• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Neznam koji efekt je pisanje tko ima koliko po hektaru i onda se mnogi pitaju kak je pero dobio 800kn/ha a stef 950kn/ha..
Nemaju svi istu vrijednost prava po ha pa samim time se i iznosi po ha mijenjaju...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
a zašto bi pero dobio manje od štefa?
hektar je hektar i u požegi i u čakovcu...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Zato kaj pero mozda ima zelenu gnojidbu a stef nema?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Nije isto hektar bilo gdje jer radi se o tome tko taj hektar ima.
Ako štef ima manje od 40god spada u mlade i dobije više nego pero koji ima 50 godina.
Ako k tome jos štef ima soju a pero ima kukuruz,štef će dobiti i proizvodno vezanu potporu za proteinske usjeve..uz uvijet da ima 2 uvjetna grla po ha.
Ako štef ima 10ha zemlje a pero 150ha,preraspodijeljeno plaćanje ide za prvih 20ha,pa kada se stavi na papir pero je dobio veći iznos po ha nego štef.
Da još neidem u širinu sa raznoraznim IAKS mjerama,težim uvjetima gospodarenja,natura 2000 područjima itd...sve piše u pravilnicima..
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ajd falim te bože,konačno da neko kaže,čak jako detaljno objasni,meni se neće ulazit u diskusije,jer ako napišem koliko je moje,ne moje,nego u proizvodnji kojom se bavim,pravo,postavljat će mi se desetine pitanja na koje nemam volje odgovarati.....uglavno bravo komer....bit svega je je da se prava dosta razlikuju i bespredmetno je pisat koliko je ko dobio po hektaru,evo ja sam dobio sa ove tri isplate 1570 kn/ha,koliko je to posto,i šta me još ćeka na prolječe poima nemam niti me zanima,meni je sve ove godine sve štimalo,uglavno,al i nakon kontrole je bilo sve ok,tako da........pozdrav svima.:icon_pai:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Da nadovežem kolegu labavog,nemate gotovo niti jedan identični opg u Hrvatskoj,evo najjednostavnije objašnjenje,osoba 1 ima 10 hektara i 3 krave i 2-3 krmače a osoba 2 ima 20 hektara čistog ratarenja,osoba 1 je uvijek imala veči poticaj ugrubo i bude imala jer ima mješovitu proizvodnju.A ono najbitnije ,omotnica za zemlju je istog iznosa i recimo nama se pojavilo u 5 godina ugrubo 10 tis hektara,normalno da nema više onog iznosa od najavljenih 2200 kn po hektaru nego je to za trečinu manje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sjelo 13,14 i 15.11.....osnovno,preraspodjeljeno i ono korisno za klimu i okoliš..... Jel to onda sve?
 

Gocy

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2018
Poruka
99
Pozzz.
Imam pitanje što se tiče isplate avansa.
Ove godine sam otvorio OPG pa još učim od vas iskusnih što i kako treba uglavnom,
znam da je isplata išla sad neznam dali to još traje ili moram nekog kontaktirat pošto meni još ništa nije sjelo na račun.Havla
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Da li si prijavio poticaj?
Da li zemlju imaš u najmu ili vlastitu?
Da li je zemlja bila već u poticaju?
Da li si mladi poljoprivrednik(do 40god starosti)
Da li si dobio korisničko ime i lozinku za pristup agronetu?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Pozzz.
Imam pitanje što se tiče isplate avansa.
Ove godine sam otvorio OPG pa još učim od vas iskusnih što i kako treba uglavnom,
znam da je isplata išla sad neznam dali to još traje ili moram nekog kontaktirat pošto meni još ništa nije sjelo na račun.Havla
Kad si otvorio OPG?
Dali si prijavio kulture za poticaj u 5 mjesecu?
 

Gocy

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2018
Poruka
99
Poticaj sam prijavio na vrijeme spadam u mlade poljoprivrednike do sad nije bilo prijavljenog poticaja na mojoj zemlji tj bakinoj.Dobio sam korisničko ime i lozinku za prijavu na agronet.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Prijavi se u agronet i pod "registri i evidencije" imaš prava na plaćanja..ako imaš kakav iznos tu onda ćeš dobiti...ako je nula onda još ništa.
 

Gocy

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2018
Poruka
99
Konvergencija (ujednačavanje) cjelokupne vrijednosti prava za 2018god je 169,62.dodjeljeno 10,69.
Prikaz konvergencije samo EU dijela (EAGF) vrijednosti prava 2018god 109,59 dodijeljeno 10,69
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
a podaci za tekuću godinu?imaš ID prava,pa vrijednost?dodijeljeno je broj hektara kojeg si prijavio..iznos osnovnog prava ti je 169,62e i to je ok...do kraja mjeseca bi trebao dobiti..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Ne.
To ti je iznos prava za izračun osnovnog plaćanja kojeg dobivaš 80% od tog iznosa.
Zeleno dobiješ 70% od osnovnog plaćanja,preraspodijeljeno je za prvih 20ha i iznos je 400tinjak kuna po ha.
Mladi su 900kn po ha,IAKS je ovisi gdje se nalaziš od 600 do 1200kn.područja s ograničenjima,sa značajnim ograničenjima ili gorsko planinska područja(tu možda ti spadaš ali neznam di imaš zemlju)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh