• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Bome onda gadno..umjesto da pojednostavne to,oni zakompliciraju do kraja...
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
E tako se to radi pomalo se uplacuje da oni mogu vise labanut u svoj djep jbm i sjeme i pleme
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
96
Ne bas, njima su ocito ostala prava ali ne mogu ih naplatiti jer nemaju hektare prijavljene za poticaje.....

Pošto je lane bila referentna godina njihova prava se automatski prebacuju u nacionalnu rezervu, a inaće da nije bila referentna godina prava bi im vrijedila dvije godine. Tako su meni objasnili u agenciji.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
da li je tko dobio proizvodno vezanu potporu za povrće i koliko? Meni uplaćeno 4 723,96 kn za 6,92 ha povrća. Da li je to sve ili se vrijedi nadatiI još?
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Zvao sam agenciju za placanje u zg-u. Fali nam jos 1 uplata i nju cemo dobiti zove se:financiranje dodatnih nacionalnih i izravnih placanja za hrvatsku. Rekla mi je do 15.6. Da ce sjesti... ali racunajte + 7 dana jer smo se oko broja 15 preblvise puta opekli... dakle nije sve isplaceno ako im je za vjerovati
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Pošto je lane bila referentna godina njihova prava se automatski prebacuju u nacionalnu rezervu, a inaće da nije bila referentna godina prava bi im vrijedila dvije godine. Tako su meni objasnili u agenciji.

Ja ne vjerujem sta citam koji su to gadovi... naravno ljudima to nisu rekli
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
20160602_143127_zpsh3ieuflw.jpg


20160602_143247_zpsbbuw70hd.jpg


20160602_143302_zpslzwd4ldh.jpg


Lukavo smo prevareni. Ljudi koji su lani u referentnoj godini dali zemlju u zakup a za istu nisu više tražili poticaj prošle niti ove godine ostaju bez prava na tu zemlju. Takvo stanje se ne može promjeniti 5 godina. Meni koji sam tu zemlju uzeo u zakup njihova prava nisu prenijeli već su dodijelili nova koja za zakup ne vrijede skoro pa ništ.
Naša stara prava (2014) su lani (u referentnoj godini) umanjili za 40% i preraspodijelili na ukupno upisane hektare.
Dok zbrojim svoju zemlju i stara prava izlazi da sam za novo upisanu zemlju dobio 214kn po ha i tako narednih 5 godina. Naravno da jako puno nas još nije svjesno ove manipulacije, ljudi još očekuju nešto što zapravo uopće neće doći.
Mislim da je sve ovo proracunato s ciljem da se što više novca prelije po tko zna koji put velikim igračima, čak što više iz razloga što su najavljivali kako će poticaji biti izdašni te da je povećana omotnica za poljoprivredu. Je da ali komu? Malima zasigurno ne jer znam dosta ljudi koji su debelo zakinuti.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Sredio nas Jakovina ,ali baš pravo. Mada ne vjerujem da je on to sam mogao smisliti.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Zapravo vam je i u ostalim eu zemljama ovako sa pravima, samo je razlika sto su tamo seljaci informirani pa neki nisu povecavali fond zemlje jer im se ne isplati uzimati novu zemlju saa kad nece moci dobiti poticaj. A nas su namagarcili, plati zakup privatno i ne dobijes poticaj i ne vrijedi ti ni obradjivati jutro zemlje za 200-300 kn bez poticaja....
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Posaljem ja upit agenciji sljedeci:

Poštovani,

možete mi molim Vas reći kada ide isplata za IAKS ekološki uzgoj? Dali se može očekivati ovaj tjedan ili tek pod kraj mjeseca?

Njihov odgovor je bio jako dugacak i kompleksan za svatiti:

Poštovani,

Navedena isplata planirana je do kraja lipnja.

Srdačan pozdrav,
Služba za odnose s javnošću i informiranje
APPRRR
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Zvao sam agenciju za placanje u zg-u. Fali nam jos 1 uplata i nju cemo dobiti zove se:financiranje dodatnih nacionalnih i izravnih placanja za hrvatsku. Rekla mi je do 15.6. Da ce sjesti... ali racunajte + 7 dana jer smo se oko broja 15 preblvise puta opekli... dakle nije sve isplaceno ako im je za vjerovati

na koji broj si zvao od ona tri što su na apprrr? a to su konkretno za tvoj opg rekli da ce bit jos jedna uplata?
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
I meni fali puno od poticaja.Samo bih volio da mi netko može reći da li će još što biti za ratarstvo.Pomirio sam se sa tim njihovim muljanjima i izjavama iz kojih ništa ne možeš zaključiti ali u meni još puca tračak nade jer su danas na BBR radiju u 15 sati dnevniku imali temo o muljanjima sa isplatom poticaja.I pitali su u agenciji i odgovorili su im opet da isplate idu,rok je 30.06.,dobit ćemo odluke...Jedino što je rečeno da bi prosječna potpora za ratarstvo trebala biti oko 2200 kn po hektaru te da bi to bilo podjednako kao lani.Matematika oko računanja tog prosjeka je valjda samo njima razumljiva.Do prosjeka mi fali još 912 kn po hektaru , sumnjam da će baš toliko biti darežljivi do 30.06.2016.Jadno.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ja isto mogu reć da sam zadovoljan izaslo je 2025 kn/ha dobro je da je bila ona prva rata bar u 3 mjesecu bilo bi dobro ali kaj je tu je.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Prijateljica je danas dobila nekog u agenciji,vezano za krave,još nije isplačeno za mliječne krave
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kod vas se to vezano za posticaje i premije resava...kod nas kasni 8 premija za mlijeko koje nece ni bit isplacene ako drzava ne uleti u kakav kredit :(emo):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh