• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
70
Pod pretpostavkom da je isplaceno ~66% potpore (kao i prošle godine)
dakle po hektaru 82/,66=122eur
je očekivana ukupna vrijednost, koliko bi trebalo biti isplačeno za osnovno.
To je unutar najavljenog iznosa (od 117 do 147 eur po ha).
Manje nego prošle godine, ali su to kompenzirali sa eko shemama...
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
144
Znaci mi koji smo se odrekli crvene parcele smo na cekanju!
To sam i ja pitao, ja sam pitao iako obrađuje sve kako treba, iako je moja parcela koja je u crvenom obrađena, ako se odustajem od nje, da li ću dobiti danas isplatu rekli su ne...
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Ma i moja crvena parcela je obrađena, ali mala je pa mislim se ajd necu propasti ako je maknem da mi stigne na vrime predujam za ostalo, kad ono nista jos od predujma...bas me zanima kad ce
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
170
Ja sam od 10 ha imao vinograd crven (700 m2) i u petak se odrekao te parcele i ništa nije sjelo.
Inače mi uvijek sjedne medu prvima, VŽ
 

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
271
Ovaj odgovor sam dobio danas

Poštovani,



Danas nam je javljeno da oni koji su imali parcele u crvenom (bilo da su ih makli s poticaja ili ostavili) njima će isplata krenuti nešto kasnije, kad točno ne znam.

Prikaži citirani tekst
 

Prilozi

  • Screenshot_20231115_184657_Gmail.jpg
    Screenshot_20231115_184657_Gmail.jpg
    17.8 KB · Pregleda: 99
Posljednje uređivanje od moderatora:

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Onda nisam trebao maknuti crvenu parcelu jer bila je obrađena kad ionako tko zna kad ce uplatiti...koga onu tu ....
 

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
271
Onda nisam trebao maknuti crvenu parcelu jer bila je obrađena kad ionako tko zna kad ce uplatiti...koga onu tu ....
Ne znam ja sam dobio taj odgovor danas,ni ja nemam uplatu jer sam odusto od jedne parcelice koja je bila u crvenom a uredno pokošena čak 3 puta
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Da je bilo boljih savjeta, ne bi sad razmisljali dali odustati ili ne. Stalo neka ne izvjesnost, bas nepotrebno
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
6.11 daju "ranu obavjest" il kak već to zovu da postoji problem sa monitoringom.
Koji q nisu 6.9 dali ranu obavjest i moglo se utvrditi da li je do sustava ili poljoprivrednika.
Nebi me sekiralo da nisam napravio sve kak treba jer sad zbog njihovog propusta ja ispaštam,kao i ostali koji su sve napravili kako treba.
Tko nije obradio ,za takve me briga.
Opet ti blesavi datumi npr do 15.7 moraš pokositi..šta ako pada 20 dana kiša,ja onda moram pokositi po kiši,sušiti na kiši i blatu da bi mi parcela bila u "zelenom".
Ima malo nekih debilnih pravila.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ja sam kosio sve isti dan,tj u 2 dana sam pokosio 20ha.ostalo je zeleno,ta u sredini je crvena..isto je bila zelena kad sam gledao u 9 mjesecu...tj sve bilo zeleno.
 

LIKA MM

Član
Tu od
29 Lip 2023
Poruka
47
Ma ljudi moji ....sve je to smisljeno kako treba ....što bi oni u 9mj nas obavijestili kad već mogu u 11 ...lova je osla na drugu stranu ...i sad kupuju vrijeme ....šta meni vrijedi što je mojih pola ha obrađeno 100% a u crvenom je ...bolje mi je odustati ...jer dok oni dođu u kontrolu ili traže da slikam ...trava narasla metar...nema šanse da s njima na kraj izađes....sve u svemu ...mislim da će samo gore biti ...užas pa užas
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
144
Ovo je samo dobro smišljen scenarij od strane agencije i ministarstva, ja sam rekao da ne odustajem pa makar

Pratim monitoring kroz cijelu godinu, na predavanju sam bio krajem 9 mj gdje su naglašavali da pripazimo ako su nam koje parcele u crvenom... ja sam pratio sve 11mj, sve mi je bilo većinom zeleno, negdje žuta negdje plava, da bi 06.11. odjednom 25 parcela bilo u crvenom, 07.11. samo jedna... ništa dr nego dobro odigrani scenarij naše agencije za isplaćivanje što manje love...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Ma .ebo ih njihov satelit.
Najbolje nist ne micat, neka zovu samo zovu. Ništa ne gledam a niti ne mičem od parcela.
Kad se oni ufuraju onda bumu se i mi.
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
230
Nema odustajanja,,,,štakori uredski se ruganja s nama po terenu se igraju kao s pijunima ovaj će dobiti ovaj ne ovaj nema plavu nemoze ovaj ima crvenu može malo daju da smire situaciju a kako režije itd itd platiti kad očekivaš taj prokleti avans a ne dobiješ ga kog briga i to jasno kažu u ministarstvu i agenciji ako ne možete odustanite,,,,ma jadno do srži!!!!!Kažu meni strpite se ja kažem pa dolazi mi na naplatu mnogo tog a gospodine/gospođo ako ne ide ne ide!!!!!!!
 

LIKA MM

Član
Tu od
29 Lip 2023
Poruka
47
Sve smo to mi sami krivi ...mi smo im to dozvolili ...kad smo istrpili prošli poticaj ...tako ćemo i svaki sljedeći....i to gamad zna ...u svemu nas ubijaju ...i dokrajčiti će nas ...prije ili kasnije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh