• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Pa administrativne kontrole bi trebale bit čini mi se do kraja tekuće godine, ako se ne varam to piše negdje u onom vodiču za izravna plaćanja..
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224

PROPISI UREDBA EUR-LEX O ISPLATAMA

Članak 75.

Isplate korisnicima

1. Plaćanja u okviru programa potpore i mjere iz članka 68. stavka 2. izvršavaju se u razdoblju od 1. prosinca do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine.

Plaćanja se vrše u najviše dvije rate u tom vremenskom roku.

Ne dovodeći u pitanje prvi i drugi podstavak, države članice mogu prije 1. prosinca i ne kasnije od 16. listopada platiti predujmove od do 50 % vezano uz izravna plaćanja i do 75 % za potporu odobrenu u okviru ruralnog razvoja kako je navedeno u članku 67. stavku 2.

Osim za plaćanja predujmova do 75 % predviđenih trećim podstavkom ovog stavka, s obzirom na potporu odobrenu u okviru ruralnog razvoja, kako je navedeno u članku 67. stavku 2., ovaj se stavak primjenjuje u odnosu na zahtjeve za potporu ili zahtjeve za plaćanja koji su dostavljeni od godine zahtjeva 2018.

2. Plaćanja iz stavka 1. ne izvršavaju se prije završetka provjere uvjeta prihvatljivosti koju trebaju provesti države članice u skladu s člankom 74.

Odstupajući od prvog podstavka, predujmovi za odobrenu potporu u okviru ruralnog razvoja iz članka 67. stavka 2. mogu se isplatiti nakon završetka administrativnih provjera u skladu s člankom 59. stavkom 1.

3. Komisija u hitnim slučajevima donosi provedbene akte koji su potrebni i opravdani kako bi se razriješili određeni problemi vezani uz primjenu ovog članka. Takvi provedbeni akti mogu odstupati od stavaka 1. i 2., no samo u onoj mjeri i onoliko dugo koliko je to nužno potrebno.

Ti se provedbeni akti donose u skladu s postupkom ispitivanja sukladno članku 116. stavku 3.
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Poštovani,



Administrativne obrade su još u tijeku, te po završetku istih slijedi odobravanje.



Molimo Vas za još malo strpljenja.



Hvala Vam na razumijevanju.



S poštovanjem



Samostalna služba za informativne i međunarodne poslove



AGENCIJA ZA PLAĆANJA U POLJOPRIVREDI, RIBARSTVU I RURALNOM RAZVOJU
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Zemljanin,takve odgovore sam dobio 2 puta i onda tražio dodatno obrazloženje pa su malo izmijenili.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kod mene je avans bio mršav, ali kad se zbroji s uplatama iz veljače ispada malo preko 1400kn-ha...
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
89
Evo i novi pravilnik...bez uvjetovanja grla/pašnjak-livada
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_02_19_396.html
Ma nije valjda..di su sad one izjave kad su stočari bili "prevaranti, lopovi....."
Svašta mi pada na pamet dok čitam novi pravilnik.
Neovisno od ovog novog pravilnika htio bi kolegama skrenuti pozornost na slijedeće:
BUDITE JAKO JAKO OPREZNI...kod traženja bespovratnih sredstava za različite mjere koje se sad nude. Vrlo je izgledno da veliki broj korisnika novac neće dobiti odnosno uložiti ćete vlastita sredstava a nećete dobiti povrat cijelog iznosa ili djela. također je vrlo izgledno da će oni korisnici koji dobiju sredstva te iste novce vraćati.
Ponavljam BUDITE JAKO JAKO OPREZNI, recimo ja bih se upustio u to samo pod uvjetom da imam dostatno vlastitih para, da sam ionako planirao uložiti novce u projekt kojeg će sufinancirati eu ili država. Kad bih zadovoljio taj uvjet uvjete bih pročita više desetaka puta...pa onda ponovo više desetaka puta.
Čak i ako dobijete sredstva zbog postavljenih uvjeta koje ćete morati ispunjavati kroz nekoliko godina izgledno je da ćete državi vratiti duplo od onoga što ste dobili.
Ako mislite da lupetam gluposti sjetite se slavonskih farmi krava i što im se na kraju većini dogodilo.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
410
A što se dogodilo...95% sredstva dana ljudima bez ikakvog iskustva u stočarskoj proizvoddnji, koji prije farme od 100 krava nisu nikada kravu videjeli osim na omotu od milke, ljudima koji nemaju niti jedan stroj za rad pa su poletili kupiti 2-3 nova traktora, umjesto svoje obitelji uposlili 5-6 radnika a oni visili po gradu i ispijali kave, ti svi su propali...
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Da li netko zna da ce od 1.6. Biti podjela opga na male i velike? Kao mali budu do 3 h zemlje. A svi iznad budu morali valjda u ne znam tocno koji suatav. Da li pdv-a ili sta??? Danas je tati rekao covjek iz savjetodavne!
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Ljudi imam jos jedno pitanje! Da li je netko u zadnje vrijeme otvarao opg? Pitam zato jer imam neku informaciju da ako sad otvoris opg ne mozes prestati placati doprinose. Nego se valjda negdje zaposliti pa tek onda mozes prestati placati. Jel to istina?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Zaposleni nemoraju plačati doprinose,dok nezaposleni moraju..nije to neka novost..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ok ali kao da po novom ne mozes prestat placati doprinose i ako zatvoris opg

Istina je, mi smo imali s tim problema, mirovinsko možeš odjavit da zemlju prebaciš na nekog, ali zdravstveno ne možeš nikako, moja supruga još danas plaća zaostatke tj ovrhu za zdravstveno iako se odjavila s poljoprivrede prije 10 godina, sve smo probali čak ni njihovim odvjetnicima nije bilo jasno zašto se nemre odjavit zdravstveno ak nije više u mirovinskom sustavu. I nije to po novom to je odavno tako mada nema logike, ona je to prijavila da joj ne propadne porodiljno tri godine jer je bio takav zakon, a na burzu nije bila prijavljena jer su joj rekli da ne treba, pas mater svima.
 

john9

Novi član
Tu od
27 Lis 2017
Poruka
11
pozz.
ako netko zna da ne otvaram novu temu da ovdje mi odgovori.
pošto danas radio novi ugovor o najmu zemlje kod javnog biljeznika i taj ugovor biljeznik šalje u poreznu upravu,dal netko zna koliko se placa po hektaru,ja sam naveo 500 kuna da je najam
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh