tko je imao manje tima se povečalo sad koji je koeficijent neznam.

Da li možeš izračunat koliko bih ja trebao dobiti za 2015.g.Vrijednost prava mi je 90,45 eura , dodijeljena prava 23,97 ha.Za 2014. sam dobio 2335 kn po ha.Lani upisao 12 ha.Ja sam računao i zvao agenciju u ZG i još mi fali cca 2000 kn da bi bio taj najmanji iznos po pravima a daleko je od 2200.Baš me zanima koliko bi bilo po tvojoj računici.Ako ti se da.Ne želim bespotrebno zamarati.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nemam više snage, kako god okrenem sjelo je 760 kn/ha za lanjskih 51hektar kao i nekim drugim ljudima s kojima sam razgovarao a ima ih dost.
Moja su prava iz 2014 nosila 360 e/ha. Na prošle godine upisanu zemlju uopće nisu prenesli prava iako sam doveo ljude osobno sve i jednog u Agenciju. Samo želim reći da će bit puno nezadovoljnih (zakinutih).
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nemojte širiti dezinformacije,vidjeti če mo do kraja mijeseca šta če sijesti.Prošla godina je bila referentna i za sve što se upisalo treba dobiti poticaj i nikako drukčije nemože biti,kakvo umanjenje prava ako je bila referentna godina.Ajde tko je siguran da neče tako biti a slučajno bude tako,djelimo pare.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nemojte širiti dezinformacije,vidjeti če mo do kraja mijeseca šta če sijesti.Prošla godina je bila referentna i za sve što se upisalo treba dobiti poticaj i nikako drukčije nemože biti,kakvo umanjenje prava ako je bila referentna godina.Ajde tko je siguran da neče tako biti a slučajno bude tako,djelimo pare.

Prijatelju ja se iskreno nadam ali od tog nema nist! Za nadu svast govore...
Vidi, ja cu bit zadovoljan i sretan ako bude jos sta isplaceno i ako dobijen ukupno 1100 po ha podijelit cu ovo sto doplate a bi li ti pristao doplatit mi razliku do tih 1100 ak ovi vise ne budu davali? Ne do 2200 vec do 1100. Vidjet ces koliko ce se jos javiti ljudi koji nisu dobili ono sto su ocekivali.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
U toj cijeloj igri je i jedna namjerna ili slučajna laž, koju su nam prošle godine servirali i objašnjavali, a to je da je 2015. godina REFERENTNA, tj POČETNA, i da upišemo sve zemlje koje radimo , bez obzira da li na ugovor ili na izjavu i da ćemo i za te površine dobiti poticaj. Ja prošle godine nisam nigdje čuo da će mi prava zbog tih novih površina biti smanjena, jedino što je bila ona priča o poravnanju između velikih i malih. Pa tko bi lud upisivao zemlje na svoju štetu? A ako je nešto početno, znači da startaš s onim pravima koja imaš od 2014. i do 2020 ne možeš upisivati nove površine, osim postoječih u arkodu i prijenosom tih prava. Sad da li su nam iz savjetodavne namjerno ili slučajno krivo objašnjavali na zimskim predavanjima, ali očito je da su nas zajebali, tj sami smo se jer smo lakovjerni i vjerujemo svakakvim protuhama.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Mislim da je peder*ki to ako čovjek dovede ljude u agenciju ,a da mu nisu rekli to vam neće proći,morate u ugovoru definirati prijenos prava..kakvi to retardusi tamo rade jebote,pa nije to 100kn više manje...kićo ja bi na tvom mjestu angažirao odvjetnika,nek se pozabavi time,imaš i tko ti je u agenciji riješavao papirologiju pa zovi i lijepo dogovori sastanak sa šefom odjela.rade budale od poljoprivrednika,a mi šutimo,jer eto svaka kuna koja dođe dobro dođe,al jebote ne radi se o malom iznosu.listajte unazad postove i vidjet ćete kako se galamilo kada nije sjeo poticaj,a kada je sjelo,utihnulo je sve nekako..ja sam sretan što sam dobio poticaj jer ovo je prva godina da sam dobio,jer sam lani upisao zemlju,a što me čeka nagodinu,kad vidim kakvo je stanje kod drugih,bolje da se ne nadam pretjerano..
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Nemojte širiti dezinformacije,vidjeti če mo do kraja mijeseca šta če sijesti.Prošla godina je bila referentna i za sve što se upisalo treba dobiti poticaj i nikako drukčije nemože biti,kakvo umanjenje prava ako je bila referentna godina.Ajde tko je siguran da neče tako biti a slučajno bude tako,djelimo pare.

nisu to nikakve dezinformacije što ljudi pišu, kad prođe 30.06. tad više nemožeš ništa, istekao rok za isplatu.
ja imam u 2015. oko 3 ha više zemlje nego u 2014., a dobio sam oko 30.000 kn manje nego za 2014. kako je to moguće? pa da je površina i ista ostala opet nevalja!

kićo, nova prava su se dodjeljivala 2015. godine, tamo u onom priručniku od apprrr lijepo je pisalo da se prava sa 31.12.2014 brišu, i od 2015. idu nova prava.
vidi: http://www.mps.hr/default.aspx?id=14206
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Tomislav7 hvala ti na ovom linku, to mi je dovoljno za tužbu. Sve jasno ko dan! U Bjelovaru u Agenciji mi nisu prenesli prava iako sam doveo ljude na potpis. Odvjetnik je vec obaviješten i traže pravnu osnovu, za tu razliku od početnih do punih prava na 35 hektara imam ih računa tužiti.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kolega imao isti slučaj i zagubili su e-mail između dva odjela u agenciji i nisu mu prenesli puna prava a sad će mu to kao promjenit tak su mu rekli
Referentna godini lani je ali ostaju prava iz 2014
Ja sam 2014 dobio 20 ha upisao ih ali nisam imao prava na njih i lani za tu zemlju nisam dobio nova prava nego smanjeni iznos 2014
A tko je mladi poljoprivrednik ili da je lani unosio državnu zemlju taj je dobio puno pravo 168 eura
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Prijatelju ja se iskreno nadam ali od tog nema nist! Za nadu svast govore...
Vidi, ja cu bit zadovoljan i sretan ako bude jos sta isplaceno i ako dobijen ukupno 1100 po ha podijelit cu ovo sto doplate a bi li ti pristao doplatit mi razliku do tih 1100 ak ovi vise ne budu davali? Ne do 2200 vec do 1100. Vidjet ces koliko ce se jos javiti ljudi koji nisu dobili ono sto su ocekivali.

Koliko prava ti pise da imas i koliko zemlje zapravo obradjujes kolika ti je vrijednoat prava i koliki ti je iuv?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Da li je još netko dobio proizvodno vezana plačanja za povrće i u kojem iznosu po ha ?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Uplata je bila 31,05, al mi se cifra čini mala......oko 600kn po hektaru, a govorilo se o 500tinjak eure/ha
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Prijatelju ja se iskreno nadam ali od tog nema nist! Za nadu svast govore...
Vidi, ja cu bit zadovoljan i sretan ako bude jos sta isplaceno i ako dobijen ukupno 1100 po ha podijelit cu ovo sto doplate a bi li ti pristao doplatit mi razliku do tih 1100 ak ovi vise ne budu davali? Ne do 2200 vec do 1100. Vidjet ces koliko ce se jos javiti ljudi koji nisu dobili ono sto su ocekivali.

Čuo sam neki dan od kolega da mu je porezna uzela da si namiri dug i ostalo je dobio na račun,a nije bio blokiran.
Lako če mo se dogovoriti samo da pare sijednu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh