• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle pošto poznajem relativno dobro Johabičin kraj niti me ne čudi takva cijena najma jer prema doljanskome kraju se ljudi kolju za par kvadrati jer kvalitetna zemlja je tamo tražena roba pošto ima dosta pjeskulja i šljunčanih komada.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
S čim se ti ljudi na toj zemlji bave kad im se isplati toliko love dat,mislim ako nije tajna???

Kod nas inače cijena arende po k.j od 400-600 i poticaj onom koji obrađuje...a rijetki su slučajevi da se vlasniku prepusti poticaj,pa dalje neplaćaš ništa.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Vecina takvih radi 150-200 ha i nek uhvati minimalnu zaradu po hektaru na toliku kolicinu zaradi lijepe novce. Zato i mogu dati 1500-2000 kn po kj pogotovo ako je zemlja u tablama.
Ili male povrsine sa visoko dohodovnim kulturama.
Mada mi je draze kupiti jedan hektar pa da bude moj nego 10 tuđih u zakupu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
To ovisi samo o pojedinoj lokaciji zemljišta i kvaliteti,kod nas u opčinskom središtu ,čovjek je dao u zakup 10 jutara za jednu svinju 200 kg,normalno poticaj je vlasnikov,ove godine se nude obične livade gratis samo da se pokosi,a pošto ruše stočarstvo situacija bude još gora
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Daj ajkula,šta moraš sadit da daš poticaj i još lovu za najam......moja najskupla zemlja je 100E jutro,ostalo 500-600 kn,isto ovisi o položaju,ukrupnjenosti,kvaliteti.....to mora da je ekstra kvalitetna,u komadu i sadi se neka JAKO intenzivna kultura.....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Deset tisuća eura.
Zapravo, od osam do deset.

Ali je ja ne bih prodala niti za petnaest.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma da, imam dvije generacije iza sebe koje će to razbucati dok me grobar poklopi zemljom. :icon_razz:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Šta je to ''FINANCIRANJE DODATNIH NACIONALNIH IZRAVNIH PLAĆANJA ZA HRVATSKU''?
I dali je bila premija za mlijeko?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
I kod mene nikad veći poticaj, al vetite nam Čobu, on tak lipo divani- pa šta košta, da košta.:cool::icon_twisted:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Provjereno i potvrđeno....dio moje love u poreznoj.......bez blokade,ovrhe,rješenja,obavjesti.....opet ponavljam dug je dug i mora se namirit....al na ovaj način,eto i meni je jedna firma dužna hrpu love za isporučenu robu več godinama,i nesmijem ni prismrdit da se namirim nego još stalno plačam sudske i ine pristojbe.......majke mi o ovom sam sanjo kad se išlo devestprve....:fiery:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Daj ajkula,šta moraš sadit da daš poticaj i još lovu za najam......moja najskupla zemlja je 100E jutro,ostalo 500-600 kn,isto ovisi o položaju,ukrupnjenosti,kvaliteti.....to mora da je ekstra kvalitetna,u komadu i sadi se neka JAKO intenzivna kultura.....

Nažalost kod nas je cijena zakupa oko 400-500 kuna ral,bez poticaja,ovaj komad 10 rali sigurno nije puno za jednu svinju od 1800-2000 kuna,jer je u jednoj čestici.ove godine ima livada gratis,jer već sam x puta spomenuo da kod nas Romi rade nekoliko desetina hektara povrća na osnovu kojeg švercaju cijelu godinu,1000 komada krava i junadi u selu i ostale sitnozube stoke još toliko.Dogodine bude situacija drukčija zbog toga što mnogi ove godine muljaju sa ugarom i bude problema za kupovinu herbicida tko ne bude imao iskaznicu,a dogodine tko živ a tko mrtav.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
858
Provjereno i potvrđeno....dio moje love u poreznoj.......bez blokade,ovrhe,rješenja,obavjesti.....opet ponavljam dug je dug i mora se namirit....al na ovaj način,eto i meni je jedna firma dužna hrpu love za isporučenu robu več godinama,i nesmijem ni prismrdit da se namirim nego još stalno plačam sudske i ine pristojbe.......majke mi o ovom sam sanjo kad se išlo devestprve....:fiery:

Kako si provjerio kud je lova otišla?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da to i mene zanima jer i meni računica ne štima, imam nekog sitnog duga prema poreznoj ali nisam pod nikakvim ovrhama i blokadama....
 

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Pozdrav, molio bih ako tko zna informacije--- predali smo zahtjev za poticaj za 2015., no u međuvremenu smo imali tuču i razbilo nam je tikve uljarice (prijavljene u zahtjevu) koje smo morali zaorati i na zaorani dio smo stavili zeleno gnojivo. Ima li tko iskustva kakva je procedura prema Agenciji? Da li se piše neki zahtjev pošto je 90% parcele uništeno tučom? .
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Soony,vrlo jednostavno,odeš ili nazoveš poreznu i oni ti lijepo kažu...država napravila prijeboj,i kažu ti koliko ti je uplačeno.....sve pet al način nije u redu.....pa i mačehinske banke se kulturnije ponašaju od ove države:fiery:
Kombajn,najsigurnije ti je otiči ili nazvati agenciju ili savjetodavnu službu,to je moje skromno mišljenje.:(emo):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh