• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,310
Dobro iako mi birokracija nije baš jača strana, ali valjda ću se snaći, jučer sam digao,potvrdu da nemam poreznog duga .
Sutra napadam dalje.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
419
Potvrda da nemaš duga ti nije niti trebala, oni će sami provjeriti sa poreznom na 10.02. imaš li duga

Ništa ne moraš vaditi, ekonomsku veličinu sam možeš izračunati tako da uvrstiš površine iz zahtjeva za potporu za 2022
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,107
Zbilja da, 1.39.
Sad vidim u agronetu:
Iznos potpore ne može biti veći od 15.000 EUR, neovisno o ranije navedenom izračunu. Ako izračunati iznosi potpora budu veći od ukupne alokacije, konačni iznosi potpora po poljoprivrednicima linearno će se umanjiti, pri čemu potpora ne može biti manja od 1.000 EUR. 2.3.1. = EVPG x ((Postotni udio posebnih troškova u ukupnim prihodima za TPG (prosjek 2019-2021)) x 1,392)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,107
A odakle si SO veličinu službeno uzeo?

2.000 korisnika po 15.000eur i tjt.
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
98
A iz kalkulatora. Što da radim. Na svoju štetu, ali šta sad... ionako piše da će oni provjeravati pa nek korigiraju na više... moš mislit :ROFLMAO:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Pa jel nema u agronetu veličina? Jel se ne uzima za pod evpg kad se klikne?

A jesu ga nepotrebno zakomplicirali. Al ajd.... Ako dobijem i 50% eura ja sretan. Popunjeno, isprintano i sutra će biti poslano :)
 

tale

Član
Tu od
13 Lip 2018
Poruka
66

Ja i dalje ne vidim gdje to treba kliknut.
Jel moze netko napisat gdje nakon logiranja treba kliknut?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
98
Ruralni razvoj modul >Isplate>Nova isplata (tako nekako). Onaj kvadratić u desnom kutu iznad tablice. Tak je bar kod mene.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tale

Član
Tu od
13 Lip 2018
Poruka
66

Po tome ispada ja nemam taj modul (slika je ispod). Dal ima smisla otic u agenciju da mi to dodaju?
 

Prilozi

  • agronet.PNG
    agronet.PNG
    43.1 KB · Pregleda: 29
Posljednje uređivanje od moderatora:

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
98
A odakle si SO veličinu službeno uzeo?

2.000 korisnika po 15.000eur i tjt.
A ne dobacuju svi do maksimuma, ja npr. ne. Pa ce ostati za jos nekoga vise od tih 2000.
Ljudi pitaju zašto to ide za m10 i m11.. to je bonbončić za one kojima ove godine ističe 5 godina i odlučili su izaći jer su eko potpore sve manje i manje. Pa da im ne padne brojka kojom se hvale okolo budu malo nabacili parica i svi sretni...
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
276
Pa jel nema u agronetu veličina? Jel se ne uzima za pod evpg kad se klikne?
Tamo je ekonomska veličina od 2021.godine i neznam ako unesemo tu hoće li odbaciti zahtjev ili će oni ispraviti
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
98
Po tome ispada ja nemam taj modul (slika je ispod). Dal ima smisla otic u agenciju da mi to dodaju?
Ima ako imate so veči od 3000€ jer se prema novim izmjenama ipak neki novci dobiju.
 

tomas8

Novi član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
16
A ne dobacuju svi do maksimuma, ja npr. ne. Pa ce ostati za jos nekoga vise od tih 2000.
Ljudi pitaju zašto to ide za m10 i m11.. to je bonbončić za one kojima ove godine ističe 5 godina i odlučili su izaći jer su eko potpore sve manje i manje. Pa da im ne padne brojka kojom se hvale okolo budu malo nabacili parica i svi sretni...
ima tu mjesta za puno više od 2.000 korisnika, zbog lineranog umanjenja. Predviđeno je natječajem 28,7 mil. €, ako bude podneseno Zahtjeva za 57,4 mil. €, oni će za 50% umanjiti svaki zahtjev, tko je imao pravo na 3.000€, dobiti će 1.500€. Čak će dobiti manje od toga, jer ove što su na 1.000€ ne mogu umanjiti na manje.
Jedino ako bude više od 28.668 korisnika po 1.000€, onda će valjda umanjivati i taj minimalni iznos.
Koliko uopće ima opg-ova sa mjerom 10 i 11 u RH?
 

Apli

Aktivni član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
121
Brate moj ode treba biti ekonom,,,pravnik,,,,matematičar,,,fizičar itd itd za pohvatat sta sve treba za par tisuća kuna,,,,ne kazem korisnicima nista vec sjede u uredu i kompliciraju sve,,,jel u konačnici treba netko i radit a kako ces radit kad trebaš uci u njihove glave da skuzis sta hoce od papira (prijava)mislim😢
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
98
Tamo je ekonomska veličina od 2021.godine i neznam ako unesemo tu hoće li odbaciti zahtjev ili će oni ispraviti
Ne bih htio nikoga krivo uputiti, ali ja sam tako unio. Ako idem u savjetodavnu dobijem s datumom koji ne odgovara jer oni traże do 15.09. prošle godine. Teoretski, u peridu do danas mogla se povećati pa će to tretirati kao namještanje.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
276
Ja sam zvao i ruralni u Zagreb i oni neznaju pravi odgovor,nego su mi rekli da to pitanje postavim na rubriku pitanja i odgovori pa kad dobijem odgovor da podnesem zahtjev jer ću tako imati nekakav dokaz ako odbije zbog toga zahtjev.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh