• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

LEBINAC

Novi član
Tu od
26 Sij 2011
Poruka
17
Možda budemo sad mi mogli zaračunati zateznu kamatu pošto ke prošao zakonski rok plaćanja, kao što nama porezna uprava marljivo zaračunava za svaki dan bilokakvog kašnjenja ili dugovanja.. :D

aha moš mislit :axe:
ja sam im poslala mail al od odgovora ni O
a nemam duga ni prema poreznoj ni prema državi al na računu 0 kn
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi smo ostali u lipnju ali bilo puno spojenih vikenda pa dok to usklade doči če i na nas red(U NADI SE ŽIVI),ali budemo polako morali vršiti pripreme za izvanredno stanje i u boj za naša prava,jer baš jučer sam čuo das nas seljaka nema ni 20 % u ovoj državi pa čemo se izgleda morati boriti za svoje postojanje i pravo nedozvoljenim sredstvima:vragek::vragek::vragek:

Uploaded with [UR

Uploaded with ImageShack.usL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
mi smo ostali u lipnju ali bilo puno spojenih vikenda pa dok to usklade doči če i na nas red(U NADI SE ŽIVI),ali budemo polako morali vršiti pripreme za izvanredno stanje i u boj za naša prava,jer baš jučer sam čuo das nas seljaka nema ni 20 % u ovoj državi pa čemo se izgleda morati boriti za svoje postojanje i pravo nedozvoljenim sredstvima:vragek::vragek::vragek:

Uploaded with [UR

Uploaded with ImageShack.usL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Kada sam je bila curica,sjećam se tamo negdje u petom osnovne,došao nam je na zamjenu nastave iz povjesti direktor škole.Malo nas je poučio o komunizmu,i kao vrhuncu kapitalizma-imperijalizmu.Objasnio je što znači imperij,što znači da jedan ima sve,a ostali rade za njega a dobiju tek toliko da imaju šta jesti,i naravno nahvalio socijalizam u kojemu smo tada živjeli.I još je rekao da će u budučnosti u Hrvatskoj bit samo šest posto seljaka iliti poljoprivrednika,a svi ostali će živjeti u gradu i biti građani.Nećemo sada ulaziti u politiku,poanta bi bila da su i socijalisti i komunisti težili smanjenju seoske populacije,samo sa tom razlikom što su ondašnji socijalisti kanili poljoprivrednika pretvoriti u tvorničkog radnika,a poljoproizvodnju kroz kombinate i poljoprivredna dodra imati u vlasništvu države,a ovi današnji socijal-komunisti žude poljoprivrednika pretvoriti u socijalni slučaj,a poljoproizvodnju prepustiti imperijalistu iliti caru,a one koji ne žele biti socijalni slučaj, najamnu sezonsku poljoprivrednu radnu snagu.Koja će opet raditi za napuniti trbuh i čašu mlake vode.I da,još se sjećam da su nas socijalisti učili da je Matija Gubec seljački nacionalni heroj jer se suprostavio imperiju(Tahiju)i poveo seljake u boj za svoja prava,goloruke sa kosama i vilama u rukama.Povijest se ponavlja,akteri su isti,uloge iste,vremena druga ali kao da nisu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je tako je ,samo se traži Matija Gubec a svi znamo kako je završio i zašto je to propalo,tako i danas ista priča se dešava samo je pitanje gdje je dno kraja:madmana::madmana::madmana:
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
gospodo draga ipak su neki jučer dobili poticaj , dobro je ministar rekao i to više puta da če ovaj tjedan "KRENUTI" isplata ali nije rekao da bude isplačeno ,,, neznam kako očekuvati i nadati se nekom boljitku i pravnoj državi kada vlada prva krši zakon koji je sama donjela:madmana: nemam riječi za ovu vlast za koju sam i sam glasao samo ovo :butthead:
 

LEBINAC

Novi član
Tu od
26 Sij 2011
Poruka
17
gospodo draga ipak su neki jučer dobili poticaj , dobro je ministar rekao i to više puta da če ovaj tjedan "KRENUTI" isplata ali nije rekao da bude isplačeno ,,, neznam kako očekuvati i nadati se nekom boljitku i pravnoj državi kada vlada prva krši zakon koji je sama donjela:madmana: nemam riječi za ovu vlast za koju sam i sam glasao samo ovo :butthead:

dobili oni koji bi možda imali hrabrosti krenuti na ulicu a mi mali moramo hranit dojiti, žeti , sušiti sijeno mi ionako nećemo na ulicu nemamo vremena :mrgreen:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kako ste mogli glasat za ove pa meni je odmah bilo jasno da će oni najprije poticaje i seljaka kresat.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Kako ste mogli glasat za ove pa meni je odmah bilo jasno da će oni najprije poticaje i seljaka kresat.

nije za njih nitko glasovao, to je sve namješteno, kao i za ulazak u eu, izbori ionak dođu samo da se zamaže javnosti oči, pa i za ulaz u eu i za ovu vladu se znalo da budu pobjedili kud i kamo prije izbora...zna se i postotak s čime budu pobjedili, a da izbori nisu ni bili još... a mi mali ljudi nek patimo i potpuno smo bespomočni..izišao ti na izbore ili ne, rade kako hoče..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kako ste mogli glasat za ove pa meni je odmah bilo jasno da će oni najprije poticaje i seljaka kresat.

Je,imali su u planu kresati,samo hoće li se sada naći netko da im gurne pod nos izvještaj statistike koji su nam oni sami priopčili u dnevniku na tv-pad industrijske proizvodnje od 9,5%,a rast poljoprivredne proizvodnje,ne sječam se koliko-ali RAST.A cijelo vrijeme Ljigavi Linić i lajavi i bahati Čačić su tvrdili kako poljoprivredi treba smanjiti ili ukinuti subvencije jer nema rezultata.Da su to bačena sredstva.Nisam glasala za njih jer sam ih pročitala čim su zinuli.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
mi smo ostali u lipnju ali bilo puno spojenih vikenda pa dok to usklade doči če i na nas red(U NADI SE ŽIVI),ali budemo polako morali vršiti pripreme za izvanredno stanje i u boj za naša prava,jer baš jučer sam čuo das nas seljaka nema ni 20 % u ovoj državi pa čemo se izgleda morati boriti za svoje postojanje i pravo nedozvoljenim sredstvima:vragek::vragek::vragek:

Uploaded with [UR

Uploaded with ImageShack.usL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

To se zove VELIKA KOALICIJA između crvenih i crninih, a politika je zajebi bližnjeg svog. Valjalo bi ih malo razdrmat.:axe:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Upravo na poljoprivrednoj emisiji na hrvatskom radiju zamjenica ministra rekla da 1 milijarda kuna za isplatu 2 djela poticaja isolačuje se sutra a ostatak će biti do kraja tjedna, a ona gospodarstva koja nisu dobila 1 dio i dalje će biti na stand by-u dok ne rijše svoj dug, a trebala bi ići ponovno mogućnost reprograma duga s poreznom upravom
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Pozdrav

makar nisam korisnik poticaja ali ako oni ostanu budem. Za sada samo uzgajam sadnice koje bi već na jesen mogao saditi. Ono što čitajući ovdje vidim da ljude zanima oko Porezne uprave i duga po osnovi poreza i osalih davanja prolazim odavno s tim da su kod mene dosta veliki iznosi. Radi se o stotinama tisuća kuna. Godinama "ratujem" sa Poreznom upravom i raznim ministarstvima.
Prvo iz višegodišnje prakse o zastari poreznog duga.
Ukoliko od Porezne uprave dobijete i opomenu za porezni dug a da ne pričam o ovrsi ili utuženju, ZASTARU MOŽETE ZABORAVITI. Već 2007.g. su imali program koji prati sve i svašta (tada sam imao veliki okršaj sa njima). Makar to nitko od njih neće priznati ali već tada su imali uvid u sve priljeve po računima poreznih obveznika, stanje na računu po danima ali i tko je platio neke iznose. Velik i moćan program koji su poslije još nadograđivali. Tako da vide sve.
Ja sam imao slučaj da mi dobavljač duguje nekoliko stotina tisuća kuna a isti se financira 90% iz državnog proračuna. Moj dug prema Poreznoj je bio dalkeo manji od mojih potraživanja. Ovrha mi je bila za vratom, ali poštom mi admistracija i zakoni idu fajn dobro uspio sam dobiti grace period, oni me nisu dirali dok god imam potraživanja od njih. Nakon skoro godinu dana "nagovorio" sam Poreznu da proba naplatiti svoja potraživanja od njih (princip "vjerovnik se naplauje od dužnikova dužnika") na što je moj dužnik uložio neki prigovor da osporava potraživanje i Porezna je odustala, tj opet se nastavila "grace period" s tim da sam Poreznoj dao izjavu da ću ih obavijestiti kad utužim svog dužnika. Kako se bližio rok zastare, morao sam ih tužiti. Dostavio dokaz o utuženju Poreznoj i od njih u roku od 8 dana dobijem opomenu a nakon toga i ovrhu. U drugom slučaju sam imao potraživanja od jednog ministarstva, sve ok...ali oni nemaju love. Tražio sam da kompenziramo potraživanja po principu meni dužno ministarstvo-ministarstvu dužna Riznica (proračun) a ja dužan njima. Znam da su neki igrači tako kompenzirali milijunske iznose, čak sam načelniku Porezne uprave usmeno rekao o tome. Pisao i Ministarstvu financija, a i ministru. No pismenog odgovora nema. Jadnom nazove netko iz Ministarstva financija i kaže da su upoznati s predmetom i da će Porezna uprava dobiti naputak da me "pusti" dok mi to ministarstvo koje mi je dužno ne plati ali da se to ne može kompenzirati. Tako je bilo. Meni Porezna obračunala kamate ja ovima i gotovo. Pojelo mi živce. Treći slučaj: imam potraživanje na ime preplaćenog poreza na dobit (akontacije po osnovi iz prethodne godine), tražim da preknjižimo ili kompenziramo moja potraživanja sa mojim obvezama (za pdv i doprinose). Opet ništa....nego sam obračunao kamatu ito 6 ili 7 % godišnje (tako je propisano) na iznos duga koji su oni imali prema meni,a oni su meni obračunali 15%. Drugačije nije išlo, čak su se čudili kako sam se "usudio" obračunati im kamatu, kažu da to ne učini niti 1% nas koji imamo pravo na to
ali kako su kroz kontrole poslovanja vidjeli s kojim sve investitorima radim (od ministarstava do Državne revizije i raznih "rigoroznih" ustanova koje ne mogu imenovati) rekli su ovo vam i nije pametan potez ali valjda su vas neki predobro uputili. Sve u svemu u ratu s njima i ako izađemo kao pobjednici budemo teški invalidi.
 
Posljednje uređivanje:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dati če nam poticaj pa če nas zajebati za cijenu pšenice i uljene repice.Kaže ministar ravnamo se po burzi za cijene uroda,a naše skuplje cijene repromaterijala nitko od njih ne spominje.Kako može u sloveniji gnojivo biti jeftinije 30 posto nego kod nas.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh