• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
14% od 80 je koliko? Oko 12mlrd.
A kolika je bila godišnja članarina za proteklih 5 godina? Kak god okreneš, u minusu smo, jer je to nemoguće potrošiti ovakvim kompliciranjem procedure.

To ti je isto kad me netko uvjerava da sam potencijalno bogat, a novci nisu kod mene.
EU je zlo, samo kaj to nitko ne želi vidjeti.

Nitko nebu dal novce a da ne zaradi na njima. Zakaj se zavaravati?

Zato smo dali Agrokor, sad budemo i brodogradilišta, a još više toga već smo dali. Sve to ne služi narodu, već pojednicima, koji su već ionak dovoljno bogati. Ovo kaj budeš ti ili netko dobil 50...100t kn je kap u moru od toga koliko su već (pro)dali.

Iskreno, ja ni ne znam kak se uopće kandidirati za nekakve novce (a imal bi ih u kaj potrošiti), jer je to toliko komplicirano i uključuje hrpu parazita, a bez garancije, da ni nemam volje.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
258
Pa naša birokracija i naši političari su zakomplicirali te procedure, a ne eu!! Naši uhljebi još uvijek misle da im je posao zaustaviti/zakomplicirati (korupcija), a ne naći naćina da može!!

Ej! cca 50 milijardi će biti neiskorišteno/vraćeno zbog naših uhljeba, a narod im plješće i lajka na facebooku!!
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
14% od 80 je koliko? Oko 12mlrd.
A kolika je bila godišnja članarina za proteklih 5 godina? Kak god okreneš, u minusu smo, jer je to nemoguće potrošiti ovakvim kompliciranjem procedure.

Pogledaj ovu frišku brošuru (stranica 7. na dalje). Tamo je odgovor koliko je hrvatska uplatila u EU proračun a koliko primila u proteklih 5 godina.
https://strukturnifondovi.hr/wp-content/uploads/2018/07/5_godina_RH_u_EU_brosura_final.pdf
Kome se neda otvarati i čitati plus je 1,12 milijardu eura.

Teško je objasniti koliko jedna država članica treba uplatiti u proračun EU-a godišnje jer je iznos variabilan.
"Članarina" se sastoji od 3 dijela:
1. Carine- 75% carine koji naša carinska služba naplati uplaćuje se u proračun EU. (to je i logično jer se na svu robu koja ide u EU preko naše granice carinu plača samo na našoj granici a većina završi u nekoj drugoj članici)
2. Porez na potrošnju- nešto jako komplicirano ali pojednostavljeno 0,3% PDV-a kojeg HR prikupi na potrošnju proslijeđuje u EU proračun
3. Prihodi iz BND-a (Bruto nacionalnog dohotka)- to je zapravo balansirajuča stavka i za Hrvatsku najveća stavka. EU radi procjenu troškova, vidi koliko bude prihodila od prve dvije stavke a razliku pokrivaju države članice iz BND-a. Treća stavka se raspoređuje prema ekonomskoj moči (tu znamo da smo slabi). I sad još bonus informacija, sporazumom s EU Britanija dobiva 2/3 uplaćenih sredstava natrag u nacionalni proračun i onda taj dio moraju nadoknaditi ostale države članice. Zato je Brexit čista banana za njih, ostat će bez benefita slobodne trgovine, mnoga sjedišta velikih kompanija se sele u ostatak Europe (Agencije EU-a već jesu, samo par tisuća radnih mjesta) i bay bay jeftina radna snaga za ugostiteljstvo i poljoprivredu. A u proračunu će nastati velika rupa, tu je i tečaj funte.
 

Gocy

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2018
Poruka
99
Što se tiče isplate avansa.Zvao sam agenciju i rekli su mi da je prvo išla isplata onima koji su imali kontrolu a da poslje ide nama kojima kontrola nije bila.I da če bit isplačeno do kraja mjeseca.Eto tako mi je rečeno.
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
384
:(rofl)::(rofl)::(rofl):vic godine,mi smo imali kontrolu ,nula kn.kolega nije imao,sve dobio...kome lažu???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa uvjek lažu sve isto meni 1000 kn manje nego prošle.
A oni tvrde da je više .
I to bude na cifri oko 2000 do 3000 manje.
I dobro budem i ja manje radio i gotovo ne isplati se ulagat puno.
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
162
Nama nije bila kontrola ove godine a dobili smo isplatu, samo ću reći hvala Bogu, jer zadnje dvije godine nismo dobili ni kune, uzeli su nam sav poticaj i još naplatili sankcije nekih 300.000 kuna, tako da nam je bilo veselo. Očito nas ove godine misle zaobići jer nam više nemaju što uzeti, iscijedili su nas. A ako vas zanima zašto nismo dobili poticaj, zato što su u agenciji su utvrdili nekakve sitne nepravilnosti, dok je kontrola na terenu rekla da je sve ok. Tko njima zna, rade kako ima paše.
 

cicko7

Novi član
Tu od
23 Stu 2018
Poruka
6
Meni nije jasno kako to da neki ne dobiju poticaj.Od kada je krewnuo poticaj svaki put kada se najavi isplata mi dobijemo i nikada nismo imali problema jest da nekada ne bude sve ali kada se najavi i bude tad.
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
384
Meni nije jasno kako to da neki ne dobiju poticaj.Od kada je krewnuo poticaj svaki put kada se najavi isplata mi dobijemo i nikada nismo imali problema jest da nekada ne bude sve ali kada se najavi i bude tad.
misliš da smo to mi krivi?i mi smo do prošle godine,uvijek dobili kad i svi...a imali smo kontrole i prije.u veljači nismo dobili kad i svi...i evo sad nema avansa....:confused:
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
258
neki misle da je sve divno i krasno....dok oni ne dođu na red :)

...eto ja imam crno na bijelo odgovoreno da će avans biti isplaćen u 12. mjesecu (nekako sumnjam u to), a ministar izjavio da će isplata završiti krajem ovog mjeseca....o poticaju za 2017. godinu da ne pričam....sjedale su uplate i sada u 11. mjesecu, a trebale su u 6.om...kada te se uhvate onda te izgleda dvije godine uništavaju!
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
384
Upravo to! meni su rekli pričekat ovaj tjedan,pa se "eventualno javiti",pa eto,u ponedjeljak ću ponoviti upit :D::D::D:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Moze li netko napisat sto te inspekcije rade i kako kaznjavaju, tj zbog cega?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni su 2 puta bili.
A traže nepravilnosti .
Kako pesticide skladištiš , njive pregledavaju.
Nedaj bože da te uhvate da kršiš nitratnu direktivu i tako.
Ima puno toga meni je čak gledala gospođa šta imamo od strojeva.
I gdje ih držimo
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Nama nije bila kontrola ove godine a dobili smo isplatu, samo ću reći hvala Bogu, jer zadnje dvije godine nismo dobili ni kune, uzeli su nam sav poticaj i još naplatili sankcije nekih 300.000 kuna, tako da nam je bilo veselo. Očito nas ove godine misle zaobići jer nam više nemaju što uzeti, iscijedili su nas. A ako vas zanima zašto nismo dobili poticaj, zato što su u agenciji su utvrdili nekakve sitne nepravilnosti, dok je kontrola na terenu rekla da je sve ok. Tko njima zna, rade kako ima paše.
Ako nije problem, voljeli bismo znati koje su to "sitne" nepravilnosti da su Vas tako drastično sankcionirali.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
imam opg koji nije u sustavu pdv-a, a imam bolovanje zbog bolesti djeteta l.rekli su mi da za to vrijeme ne moram placati doprinose, a da li poticaj ide normalno? Mialim da l imogu za to vrijeme ostvariti poticaj?
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,919
Ako je opg aktivan nema razloga da ne dobiješ poticaj,iako mislim da porodiljni i poticaj nemaju veze jedni s drugim..ako nemoraš plaćati doprinose to ti je plus;)
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Za porodiljni nema veze to znam. Ali dijete je tesko bolesno pa me to zanima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,919
Zao mi je zbog djeteta ali i dalje mislim da nema veze zbog cega si na porodiljnom.Svakako pitaj tamo gdje si išla potpisati papire za porodiljni(nemogu se sjetit kak se zove).
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
384
evo svježe vijesti iz Agencije,danas stigao odgovor,isplata ide krajem ovog ili početkom sljedećeg tjedna,za naše gospodarstvo.čak smo i tablicu dobili,koliko nam pripadau avansu.nikakvog objašnjenja zašto nismo dobili 15.11.nit se spominje kontrola,sankcija nema...eto,sad čekamo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh