• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Ma lupa gluposti,u dvije županije od 50 poljoprivrednika s kojima sam u kontaktu,15 ih je pod administrativnom...pa bi se baš dalo pričati o tome koliko je isplaćeno u postotku....a koliko je ukradeno....kolegi su izvadili hrpu čestica uz objašnjenje da im nove snimke arkoda pokazuju da iste nisu obrađene...snimke su lažirane..jedine ispravne su američke satelitske a i treba uvijek imati slike sa geolokacijom i udarati ih do kraja...pa onda tužba
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Moramo bit fer i reći da koliko je ljudi godinama bralo poticaje za neobrađene površine pa su sad kontrole intenzivne.
Meni je to ok.Naravno nije ok da su neki zakinuti za poticaje ali mislim da nebudu ostali bez tih novaca jer lako se dokaže da li je uplata bilo ili nije.
Zato nemojte puhat na hladno..izvod iz banke i preporučeno pošaljite u agenciju ili ministarstvo i lijepo objasnite da pare niste dobili.ako ste u kontroli,kada će završiti kontrola i kada će biti isplaćen poticaj i do kada...pa neka službeno obrazlože..onda ako nebude tako mislim da bi svaki odvjetnik za nevelike pare mogao to istjerati u vašu korist.
Nevidim vajde od mlaćenja prazne slame tu,uzet stvari u svoje ruke i redom..jer netko je nešto propustio...
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
92
Moramo bit fer i reći da koliko je ljudi godinama bralo poticaje za neobrađene površine pa su sad kontrole intenzivne.
Meni je to ok.Naravno nije ok da su neki zakinuti za poticaje ali mislim da nebudu ostali bez tih novaca jer lako se dokaže da li je uplata bilo ili nije.
Zato nemojte puhat na hladno..izvod iz banke i preporučeno pošaljite u agenciju ili ministarstvo i lijepo objasnite da pare niste dobili.ako ste u kontroli,kada će završiti kontrola i kada će biti isplaćen poticaj i do kada...pa neka službeno obrazlože..onda ako nebude tako mislim da bi svaki odvjetnik za nevelike pare mogao to istjerati u vašu korist.
Nevidim vajde od mlaćenja prazne slame tu,uzet stvari u svoje ruke i redom..jer netko je nešto propustio...

Nije samo stvar da li nisi dobio ili jesi dobio, radi se u tome da su svi koji nisu dobili isplate stavljeni u nervnoprvan položaj u odnosu na one koji jesu, te su na taj način teško oštećeni.
Što se tiče kontrola, EU komisija je odredila postotak kontrola, od ukupnog broja podnesenih zahtjeva to je 5% koji se treba provesti.
U državi kakva je HR smješne su tvrdnje da su dodatne kontrole tu zbog toga da se "vodi računa o trošenju EU novca" kako se propagira već je pozadina nešto sasvim drugo. Ako je ministru toliko stalo do "kontrole trošenja EU novca" onda je nevjerovatno postupanje kojim u pravilnik za 2017 unosi odredbe koje EU komisija izričito zabranjuje. Dakle svjesno radi nešto što za posljedicu ima opstrukciju novih zahtjeva za potporama. Što o tome misli EU komisija moglo se čitati nedavno na telegram.hr.
I da, što se tiče tužbi da bi tužio agenciju za "nešto konkretno" trebaš dobiti odluku o visini obračuna potpora, ako nemaš odluku za što ćeš ih tužiti..za koji iznos?
Evo retoričko pitanje..Tko zna koliki iznos potpora će dobiti u recimo slijedećoj godini?
I onda sad kad sve skupa spojiš, da ministar krši odredbe EU i pritom skriva pravilnik od njih (dužan ih je obavjestiti o svakoj promjeni pravilnika), da agencija ne izdaje odluke o izračunu potpora za 2016 godinu, da su "administrativne kontrole" nad stotinama korisnika potpora i dalje iako je sve trebalo biti završeno prije isplata predujma onda je jasno da tu nešto jako smrdi..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Kolega onda pričekaš odluke i pravac žalba..druge nema,tako je to kod nas ,to si već trebao naučiti..meni je žao što nisi dobio poticaj,ali ne vjerujem da ga nebudeš dobio...kaže se strpljen spašen.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ne znam šta da vam kažem
i ja sam bio zahvaćen kontrolom, čak sam imao i nepravilnost da sam prijavio 200m2 više pod voćem, pa sam dobio normalno poticaj u redovno vrijeme kao i svi drugi, naravno umanjen za tih 200m2
s tim da nisam nikome ništa dužan
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Zna li netko možda koliki je poticaj na livadu, a koliki na posijanu djetelinsko-travnu smjesu? I dali se mora imati račun od sjemena?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Danas ministar u vijestoma bio od sredine najavljuje isplatu i do kraja mjeseca gotova da ce biti.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Danas ministar u vijestoma bio od sredine najavljuje isplatu i do kraja mjeseca gotova da ce biti.

Sveukupno ostatak poticaja da će biti gotov do kraja veljače ili.....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zna li netko možda koliki je poticaj na livadu, a koliki na posijanu djetelinsko-travnu smjesu? I dali se mora imati račun od sjemena?

Ovo pitanje me potaknulo da nešto predložim.
Bilo bi jako korisno za puno forumaša, ako se može (ukoliko netko zna) postaviti neki link na podatke iz kojih se može prekontrolirati iznos dobivenih potpora. Jesu li uopće ti podaci (visina potpore za određenu kulturu, posebna područja, način gospodarenja (eko, ugar, zeleni pojas i sl.) javno dostupni.

Kako bilo tko može prigovoriti rješenju, ako ne zna ili nema na temelju čega izračunati koliko bi trebao dobiti?
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Nisam do sada imao prijavljeno ni livadu ni djetelinsko travnu smjesu, pa me zato interesira, jer sam našao tržište za kvalitetno sijeno, a opet nevidim isplativost ako nemam poticaj, ako me razumijete.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To lako izračunaš, vidiš koliko ti je pravo za tekuću godinu i računaš.

Kako se na osnovu rješenja može doći do iznosa pojedinih stavki po parcelama?
Kad bi u rješenju bilo iskazano po parcelama, bilo bi malo lakše. Imamo samo dvije nepoznanice:
1. jel priznata upisana površina ili je iz nekog razloga smanjena,
2. kolika je potpora za kulturu na toj parceli.

No, što ako je na nekim parcelama istovremeno više kultura koje različito vrijede, a nije nam poznata vrijednost za pojedinu. Onda je to jedna jednadžba s još više nepoznanica. :mur:

Dakle, poznavanjem iznosa potpore za pojedinu kulturu i dodataka obzirom na obradu, mogli bi prekontrolirati jesu li nam možda umanjene neke površine ili otkriti neku drugu pogrešku. Ovako, možemo vjerovati rješenju ili rogoboriti bez argumenata.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Probaj ukucati u google :izračun prava na plaćanje iz programa izravnih plaćanja
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Komer, hvala lijepa. :drink:

Obiman i ne baš jednostavan tekst pa sam ga spremil za naknadno proučavanje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh