• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
vjerojatno mene malo već i godine gaze....nekad sam ja to pratio,sad više nemam volje.......šta nam vredi pisat dobio ovoliko,onoliko.....nit više kužim štta se plača,u koliko navrata,šta je proračun,šta je EU,od čega skidaju......i šta je najbitnije neznaš uopče koliko trebaš dobit,odnosno na koliko imaš pravo....samo u nekom dijelu godine ti pošalju papir šta si dobio....pa mamicu im retardiranu,onda i ja znam šta sam dobio .......i koliki postotak nakraju je bilo ono u 11. mjesecu......koliko sada dobivamo........i koliko i dali uopče šta ostaje.....:icon_fU::icon_fU:
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Ako smo u 11mjesecu dobili oko 800kn a isplatili su nesta oko 900mil.kn a sad skoro milijardu i pol kn onda bi teebali dobiti oko 1300-1400 po ha.Mozda grijesim ali zar ne ispada tako neka racunica?!
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Ako smo u 11mjesecu dobili oko 800kn a isplatili su nesta oko 900mil.kn a sad skoro milijardu i pol kn onda bi teebali dobiti oko 1300-1400 po ha.Mozda grijesim ali zar ne ispada tako neka racunica?!

Piše da u prvoj rati 1.073.065.324,13 pa nije to toliko više od predujma a još su u toj cifri proizvodno vezane potpore koje nisu bile u predujmu,tako da nije milijardu i pol.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Pogledajte si odluke za 2017 g. na agronetu,ujutro mi je rečeno u agenciji da su izdane odluke u kojima je malo bolje sve objašnjeno.Možda vam pomogne.Pozz:cool2:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Poštovani,

informativni izračun prikazuje stanje prava na potporu na dan 19. veljače 2018. godine. Iznos Odobreno pravo prikazuje iznos predujma i prve rate izravnih plaćanja za proizvodnu 2017. godinu. Sve naknadno utvrđene činjenice mogu utjecati na odobreno stanje.

Meni fali 50% po tome izračunu u isplati..i nema iaks mjere još.tako da će se vjerovatno to "popraviti".
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Da izdane su odluke za 2017 sada sam pogledao... Jučer nije bilo. U mome slučaju je to 1730 kuna po hektaru kao i prije..

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Rečeno mi je u agenciji da isplata ide slično kao i prošle godine,znači prvo EU dio a onda HR dio do kraja veljače a za mlade u svibnju i neka se samo strpimo da će sve biti isplaćeno ali kolko će biti poravnanje u 5 to se nezna....:icon_axe:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
vjerojatno mene malo već i godine gaze....nekad sam ja to pratio,sad više nemam volje.......šta nam vredi pisat dobio ovoliko,onoliko.....nit više kužim štta se plača,u koliko navrata,šta je proračun,šta je EU,od čega skidaju......i šta je najbitnije neznaš uopče koliko trebaš dobit,odnosno na koliko imaš pravo....samo u nekom dijelu godine ti pošalju papir šta si dobio....pa mamicu im retardiranu,onda i ja znam šta sam dobio .......i koliki postotak nakraju je bilo ono u 11. mjesecu......koliko sada dobivamo........i koliko i dali uopče šta ostaje.....:icon_fU::icon_fU:

Kad bi se barem udostojili dostaviti izračun (analitiku) kak su došli do tog iznosa. Izgleda da im je jako teško kod svake stavke u zahtjevu dodati iznos poticaja po vrsti. :mur: Ionak su konačni iznos dobili zbrajanjem pojedinačnih stavki. No, onda bi ih bilo malo lakše prekontrolirati.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Kad bi se barem udostojili dostaviti izračun (analitiku) kak su došli do tog iznosa. Izgleda da im je jako teško kod svake stavke u zahtjevu dodati iznos poticaja po vrsti. :mur: Ionak su konačni iznos dobili zbrajanjem pojedinačnih stavki. No, onda bi ih bilo malo lakše prekontrolirati.

Ide ovak
Osnovno=Iznos prava x 0.8 koeficijent jer se 80% isplaćuje iz nepoznatih razloga

Zeleno iznosi 70% osnovnih pa ide osnovno x0.7 pa x0.8 jer je 80% isplata iz nepoznatih razloga

Preraspodijeljeno oko 470/ha
Mladi oko 800kn/ha

Ispada da 20% se izgubi putem iz eu do nas.valjda naplaćuju transport novca žicama kao i nama plin u petrokemiji kroz cjevovod..
Pa tko ima volje neka računa.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
503
Lako za poticaje, meni je 130 šljiva black diamond i 120 black amber procvitalo, a ovi za idući tjedan prognoziraju -10. Znači zbogom 10 tona japanskih šljiva
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ako eu sudjeluje sa 85% iznosa poticaja,gotovo 99% je sigurno da dobivamo lovu isključivo iz eu..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh