• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Za to kažu samo ekološki i mladi. Tako se rekli danas u agenciji. Ostali nemaju prava. Ispravite me ako griješim
Kazu za one koji su u 2021 i/ili 2022 prijavili M10 i/ili M11 mjeru....ne spominju se nikakvi mladi...
I još će potvrditi to za 2021. a za 2022 je sigurno tko je podni M10 i/ili M11.

 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
258
DA li netko zna zašto su prava ovako mala i nikada se ne povečavaju po onoj njihovoj konvergenciji , a nova prava koja se dijele su po 163€...

Zar nebi ta prava trebala rasti konvergencijom tj iz oba smjera konvergirati prema 168€ ?
Parava su dodjeljena jos 2010-tih.

View attachment 57150
E to i mene zanima....nikada mi prava nisu došla do 169 EUR-a a sada su ih smanjili na slične iznose. Tko nas je#e kada nemamo povijesna prava od par tisuća eura koja se ne diraju.

Po njihovom planu sva prava se u idućih par godina budu smanjila na 110 eura/ha, a misle nas je#ati sa eko šemama da pola radnog vremena gubimo na predavanja i ispunjavanja glupih tablica, a administracija će bujati jer nikako neće imati dosta ljudi da to čitaju i kontroliraju.

Nego kada će taj avans koji se trebao isplatiti prošle godine?
 
Posljednje uređivanje:

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
E to i mene zanima....nikada mi prava nisu došla do 169 EUR-a a sada su ih smanjili na slične iznose. Tko nas je#e kada nemamo povijesna prava od par tisuća eura koja se ne diraju.

Po njihovom planu sva prava se u idućih par godina budu smanjila na 110 eura/ha, a misle nas je#ati sa eko šemama da pola radnog vremena gubimo na predavanja i ispunjavanja glupih tablica, a administracija će bujati jer nikako neće imati dosta ljudi da to čitaju i kontroliraju.

Nego kada će taj avans koji se trebao isplatiti prošle godine?
Mi dobili avans 12 mjesec 2022 i to oko 40% ukupnog...

I dobili smo za gnojivo....samo smjesni iznos....a za stetu od suše nismo jos nista dobili...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Pitajte velike jel su dobili avans.
Belje,vupik,orahovica,itd...mene samo faking zanima kak naprave kontrolu nad par tisuća hektara,par tisuća komada stoke,a tu male hebu u mozak za pol rali...
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja ovih dana dobio izvješće o kontroli, koja je bila u 9.mj i kažu da budu mi skinali 50% isplate za proteinske usjeve jer da imaju slike di je njiva zaorana i kulture nema. U 9.mj bi trebala bit crvena djetelina na njivi???
Pa on da vidi po monitoringu da nešto je bilo do kraja 5mj ali da nezna šta. 🤣🤣🤣
Kad sam mu rekao da sam djetelinu (ne lucernu) kombajnirao za sjeme morao je otić nekog pitat za savjet kako dalje.......
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
258
Meni su skinuli proteinski poticaj i površinu za djetelinu prije 5 godina jer prilikom kontrole u 12. mjesecu više nije bila djetelina (račun za sjeme nije bio dokaz)....odgovor na žalbu je bio da kultura mora biti tijekom cijele kalendarske godine na parceli!!?? A zob, kukuruz, soja....? Nije bilo odgovora.... tako da sretno sa time.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,348
Za m22

Korisniku kojem izracun potpore bude manji od 1.000 EUR izdat ce se Odluka o odbijanju zahtjeva za isplatu.



Znači 90% voćara je popušilo k.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,348
Ma isti je klinac. I jedni i drugi smo popusili. U kontinentalnoj hrvatskoj za m22 ne znam ni jednog voćara ni vinogradara koji prolazi zbog ove rečenice.

Možda jedino mediteran jer masline i agrumi nose veliku ekonomsku veličinu.
 

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
555
Zbog njihovih pogodovanja velikim igračima
Za m22

Korisniku kojem izracun potpore bude manji od 1.000 EUR izdat ce se Odluka o odbijanju zahtjeva za isplatu.



Znači 90% voćara je popušilo k.
Di to piše
 

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
555
Ako sam ja dobro shvatio ide za OPG veće od 3000 eura i koji su u jedinstvenom zahtjevu prijavili mjeru 10 i 11
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Nemam protiv nikoga ništa mene zanima kako je to OPG pogođen invazijom na Ukrajinu koji ima npr zaštitu kosca(neka od mjera 10) ili zaštita leptira(isto mjera 10),da ne nabrajam,kužite poantu.
Istovremeno suša je napravila kaos i isplaćuju kitu labudovu,ali izgleda da je invazija ipak pogubnija za OPG.
Da skužite do kraja u mom primjeru,netko tko ima 5 krava i 4 ha kuruze,i 1ha pašnjaka(travnjaci visoke vrijednosti,zaštita kosca,zaštita leptira nekakvih) je pogođeniji od mene koji imam 20 krava,11ha kuruze i 20ha livada i 20ha pašnjaka...
Da se razumijemo,nemoram ja dobiti,ali njihovi kriteriji mi izazivaju probavne smetnje,jer izgleda debili smišljaju te neke debilne mjere.
 

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
555
Tako je kad mjere donose žohari koji nemaju zemlju ni doma u pitati. Kakvi leptiri, kosci ,eko proizvodači,zatravnjivanje. Sve su to prevare na kojima dosta njih diže lovu.
 

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
555
Piše da je objašnjeno u točki 2.1 međutim ne mogu otvoriti natječaj, ne znam zašto se ne otvara
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh