• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
I jos pitanje mogu li imati 2 opg-a na jednoj adresim suprug bi takodjer otvorio opg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Moraš biti do 40 god starosti i vrijedi 5 godina od prvog podnošenja zahtjeva za mlade.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Prava na plaćanje. Svaki hektar prijavljen u potpore mora imati vezano uz sebe pravo na plaćanje inače ne možeš dobiti poticaj
A sta to znaci. Ova zemlja nova do sada nije bila nikad upisana u arkod.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Prava su kao kuponi , npr. imaš pet prava što znači da ih možeš upotrijebiti za pravo na poticaj na pet hektara imao ti 5 ili 50 hektara. Nisu vezani za zemlju ne gleda se gdje je koja zemlja već samo količina i ti svake godine na zahtjevu biraš što stavljaš pod poticaj.
Zemlja mora biti u tvom arkodu.


Prava možeš dobiti koliko ti treba ali samo kod otvaranja opg-a. zato je važno prve godine baš sve upisati. Mladi poljoprivrednici imaju pravo još jednom nakon otvaranja opg-a proširiti posjed i dobiti prava iz nacionalne rezerve.

Možeš i unajmiti zemlju od nekoga zajedno sa pravom ili što se meni ne sviđa možeš kupiti pravo od nekoga kome ne treba ali se tada priznaje samo 50% vrijednosti tog prava jer se pravo prenosi bez zemlje

Da li je netko kupovao prava jer meni fali jedno a nigdje nisam našao da netko prodaje?
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ma kakve su ovo gluposti s upisivanjem SVE zemlje pri otvaranju opg-a? Svake godine što kupite možete upisati odnosno svake godine proširivati svoju zemlju te upisivati istu u arkod.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Pa naravno da češ upisati svu zemlju kod otvaranja opg-a. U arkod možeš upisivati i brisati zemlju kad god ali prava na poticaj tj. pravo na plačanje možeš dobiti samo ako ju upišeš kod otvaranja opg-a. Druga stvar je zakup zemlje sa pravima. Ja nisam upisao svu zemlju odmah i sad radim zemlju ali bez poticaja. A ova zemlja što si spomenuo da je 20 godina zarasla, pa tema je poticaj i zemlja koja se obrađuje pa neznam kakve to veze ima sa temom?
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Dali još ima za upis geo tagirane fotografije
Da

Pa naravno da češ upisati svu zemlju kod otvaranja opg-a. U arkod možeš upisivati i brisati zemlju kad god ali prava na poticaj tj. pravo na plačanje možeš dobiti samo ako ju upišeš kod otvaranja opg-a. Druga stvar je zakup zemlje sa pravima. Ja nisam upisao svu zemlju odmah i sad radim zemlju ali bez poticaja. A ova zemlja što si spomenuo da je 20 godina zarasla, pa tema je poticaj i zemlja koja se obrađuje pa neznam kakve to veze ima sa temom?

Zato što po vašoj logici ta zemlja se ne bi mogla upisati odnosno ne bi se mogla ostvariti prava na poticaj što je daleko od istine...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ekipa samo da pitam, da me niko ne shvati krivo jer ja sve po starinski delam još, pa mi nije jasno kak se dobi poticaj, kak to ide, kome se javim? Npr posadil bi 20 paradajza, 15 breskvi, 8 lješnjka, 35 borovnica. E sad kak velim ja to prejdem i kupim sa svojim novcima, mene sad zanima ko mi može dati da si ja to kupim ne od svojih novci? Kak velim ja sve po starinski još to delam i kupujem. A vidim tu svi nekaj dobivaju, na temelju čega?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ako upisuješ zemlju bilo kada(u vrijeme kada se prijavljuju poticaji)a nereferentne godine,a zemlja nije upisana bila u poticaj,pod uvjetom da si mladi poljoprivrednik,ili se zemlja nalazi u Natura2000 području,ili je razminirano,dobiješ prava iz nacionalne rezerve (150e iznosi pravo).
I to je to.
 

Gocy

Član
Tu od
17 Stu 2018
Poruka
97
Primjer.upisuješ ga kao nositelja gospodarstva i onda par odslušanih predavanja. I to je to normalno dobiješ. Malo vise isplate po he
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Ja sam tako preuzeo prije par godina, umjesto člana sam postao nositelj i bio sam mladi poljoprivrednik
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Za mlade se dobija 5 god, i smanjili su postotak, u 4tom mesecu jedino 106kn uplaceno :poravnjanje: za mlade....ostatak ide do kraja ovoga meseca. Tako su mi rekli.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Isplačeno je 106 kn po hektaru ili ? Koliko je taj poticaj za mlade po ha
 

Križić

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
21
Pa naravno da češ upisati svu zemlju kod otvaranja opg-a. U arkod možeš upisivati i brisati zemlju kad god ali prava na poticaj tj. pravo na plačanje možeš dobiti samo ako ju upišeš kod otvaranja opg-a. Druga stvar je zakup zemlje sa pravima. Ja nisam upisao svu zemlju odmah i sad radim zemlju ali bez poticaja. A ova zemlja što si spomenuo da je 20 godina zarasla, pa tema je poticaj i zemlja koja se obrađuje pa neznam kakve to veze ima sa temom?
Referntna je 23. I onda će se opet dodjeljivat prava ,po zemlji,stoci itd...možeš ti sad na svojih 10 h,10 prava upisat sebi u arkod još 190 no do 23.g nemas poticaj ....ako kupiš prava dobiješ50%...novootvorenima daje država iz nac.rezerve i oni imaju pravo na poticaj.....bar je do sad tsko bilo
 

Križić

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
21
Da



Zato što po vašoj logici ta zemlja se ne bi mogla upisati odnosno ne bi se mogla ostvariti prava na poticaj što je daleko od istine...
Nadopiši ti zemlje,nemaš pravs ,nemaš poticaja
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh