• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
172
Pozdrav.
Od ove godine sam u sustavu poticaja (od 1. mjeseca), do sad sam bio u lokalnoj zadruzi gdje sam i dobio neke site novce i gorivo. Sad ovih dana sam dobio prve novce samostalno i 600 l plavog dizela. Brat ima svoj poticaj od ove godine i on je dobio (on do sada nije dobivao poticaj nit preko zadruge) sad i novce i gorivo.

Pitanje: Budući da smo sad dobili svo gorivo da li moramo to gorivo podići do kraja godine da dobijemo toliko sljedeće? Bojim se da ne kupim na silu gorivo pa da ispadne da mi je to za sljedeću godinu.

Hvala, pozdrav
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Tako je code,mladi i iaks ide na proljeće.

Ovo za gorivo,ako ne potrošiš sve sa kartice propada ti višak i dobiješ na godinu odobrenu kvotu(znam neke kojima su smanjivali ako nisu potrošili sve,a znam neke kojima nisu)..pa sad teško je biti pametan.
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
172
Znaci iza 1.1. dobivam ponovno svo gorivo. Probat cu dici cim vise, dosta je to novaca a i cijena je sad visoka. Hvala
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Trenutno imam oko 700L plavoga dizela...recimo da sve kupim i potrosim, hocu li dobiti novu kvotu iza 1.1? Ako da kada?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,610
Da dobićeš novu kvotu iza 1.1 2019. E sad kojeg točno datuma to ni oni sami u agenciji ne znaju.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
U prvom mjesecu dobivaš novu kvotu..bar je tako bilo meni..provjeravali smo ako se ne varam 6.1.zvali onaj broj i dodijeljeno je bilo..a koliko mi je kolega rekao nedavno su dijelili kvote tko je otvorio novi opg ove god naprimjer...
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Upravo stigao odgovor iz agencije da se još uvijek čeka na odobravanje te da se nadaju da ću biti na redu u 12 mjesecu.Toliko samo o vjerodostojnosti izjave ministra Tolušića koji je rekao da će do kraja studenog biti sve isplaćeno.Mislim ne samo ja nego većina i onih koji nisu dobili ništa do sada.Znači nemaju pare.
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
387
:(sweat):baš lijepo...meni rekli nek pričekam ovaj tjedan,pa se nek eventualno javim.....
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
162
Nama je bilo tako zadnje dvije godine, kad bih god zvao agenciju ja sam bio na nekakvom odobravanju, ili na administrativnoj provjeri, jos pogotovo ako je bila kontrola pa su možda utvrdili nekakve nesuglasice pa to kod njih traje mjesecima. A možda baš bude do kraja mjeseca.
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
387
Nama je bilo tako zadnje dvije godine, kad bih god zvao agenciju ja sam bio na nekakvom odobravanju, ili na administrativnoj provjeri, jos pogotovo ako je bila kontrola pa su možda utvrdili nekakve nesuglasice pa to kod njih traje mjesecima. A možda baš bude do kraja mjeseca.
I kad si onda dobivao avans? :fiery:? O no
 

Danci001

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2016
Poruka
116
Imam pitanje...danas sam čuo od par ljudi da budu isplatili avansa 70% od ukupnog poticaja...
Jel je još šta čuo o tome?
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Imam pitanje...danas sam čuo od par ljudi da budu isplatili avansa 70% od ukupnog poticaja...
Jel je još šta čuo o tome?

Novac za ovu isplatu Hrvatskoj se refundira iz Europskog fonda za jamstva u poljoprivredi, a u avansu će se isplatiti 70% EU dijela sredstava namijenjenih proizvodnoj 2018. godini, zaključuje se u priopćenju.

To je iz ovog članka ispod.
https://www.agroklub.com/financiranje/sutra-pocinje-isplata-11-milijarde-kuna-avansa-poljoprivrednicima/46527/

Najgore je kada se ljudi počnu pričati (čitaj; igrati pokvarenog telefona).

Kaj sad ovo gore znači? Kao što znamo dio potpore dolazi iz proračuna EU a dio iz HR proračuna. Za 2018.-tu godinu izravna plaćanja se isplaćuju u omjeru 60% EU:40% HR proračun.
Znači sada u avansu velikoj većini plaćeno je 70% od ovih 60% ukupnog iznosa izravnih plaćanja po stavci osnovnog plaćanja, preraspodijeljeno plaćanje i zeleno plaćanje.

Za izravna nam plaćanja u prvoj godini ulaska u EU zajednički EU proračun namiruje 25 posto sredstava, ove godine će sudjelovati s 30 posto, 2015. s 35, a u 2016. će sufinancirati 40 posto izravnih plaćanja. Nakon toga će rasti po još 10 posto svake godine, sve do stopostotnog iznosa 2022. godine. Dotad će se, svake godine, sve manja razlika namirivati iz državnog proračuna.

Članak iz 2014:
https://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/maksimalna-potpora-iznosit-ce-2520-kuna-po-hektaru/12829/
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
Točno....samo bi trebalo ispraviti ove postotke jer RH nikada nije uplatila "svoj" dio da bude 100%....dakle ako je 100% jednako 100kn, za 2018. godinu EU će uplatiti 60kn, a RH 20kn i na kraju ćemo kao i prošlih godina dobiti 80Kn tj. 80%.....rekao bi Tolušić nikada prije i nikada više :)

Samo mene zanima ako je to eu lova, gdje je zapelo!?? Sjelo osnovno cijelo, zeleno 0kn i onda preraspodjeljeno samo cca 20%...znaći opet pušing ovu godinu....barem je eko sjelo nedavno za 2017. godinu - taman za skijanje?! :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,988
Kakva EU lova?
To je NAŠA lova, uplaćena za članarinu u toj koloinijalističkoj tvorevini, zvanoj EU, a koji nam oni na kapaljku vraćaju, pa mi sami nemremo skupiti za ostatak...jer tu je i Agrokor i brodogradilišta čije dugove treba netko podmiriti. A tko? Narod, ZNA SE.
 

Skodav

Član
Tu od
27 Kol 2018
Poruka
31
Kao što sam prije spomenuo počeo sam se baviti uzgojem goveda krava-tele. Imam 10 junica od 9-15 mjeseci starostiI pa imam pitanje (možda glupo i banalno ali pošto sam novi u svemu ovome....). Da li ima smisla i da li se mogu prijaviti za sredstva koja se odnose na mjeru dobrobit životinja. Planiram ovih dana pohađati onaj tečaj od 4 sata...
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
@ZJ....nisi u pravu, zna se tko je stvorio agrokor i zna se tko je davao jamstva bez kontrole, a te priče o zločestoj eu neznam tko ti prodaje....nego evo činjenica:

"Hrvatska iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova na raspolaganju ima gotovo 80 milijardi kuna. Razdoblje za koje nam je novac dijeljen odnosi se na period između 2014. i 2020. godine, no specifična pravila Europske unije omogućuju da ih trošimo do kraja 2023. godine. Dakle, na raspolaganju nam je još pet godina. Prema službenim podacima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, stopa isplaćenosti sredstava iznos nešto više od 14%. Jednostavnim postotnim računom dolazimo do zaključka da u sljedećih pet godina moramo potrošiti oko 68 milijardi kuna, odnosno prosječno 13,76 milijardi kuna godišnje.

Unatoč uvjeravanju Vlade da je sve u redu i da nam ide sve bolje, situacija je vrlo ozbiljna, a kritičnom će postati već 2019. godine. Šlepanje na porast stope ugovorenih sredstava neće još dugo biti razlogom za hvalu jer su rokovi za potrošnju tih sredstava izuzetno mali. Svaki veliki projekt koji ugovorimo u 2019. godini, a koji već sada nije započeo s provedbom, možemo odmah prenijeti u novo financijsko razdoblje jer neće biti u stanju isplatiti sva ugovorena sredstva. "

https://euractiv.jutarnji.hr/HRiEU/...uZGi3S8Q6cP9_rHi0UBioaH6LFSuXyp9HITrvRn-TVK8U

ZNAČI: od 80 milijardi samo 14% u 5 godina!! Da narod ima malo pameti nebi 350000 ljudi pobjeglo baš u tu zlu kolonijalističku tvorevinu!

ZJ znači eu je kriva jer ja i još neki nismo već dobili novce od eu za avans i dali najmanje 25% pdv-a od tih novaca državi? Ma znaš, evo za inat ću sve te novce potrošiti preko granice pa kada državi netreba 25%, neće ih niti dobiti....neka dižu još poreze!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Kao što sam prije spomenuo počeo sam se baviti uzgojem goveda krava-tele. Imam 10 junica od 9-15 mjeseci starostiI pa imam pitanje (možda glupo i banalno ali pošto sam novi u svemu ovome....). Da li ima smisla i da li se mogu prijaviti za sredstva koja se odnose na mjeru dobrobit životinja. Planiram ovih dana pohađati onaj tečaj od 4 sata...

Možeš nagodinu jer si tek sada upisao stoku u OPG.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh