• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ma nema love i onda se izmišlja svašta, nadajmo se da je od turizma nešto kapnulo da isplate još ovu trećinu do 30.06. Država je na rubu sloma tko to ne vidi taj je slijepac.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ code: normalno da ne znamo jel fali po odlukama kad ih barem ja nemam, ali za 2016 imam informativni izračun po kojem sam kratak preko 30% bez eko proizvodnje.

@ baba: Potpora za 2016 nije isplaćena i kontrolirali su ljude prije isplate potpora. Ako ti nije jasno lani u 11 mjesecu i ove godine si dobivao potporu za 2016.
Orah je lani u prijelaznom razdoblju bio preko 10 000kn/ha, osnovno + eko, eko je bilo oko 7000kn.
Zatravljivanje voćnjaka nema veze sa travom od pola metra i više, nemoj pričat gluposti. Voćnjak mora biti uredan, lani sam dobio korektivnu mjeru za travu po sredini reda od 25-30cm, i to je u redu.
Imam voćke sađene u zimi 2015/2016, ovih dana su skraćene na 2-2,5m i formirana je krošnja, pritom ne pričamo o orahu koji je još bujniji. bilo je mraza lani i ove godine.
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
mozete li mi reci koji je iznos poticaja za eko pasnjak/livadu? uvijek kazu da je kao za obicnu oranicu, ali to varira, a mene zanima tocno (ok ne u lipu, ali bar donekle)?
(pitam u slucaju da mu se uopce mozemo nadati ove godine)
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Na predavanju lani je bilo rečeno da sada svi prelaze na eko ovce jer je najjednostavnije i da će poticaj biti oko 300e/ha.
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Na predavanju lani je bilo rečeno da sada svi prelaze na eko ovce jer je najjednostavnije i da će poticaj biti oko 300e/ha.

Hvala.
Da, dosta je jednostavno. I jedini nacin da se donekle podeblja poticaj u ovcarstvu.
 

darac555

Novi član
Tu od
6 Lip 2017
Poruka
13
Dobio sam danas Zagreb, rekli da je sve spremno za isplatu, ali da nema odobrenja i da se nezna kad bude... A 30. je prekosutra...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Dobio sam danas Zagreb, rekli da je sve spremno za isplatu, ali da nema odobrenja i da se nezna kad bude... A 30. je prekosutra...

Znaci, po tome bi jos svi dobili onih skoro 30 % kaj nam fali do punog iznosa?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
I došao je i 30.06. - zadnji dan za isplatu poticaja po zakonu....neće valjda netko morati dati ostavku ako se ne poštuje zakon...
 

darac555

Novi član
Tu od
6 Lip 2017
Poruka
13
Ali mi živimo u Hrvatskoj, u kojoj je normalno da neki ne dobiju ništa, a ostali puno manje nego što su trebali. A u medijima se to prikazuje kao najbolja isplata poticaja u povijesti.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Eno piše na stranicama Agencije da su pronašli pola ekoloških oraha u stanju nula.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
To piše na stranici od agencije od 26-tog a bilo u novinama 21-prvog. To nije pola ekoloških oraha nego pola ekoloških oraha sa 11 OPG-a od čega su vlasnici 6 OPG-a isti supružnici.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh