• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

IvanJ

Novi član
Tu od
4 Pro 2020
Poruka
26
Kod mene nekidan iz crvenog požutile i poplavile a danas se opet vratile u crveno.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Nije mi jasno. Prošle godine dok se monitoring nije gledao. Nego samo bio za probu je dobro radio.

Očito štimaju kriterije... Sad jel ih podešavaju jer su bili pre blagi, ili pokušavaju zaoštriti jer smo svi mi poljoprivrednici lopovi koji ih samo hoćemo pokrasti... To ne znam.

Ali odgovorno tvrdim i to sam im rekao. Da moji voćnjaci nemaju šta raditi u bilo kojoj drugoj boji osim zelene. Ja ne znam koju više operaciju sam ja mogao učiniti u njima.

Jedino da ih nisam zatravnio nego obradio tanjuračom i kultivatorom kao što je bilo prošle godine. Možda je razlikuju red od trave ili nešto slično.

Jel ima netko da obrađuje između redova a da mu je voćnjak žut/crven?
 

vigor

Član
Tu od
19 Svi 2017
Poruka
37
Zeleno, pa žuto, pa crveno, pa iz crvenog u zeleno, pa danas opet crveno. I sve u 7 dana. Kome se javiti? U podružnicu ili direktno u Zagreb... Otkud nas prate i na koji način donose zaključke iz kancelarija. Pa ovo će nas sve izluditi!!!
 

sanjak

Član
Tu od
7 Kol 2023
Poruka
46
Meni su rekli da ne brinem što se te boje stalno mijenjaju i ako im šta neće biti jasno da će izaći na teren. Lani je bilo yvakakvih boja i poticaj je redovito stigao.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ako se dobro sjećam lani se gledalo samo za vukovarsko srijemsku županiju, za ostale županije nije bilo bitno
 

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
57
Evo čisto da ovdje pitam da li netko ima iskustva slično ili isto kao i ja
Naime uložio sam malo više od 7.500€ za elektične pastire (10.parcela) i ogradio ih te se u 6.mj javio na natječaj za sufinanciranje u MPS i dobijem odbijenicu jer nisam propisno označio tih par stranica,ja sam ih označio 1,2,3,4 a trebao sam 1/4,2/4,3/4,4/4
Sve drugo traženo je ok,znači niti onda a niti sada nema duga u poreznoj i sve drugo u redu ali odbijen zbog gore navedenog.
Evo molim vaše iskustvo s tim natječajem i ako ste imali slično šta ste poduzeli te kako je bilo rješeno
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
E to sam baš gledao kad sam čitao natječaj. Ima cijeli jedan dio o propisnom označavanju stranica. Baš sam si razmišljao koja glupost.


Ali glupost koja je jasno i glasno naznačena u tekstu natječaja. Tako da po mom mišljenju pojeo vuk magare..

Edit:


Evo točno piše u uvijetima. Tako da mislim da nemaš osnovu po kojoj bi se žalio. Glupost, ali tako je...

Ljudi su ostajali i bez više novaca zbog manjih propusta

Prijava sa svim potrebnim dokumentima mora biti uvezana u cjelinu s označenim rednim brojevima
popunjenih stranica. Oznaka stranice sadrži ukupan broj popunjenih stranica u prijavi kroz (/) redni
broj te popunjene stranice. Prijava se dostavlja u zatvorenoj omotnici preporučenom poštom ili osobno
u pisarnicu Ministarstva poljoprivrede na adresu:.....
 

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
57
Da,ali mislim da to nije prekršaj zbog kojeg bi se nekog odbilo na natječaju
Bitno da ja štitim svoje od njihove divljači ali u nečelu prave zaštite nema jer ih ima previše,ja mislim da je to sve s takvim glupostima iskomplicirano samo da se nekog odbije
Nagrabusili smo mi poljoprivrednici s svih strana
Ne treba nasjedati na njihove natječaje više a pogotovo ne na one gdje sve moraš prije isfinancirati i onda čekati milostinju jer da nije bilo ovo izmislili bi nešta drugo zbog čega bi odbili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Gle, dosta sam odradio natječaja. I proceduralna greška je gore nego da si kupio pa nisi postavio. Ne znam da je ikome uspjela žalba zbog takvih stvari
 

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
57
Shvaćam,ali iskreno da li je to greška za odbiti natječaj
Zato nam i je tako što je sve iskompleksirano
Da pojasnim,ti isti obrazci su se skidali s stranice gdje je natječaj pa čemu već odmah nisu imali na sebi sve iznumerirano kako treba
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
57
I vidi još apsurda
Znači označavanje radiš tako da najprije staviš ukupan broj stranica pa onda broj popunjene stranice,,npr 7/1,,7/2 itd
Zar to po svakome tko god je išao u školu ne bi trebalo biti 1/7,,2/7 itd
Evo i tu su mnoge garant sredili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Evo vidiš to nisam ni ja uvidio 😂...

Vjerojatno bi da sam se prijavljivao, ali jednostavno nisam stigao ograditi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Oni izgleda žele da ih što više ne prođe...dobro da ne stave uvjet "pisanje dokumentacije na pisačoj mašini" ,jel nije dovoljno da si kupio,postavio,poslao račune i faking hebeni MIBPG preko kojeg vide parcele u ARKODU i amen.
Dobro da ne traže studiju štetnosti zračenja na okolinu ako uzmeš "GPS" verziju pastira..koje su to gluposti da boli glava.
 

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
57
Shvaćam da sam pogriješio i da se moram pomiriti s tim ali da je to toliko bitno da li je to 7/1 ili 1 te da se čovjeka samo odbaci i neznam do kud vode ti svi problemi s divljači kojih je sve više,da li to vodi do namjernog iseljavanja i dizanja ruku od poljoprivrede i stvaranja šikara kao lovišta ali evo koliko me pamet služi nema niti jednog prosvjeda od 2013.g i ispada da smo mi uvjek krivi,ako ne zaštitiš desilo se jer to nisi,ako jesi i desi se,desilo se jer nisi dobro zaštitio ali bitno da su lovačka društva uvjek u pravu i ne možeš im ništa jer nisi na poziciji
Kakvo imate mišljenje,,da li je bolja demokracija sada ili u bivšem sistemu prije 33.god ?
Poštuje li se ustavno pravo na rad,život i imovinu ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh