• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Ni riječi o poticaju na plodovima.. :D

Evo reče ministar da smo dobili predujam . To misli na ono u 11. mj. Pa onda proračun analiza i naravno potrudit če se da poticaj bude prije roka (misli do 30.06.) Ko živ ko mrtav do tada...:icon_hang:
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Meni su bil irekli da mi za mlade vrijedi i da do kraja ove godine moram poloziti taj neki tecaj. I da se u ministarstvu radi na tome da bi napravili tecaj za sve jednaki. E sad ko zna? Da li upisati onak neki tecaj vrtlar ili slicno i jel to sigurno vrijedi?
 

repar777

Član
Tu od
31 Sij 2013
Poruka
49
Pa ima u odluci o pr.financ od prvog do kraja treceg mjeseca 2016 novac za subvencije poljoprivredi i to koliko sam citao lijepa cifra,pogledajte. A mozda ministar misli na drugi dio da ranije isplati il sve u cijelosti? Malo je nerazumno odgovorio...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Pa glasali su većinom za lopove i deri kože tako da niš od novaca ionako smo avans velik dobili kaže ministar.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ma nemojmo se uzrujavati, neće HDZ više toliko krasti. Nema više, ostalo još nešto malo pa kad i to pometu moći ćemo na nove izbore. Eto nam igara, kruh nije bitan.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
I jos neugodnije ili naivnije pitanje, zasto je odabran za ministra financija covjek koji je bio direktor u Todoricevoj firmi ?? Valjda iz domoljublja s obzirom da ce sada imati tri do cetiri puta manji placu :icon_pray:

Evo citam sad da se Stipe Gabric Jambo vraca opet na politicku scenu, garnitura se polako popunjava. On bi na iducim izborima mogao biti kandidat za novog ministra :mur::mur:

Ovo i mene brine, sutra dolazi komisija za ruralni razvoj pa ćemo vidjeti što kažu na to da Todorić i ekipa pokupe vrhnje na ruralnom.
 

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
Nenadajte se nićemo.Todorićev igrać,svaka druga rjeć mu je hm hm a visoko obrazovan.Ružica je rekla istinu i zato nije ministrica.Ovaj je podoban i poslušan.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Vidim da se mješaju i poticaji i politika. Marić za ministra financija. Koliko vidim on je jedini koji je do sada radio u državnoj službi i upućen je kako izraditi proračun ili budžet. Na primjeru Crnoje i Panenića vidljivo je koliko smo mi mala zemlja i kako je teško pronaći odgovarajuće ljude a da se za njima nešto ne vuče. Jučer je ministar na televiziji rekao da treba povezati velike i male. Oni koji se sjećaju kombinata znaju da su oni sve otkupljivali. Kako je tko bio zadovoljan cijenom druga je stvar. I danas da znam da će mi netko u svako doba otkupiti odojka od 20 do 25 kg po nekoj sigurnoj cijeni sve bi stavio na papir, izračunao i vidio da li mi je isplativo i tome se prilagodio a možda i povećao proizvodnju.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Danas s nekim sklopiti pismeni ugovor o otkupu je vrijedno kao toaletni papir, samo ga moraš dobro gužvati da ti ne izgrebe pozadinu. Svi znamo kako prolaze oni koji imaju mandarine, lubenice, višnje. ... Nema ništa od toga. Uleti nešto jeftinije i ugovor ne vrijedi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Danas s nekim sklopiti pismeni ugovor o otkupu je vrijedno kao toaletni papir, samo ga moraš dobro gužvati da ti ne izgrebe pozadinu.


Ja sam neki dan sklopio ugovor o proizvodnji. Moram ti reći da meni taj ugovor omogućava da bez brige sadim i siguran sam da će sve biti otkupljeno. I ono najvažnije za božić nema ništa što nije plaćeno. Jedini uvjet je da moram uzeti 20% repromaterijala.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
U današnje vrijeme nema velikih otkupljivača kako je to bilo u Jugi, osim možda u mljekarstvu i voću i povrću, a nema niti velikih tovljača i prerađivača. Kada bi npr. netko rekao otkupljujemo odojke te i te težine, križance tih tipova svinja u količini koje ponudite vjerujem da bi bila sasvim druga situacija. Kažu da u Austriji postoji burza gdje ti ujutro dovezeš šta imaš, iskrcaš i oni to prodaju. Vlasnika samo obavjeste po kojoj su cijeni prodali i pošalju mu lovu.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Siki daj malo reklamu,, koliko ja znam nijedan veliki u Virovitici nije završio sa isplatom prošlu godinu.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
To da nema strucnih ljudi bas i nije istina,prije bi bilo da oni nemogu doc do izrazaja,jer kao takvi neodgovaraju vladajucima jer se s njima nemoze manipulirat...
Clan obitelji mi radi u APZ u Os i tamo ima minimalno 7-8ljudi skolovanijih i strucnijih nego sto je to bio bivsi ministar,al znamo svi da je kriterij podobnost a ne struka,a to je samo jedan primjer....
Nema legalnog otkupa i to je kljucni problem...nedaleko od mene ima klaonica veceg kapaciteta al tamo se nista nekolje iz HR...svinje Madjarska,junad,janjad...Rumunjska,Bugarska,Poljska.... nepamtim da je iko ikad iz okolice uspio sta prodat tamo.
Takodjer i stocni sajmovi koji su nekad bili i koji su bili prava stvar vise gotovo da ih i nema....u Slavoniji neznam dal uopce vise postoje a ipak su to bila mjesta gdje su ljudi svoj proizvod mogli ponudit... al eto sve je to drzava i zakoni rasturili...
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Kakve to ima veze s poticajima?

Nema nikakve, ako si mutav, ali ako pogledaš koliko godišnje dobiva poticaja, subvencija, potpora, bezpovratnih sredstava i td. onda možda nađeš kakvu vezu ili misliš vrijedan čovjek pa zaradio (poznato je da je kod nas rad na cijeni i nadasve dobro plaćen), pa onda još i šparan- pa ušparo i eto nakupi se.:D:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh