• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobiću ja več imam dosta godina i oćito si ti,,,

I ubuduče nemoj nikog podcjenjivat ,

Nikad nikoga ne podcjenjujem niti imam namjeru vrijeđati ali iz slova koja ostavljas iza sebe jasno je vidljivo da ne baratas tematikom,,,
Kolega @ljop ukrao mi je ono sto sam mislio napisati kao objasnjenje i slazem se sa napisanim u potpunosti,,,
Problem vecine gospodarstvenika koji su u sustavu pdv-a je u tome sto brkaju sam iznos cijene i poreza, gospodo iznos novaca koji se iskazuje kao porez nije Vas vec drzavni i ne placate ga Vi vec krajnji korisnik a Vi placate samo razliku na dodanu vrijednost,,,

Nemoj ovo shvatiti kao napad na tebe (buduci da sam tebe citirao tekst je ipak upucen mnogim korisnicima koji su u zabludi) jer namjera je sasvim drugacija,,,
Ta forum je mjesto gdje se raspravlja i gdje se iznose stavovi suprotno od toga kako ti pises "da se vise nemas namjeru javljati" jer eto ti si za sebe u pravu,,,
Ne kazem da mozda nisi ali onda to argumentiraj,,,

Mnogi ovdje spominju i porez na dobit, iako nije tekst vezan uz temu o njemu bi se moglo raspravljati ali pod drugim naslovom,,,
Evo samo natuknica i nesto za promisljanje, sto mislite zasto usjesni gospodarstvenici u sustavu pdv-a neprekidno ulazu u novije strojeve i mehanizaciju?
Neki iz mase bi rekli da su reinvestirali,,,:icon_weed:
 

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
Ja sam u sustavu pdv-a pa sta, imam dobrog knjigovodju koji vodi o tom racuna i dobro , mislim da nije tema al kako vam drago
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Knjigovođa je taj koji ti treba dati smjernice sto i kako odraditi da bi to bilo najpovoljnije za tebe,,,
Ali rashode i sve ono sto tebi ide u prilog stvaras ti a ne knjigovođa,,,:(happy):
 

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
Knjigovođa je taj koji ti treba dati smjernice sto i kako odraditi da bi to bilo najpovoljnije za tebe,,,
Ali rashode i sve ono sto tebi ide u prilog stvaras ti a ne knjigovođa,,,:(happy):

Stvaram ja da ,al bogami zlata ona vredi , i svaka joj cast ja zadovoljan , Ima tu fora i rupica vise nemam u sta da ulazem sad je problem al rjesice se
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ima tu fora i rupica vise nemam u sta da ulazem sad je problem al rjesice se

A tko te sprecava da kupis novog pluga, novu tanjuracu, roto drljacu, noviju sijacicu, prikolicu ili neznam ti ja sto sve ne a da po kupnji ono staro, sto je amortizirano, prodas,,,
Sto dobivas?
Za malu razliku u cijeni dobijes noviji prikljucak, predporez i trosak,,,
Po meni dovoljno dobar razlog za zamjenu,,,:(emo):

To su blagodati sustava pdv-a za koje sam ja kao pausalista zakinut,,,
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
92
Eto, sad kad se je prodiskutiralo o temama kojima nije mjesto na ovoj temi, možemo se vratiti na isplate potpora,(usput rečeno ako se hoće neka tema skinuti s dnevnog reda onda se ljude napravi budalama i skrene u neke druge teme).
Mene intersira kako korisnici potpora koji nisu dobili potpore/predujmove rješavaju to pitanje.
Pretpostavljam da svi imaju isti ili sličan problem pa mi se čini pametnim podjeliti iskustvo da izbjegnemo sva birokratska zavlačenja i otezanja.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Rekao ministar na svojoj stranici da kreće od druge polovice, a obzirom da je 15. četvrtak to je to..
 

Ivo3854

Član
Tu od
5 Pro 2017
Poruka
53
Eto, sad kad se je prodiskutiralo o temama kojima nije mjesto na ovoj temi, možemo se vratiti na isplate potpora,(usput rečeno ako se hoće neka tema skinuti s dnevnog reda onda se ljude napravi budalama i skrene u neke druge teme).
Mene intersira kako korisnici potpora koji nisu dobili potpore/predujmove rješavaju to pitanje.
Pretpostavljam da svi imaju isti ili sličan problem pa mi se čini pametnim podjeliti iskustvo da izbjegnemo sva birokratska zavlačenja i otezanja.

I mene bi ovo zanimalo.
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
92
Eto..sad kad je rekao i ministar onda je to 100% tako (fali mi ona ikonica kojom se tučem po glavi s čekićem), vjerovatnije je da će novac dobiti podobni..a ostalima će se malo otezati, rastezati,pa malo umanjivati..a dosta ih neće dobiti ništa bez obrazloženja.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Max 23, po zadnjim isplatama je preko 95% isplaceno bez prituzbi, znaci da je 95% podobnih.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Znate li da li migu upisati zemlju bez ugovora?? U krapinsko zagorskoj zupaniji jedan prijatelj je upisao!! Pa mi sad nije jasno
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
92
Max 23, po zadnjim isplatama je preko 95% isplaceno bez prituzbi, znaci da je 95% podobnih.
A ti vjeruješ da je to što je napisano točno?..jer ako kaže agencija ili ministar onda je to sigurno tako!?...:mur:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh