• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Ne znam koliko ih ima smisla tužiti bez obračuna potpore, vjerovatno je iz tog razloga i ne izdaju jer to znači da su zauzeli stav i izdali papir na kojem pišu brojke. Otkad je došao Tolušić nastao je pravi rusvaj..meni se čini da zbog toga što će omotnica biti potrošena prije 2020g. na ovaj način pogoduju jednima na štetu drugih. Do sad je Tolušić prekršio uredbe EU komisije a agencija hrvatske zakone..da li je takvo postupanje za OLAF ne znama li bi bilo zgodno provjeriti.

Odmah da kažem nisam glasač hdz-a , niti se slažem sa svime što Tolušić kaže ali da je naostao rusvaj može reći samo netko tko baš i nije pratio događanja i što je ostavio "uzgajivač" konja jakovina

i dalje se ne slažem sa politikom koja se vodi u poljoprivredi kao težnji prema okrupnjavanju zemljišta koja je na pladnju već odavno i sada konačno radi jer se prodaje i šiba u sređenije zemlje, isto tako i sa idejom i načinom plasmana robe na tržište koje je krajnje žalosno...
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
samko zašto ga opravdavaš? Kakav Jakovina?

Zakonski rok za isplatu poticaja je bio 30.06. - kod mene nije bilo po zakonu. Zakonski rok za dostavu odluka za 2016. godinu u agronet kod mene nije po zakonu. Izmjene pravila u isplati eu poticaja nisu po pravilima eu komisije-moguće umanjenje omotnice za kaznu nama proizvođačima a ne ministru.

Sve kontrole kod mene su morale biti po zakonu. Evo sada će i veljača a nikakvih informacija nema...tako nam i treba.
 
Posljednje uređivanje:

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
92
Potpisujem sve što je napisao/la baba. Ako ministar i državne agencije svjesno i ciljano krše zakon onda se čovjek pita gdje živimo. A najgore od svega što korisnici potpora moraju ispoštovati svaki jebeni zarez u pravilima kojih se druga strane ne pridržava. Moje iskustvo rada sa državom je kao da imam posla sa nekim lokalnim prevarantima koji ciljano idu da te prevare.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
A evo ga prve informacije koliko ćemo i ove godine dobiti manje...samo da mi ministar opet ne diže tlak sa izjavama da evo njegovom zaslugom nikada više nije isplaćeno....

"Za 2017. godinu maksimalna godišnja alokacija iznosi 3.241.025.375 kuna, pri čemu je iznos financiranja iz EFJP 1.807.231.875 kuna. Razliku do moguće maksimalne alokacije može financirati Republika Hrvatska sredstvima osiguranim u državnom proračunu. Za financiranje programa izravnih plaćanja za 2017. godinu u državnom proračunu je osigurano 870 milijuna kuna. "

https://www.agroklub.com/financiran...anju-programa-izravnih-placanja-u-2017/38816/

Znači 1.807.231.875 + 870.000.000 = 2.677.231.875KN < 3.241.025.375KN - OPET 80% za izravna plaćanja!!

Ali ministar nam daje extra troškove ove godine...članarina polj komori + analiza zemljišta

bravo!!
 
Posljednje uređivanje:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Navikli smo na 80%
Sad znamo kada ide isplata.
Ministar je agenciju poslozio kako treba.
...budimo razumni, ide na bolje.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
Tko je navikao? Mene nemoj trpati u taj koš!
Kada ide isplata?
Jesi ti dobio odluke? Jel ti sve isplaćeno do 30.06.2017.?

U tekstu ima link na savjetovanje gdje se mogu dati prijedlozi izmjene članaka i do danas niti jednog komentara! Komora se slaže, udruge se slažu, 100000 opg-a se slaže...biti će da si ti ipak u pravu...navikli....ili nitko nema egrađanin acc?

https://esavjetovanja.gov.hr/Econ/MainScreen?EntityId=6830
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Što si se ti uopće uhvatio tog poticaja? Jeli on najbitniji u poljoprivredi? I kao prvo dobijamo ga ranije no ikad, imamo manji pdv na neke stvari i hrpa plavog dizela.

Poticaji trenutuno rade super(govorim općenito, ne pojedinačne greške naših vrlih radnika). Prošli poticaj se meni slaže s odlukom. Da živcira me kao i svakog što ne stoje iza svojih rokova i obećanja ali ne mogu nekog novog osuditi za to-bar ne još.

Ajmo mi rješavati stvarne probleme, djeca se u školi hrane s kojekakvim uvoznim pizdarijama dok se dalje jedu prasetine i slično, a seljak ne može konkurirati i početi poslovati sa restoranima, vrtićima, školama, fakultetima, raznim domovima i ustanovama itd nego se uvozi krumpir iz egipta, salata iz italije, a traktori i auti iz njemačke.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Mogu vam pojasnit ,kojemu je seljaku povoljan smanjeni PDV na repromaterijal samo onima koji rade na crno. sačime češ ga prebiti na svoju fakturiranu robu ako ga nemaš.A visina poticaja u Sloveniji je preko 700eura ao ostatku europe da ne pišem.kako bi ti onda njima konkurirao prodajom na pijacu oni su to davno prevladali, Imaju organizacije koje to rade da nas ovako male i neorganizirane pregaze ko ništa.Ako vam se nesviđaju njemaćki traktori i auti vi kupite naše.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Ako netko nije u sustavu pdv-a ne znaci da radi na crno. Tko nije u sustavu, a to su mali opgovci, njima odgovara nizi pdv.
Ta mjera je pomogla malima i mislim da je to dobro.
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Ako netko nije u sustavu pdv-a ne znaci da radi na crno. Tko nije u sustavu, a to su mali opgovci, njima odgovara nizi pdv.
Ta mjera je pomogla malima i mislim da je to dobro.


Čest je slučaj da je prodajna cijena ostala ista (sitno niža), a niži pdv na istu robu što ovima u pdv-u nepaše.

Odnosno nešto niža cijena,a manji pdv za ove u sustavu pdv-a znači "skuplje"..

Tak da..

:icon_madu::icon_axe:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Cini se da gusta jos stosta mora nauciti o pdv-u :s:

Odnosno nešto niža cijena,a manji pdv za ove u sustavu pdv-a znači "skuplje"..

Tak da..

:icon_madu::icon_axe:

To naprosto nije tocno, to sto navodis pod skuplje nije uplaceno da bi bilo skuplje,,,
Naravno da nemozes odbiti nesto sto nisi platio u ovom slucaju pdv,,,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Ma htio sam reć da je cijena ostala li la slična, a pdv niži, što u konačnici znači skuplje za one u pdv-u.

Ako razumiješ šta pišem.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma razumijem ja sve sto si ti napisao ali ne mogu se sloziti sa tobom jer ako je nekom skuplje onda je to onome tko si trosak pdv-a ne moze odbiti od cijene a svi oni koji su u sustavu pdv-a mogu si odbiti onoliko koliko su pdv-a i platili za određeni repromaterijal,,,
I nikako im ne moze biti skuplje,,,:(wasntme):
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Code je htio reci da su trgovci ostavili iste cijene, tako da je cijena bez pdv-a veca nego sto je bila
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
92
Što si se ti uopće uhvatio tog poticaja? Jeli on najbitniji u poljoprivredi? I kao prvo dobijamo ga ranije no ikad, imamo manji pdv na neke stvari i hrpa plavog dizela.

Poticaji trenutuno rade super(govorim općenito, ne pojedinačne greške naših vrlih radnika). Prošli poticaj se meni slaže s odlukom. Da živcira me kao i svakog što ne stoje iza svojih rokova i obećanja ali ne mogu nekog novog osuditi za to-bar ne još.

Ajmo mi rješavati stvarne probleme, djeca se u školi hrane s kojekakvim uvoznim pizdarijama dok se dalje jedu prasetine i slično, a seljak ne može konkurirati i početi poslovati sa restoranima, vrtićima, školama, fakultetima, raznim domovima i ustanovama itd nego se uvozi krumpir iz egipta, salata iz italije, a traktori i auti iz njemačke.

Ovo je tema gdje se govori o isplati poticaja, ne govori se o plavom dizelu niti lošoj hrani u školama. Govori se o novcu koji je ili nije isplaćen i o cjelokupnoj problematici a od novog ministra kršenju uredbi EU, kršenju HR zakona i da ne idem dalje a to je pravna nesigurnost karakteristična za bana države. Sve to imamo zahvaliti novom ministru koji je po meni u rangu nekadašnjeg ministra policije, znamo o kome govorim (dolaze iz istog malo mjestašca).
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
A koji su to bili bolji molim te napiši, da nije možda moj sugrađanin?? Ako nećeš da raspravljamo o politici nemoj je ni spominjati, drži se teme.


Ovi koji ne znaju koji sam ja lik, ja sam lik i moja obitelj koja je živila i još dan danas živi jedino od 2 hektara zemlje.

Izjavu za pdv i rad na crno neću uopće komentirati jer je krajnje smješna.

Ako netko zna koliko je loše stanje u poljoprivredi onda znamo mi iz Srijema.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh