• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
298
Meni potpora primarnim proizvođačima što čekamo od 6 mj.samo mi nije jasno oni koji su dobili pare u prvoj turi dobili duplo više nego ja za isti broj krava.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
HRVA neznam na ciji kom. mislite a i ja govorim ono sto sam vidio, tako da,ja sam u pdv-u vise 20 god i jos sam zaposlen a vidio sam svasta, od oraha ljesnjaka kukuruza psenice itd itd, neobredeno, u korovu, razne "tavanuse" sijane, kukuruz posijan samo okolo, velike opg-ove koji nemaju ni 6,7 tona kukuruza po h, uljana koja, nije brana nego samo potanjurana za zelenu gnojidbu, samo se o tome nitko ne usudi pisati
Ne pada mi na pamet pljuvat po drugima i po nečijoj muci i trudu, nije ljudski.....
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,559
E vidiš dragi prijatelju....Prvi nasad oraha sam sadio 2003. godine, tada nije bilo ni poticaja niti potpora.Niti sam sadio za poticaj niti za potpore, već iz nužde. Ja sam radio za 3000 kn, žena nije radila i imali smo dvoje male djece.Ja sam 2000 završio fax, 2003 upisao za doktorat, ali Račanova vlada zabranila zapošljavanje na svim fakultetima i morao sam se zaposliiti u privatnoj tvrtki uz Mrsićeve mjere prva plaća godinu dana mi je bila 1600 kn nakon 5 godina 5000 kn. Zbog toga sam odlučio na dio zemlje zasaditi orahe, ne zbog poticaja. U međuvremenu 10 godina sam izrađujem sadnice, svake godine nadosađujem orahe i tek 2014 godine ulazim u sustav ekološke proizvodnje. 2018 i 2019 godine bio je takav mraz da od svojih 700-800 oraha nisam imao nabrati niti za jednu tortu. U proljeće sadnice jebe mraz, koja preživi osmi mjesec znaći da je preživjela sušu ako je u međuvremenu ne sjebe zec ili srna.I tako svake godine ukrug.Muka i patnja, gnoji , frezaj, reži, špricaj, nadosađuj.a nemaš p od prinosa... Znam , to je tako nije meni nitko kriv što sam ja sadio orahe..... Ali nemoraš se ti niti zapitati niti te biti briga s tim, ali stani za izgovorenu ili ovdje napisanu riječ i bolje promisli što pišeš prije nego to pošalješ javno.......jer nije to u redu prvo ljudski omalovažit, podcijenit i diskriminirati tu grupu ljudi koja se bavi ekološkim uzgojem i oraha i lješnjaka i jabuka i trešnji i kukuruza ili imaš samo pik na orahe i ljesku.........Znam da je ovo forum i mjesto za iznošenje svojih mišljenja i svi mi imamo to pravo........Eto tako ja tebi i svim ostalim proizvođačima u poljoprivredi , ribarstvu , šumarstvu, rasadničarstvu želim što više uspijeha i sreće, jer će nam je trebati u narednim godinama, borbi s vremenskim promjenama, pandemijama, i dr.i uz sve te poticaje......Ne želim bit gov*o od čovjeka bit najpametniji i srat ovo i ono, ali to što si napisao je dno dna gledano s ljudske strane........Lp
E vidiš prijatelju...po meni to kaj si ti napisal je totalno nepoštovanje prema nama ratarima jer ispada da se mi samo malo vozimo u traktoru i ostatak godine kopamo nos i ne zaslužujemo ni 2000 kn po hektaru dok vi jadni morate rezati i kopati i špricati i samo vi imate problema sa mrazom i zečevima a jedanput uložite ono kaj ja uložim na jedan hektar kukuruza svake godine. I sad ta vaša muka i ulog vrijedi 5000 kn ak ne i više a moja ne vrijedi. E pa to ti nedam za pravo. Nisam kao prvo tebe osobno prozvao nego znam nekoliko takvih koji niš ne rade a beru eko poticaj. Da se na to gleda po prinosu kak za šečernu repu niko nebi imao ni oraha ni niš takvoga jer kao što si i sam rekao nema prinosa zbog puno faktora. Poanta mog posta je bila ta da poštujem veliki poticaj za nekaj kaj se radi kak treba a ruku na srce više od pola eko proizvodnje u HR je samo zbog poticaja i ne radi se nikak kao što je @Melina isto naveo.
I nemoj se opisivati kao nekog patnika u životu jer nikome ne cvjetaju ruže. Ja sam 2015 krenuo sa 12 jutara zemlje i sa imt-om 558 i 539 sa svoje 22 godine jer sam radio za malu plaću a žena ostala bez posla,bez ikakve pomoći roditelja ili nekog drugog jer su bili u većoj gabuli nego ja.Otplatio sam kredit za sređivanje stana u kući od staraca i dignuo drugi da kupim veći traktor. Krpao se na sve strane i radio nočne na poslu, prek dana na polju i (kak radim i dan danas)spavao cijeli tjedan manje nek pola vas spava svaki dan. Sad imam svu mehanizaciju,traktor 200 ks i 120 jutara zemlje,svojom i ženinom mukom. Nikog ne diskriminiram i ne omalovažavam samo sam iznio realne činjenice i stojim iza toga da se ta eko proizvodnja premalo kontrolira s obzirom koliki se novci daju.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
E vidiš prijatelju...po meni to kaj si ti napisal je totalno nepoštovanje prema nama ratarima jer ispada da se mi samo malo vozimo u traktoru i ostatak godine kopamo nos i ne zaslužujemo ni 2000 kn po hektaru dok vi jadni morate rezati i kopati i špricati i samo vi imate problema sa mrazom i zečevima a jedanput uložite ono kaj ja uložim na jedan hektar kukuruza svake godine. I sad ta vaša muka i ulog vrijedi 5000 kn ak ne i više a moja ne vrijedi. E pa to ti nedam za pravo. Nisam kao prvo tebe osobno prozvao nego znam nekoliko takvih koji niš ne rade a beru eko poticaj. Da se na to gleda po prinosu kak za šečernu repu niko nebi imao ni oraha ni niš takvoga jer kao što si i sam rekao nema prinosa zbog puno faktora. Poanta mog posta je bila ta da poštujem veliki poticaj za nekaj kaj se radi kak treba a ruku na srce više od pola eko proizvodnje u HR je samo zbog poticaja i ne radi se nikak kao što je @Melina isto naveo.
I nemoj se opisivati kao nekog patnika u životu jer nikome ne cvjetaju ruže. Ja sam 2015 krenuo sa 12 jutara zemlje i sa imt-om 558 i 539 sa svoje 22 godine jer sam radio za malu plaću a žena ostala bez posla,bez ikakve pomoći roditelja ili nekog drugog jer su bili u većoj gabuli nego ja.Otplatio sam kredit za sređivanje stana u kući od staraca i dignuo drugi da kupim veći traktor. Krpao se na sve strane i radio nočne na poslu, prek dana na polju i (kak radim i dan danas)spavao cijeli tjedan manje nek pola vas spava svaki dan. Sad imam svu mehanizaciju,traktor 200 ks i 120 jutara zemlje,svojom i ženinom mukom. Nikog ne diskriminiram i ne omalovažavam samo sam iznio realne činjenice i stojim iza toga da se ta eko proizvodnja premalo kontrolira s obzirom koliki se novci daju.
I po tvome , ako se tebi , nedaj bože, desi da ti svinje totalno sjebu kukuruz, i nemaš za nabrat 100 kg kukuruze, po tvome tebi treba ukinut poticaj jer nisi predao ni kg ploda,
U krivu si što se tiće kontrola ekološke proizvodnje.........Ekološki proizvođač MORA imati inspekcijski nadzor kojeg on sam MORA platiti, i ne pridržavajući se njihovih propisa MORA vratiti sve poticaje. Tako da ne baljezgaj bezveze. Tko kontrolira tvoje sjeme, tvoju količinu gnojiva, tvoja szb, tvoju agrotehniku i na kraju tvoje prinose. Pa jebote ekoloških proizvođača ima 1-5 % od ukupno svih proizvođača i sad ti meni tvrdiš da su ekološki ti koji su problematični. Pa jbt mi uvozimo i pšenicu i raž i kukuruz i odojke i svinje a plaćamo vama 90-95 % konvencionalnih, koji isto neki od vas voze đipove, i traktore 200 ks po selu a ulažu u poljoprivredu goli ***** i vas se u principu daleko manje kontrolira, prijatelju

Zato je moj prijedlog ako ovi gore SOE POE slušaju i čitaju, dajte ukinite već jednom jebene poticaje i zabranite uvoz jeftine robe iz vana.........prijatelji moji .......mene poticaji nisu nikad ****** nit će me jebat.......
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
538
E vidiš prijatelju...po meni to kaj si ti napisal je totalno nepoštovanje prema nama ratarima jer ispada da se mi samo malo vozimo u traktoru i ostatak godine kopamo nos i ne zaslužujemo ni 2000 kn po hektaru dok vi jadni morate rezati i kopati i špricati i samo vi imate problema sa mrazom i zečevima a jedanput uložite ono kaj ja uložim na jedan hektar kukuruza svake godine. I sad ta vaša muka i ulog vrijedi 5000 kn ak ne i više a moja ne vrijedi. E pa to ti nedam za pravo. Nisam kao prvo tebe osobno prozvao nego znam nekoliko takvih koji niš ne rade a beru eko poticaj. Da se na to gleda po prinosu kak za šečernu repu niko nebi imao ni oraha ni niš takvoga jer kao što si i sam rekao nema prinosa zbog puno faktora. Poanta mog posta je bila ta da poštujem veliki poticaj za nekaj kaj se radi kak treba a ruku na srce više od pola eko proizvodnje u HR je samo zbog poticaja i ne radi se nikak kao što je @Melina isto naveo.
I nemoj se opisivati kao nekog patnika u životu jer nikome ne cvjetaju ruže. Ja sam 2015 krenuo sa 12 jutara zemlje i sa imt-om 558 i 539 sa svoje 22 godine jer sam radio za malu plaću a žena ostala bez posla,bez ikakve pomoći roditelja ili nekog drugog jer su bili u većoj gabuli nego ja.Otplatio sam kredit za sređivanje stana u kući od staraca i dignuo drugi da kupim veći traktor. Krpao se na sve strane i radio nočne na poslu, prek dana na polju i (kak radim i dan danas)spavao cijeli tjedan manje nek pola vas spava svaki dan. Sad imam svu mehanizaciju,traktor 200 ks i 120 jutara zemlje,svojom i ženinom mukom. Nikog ne diskriminiram i ne omalovažavam samo sam iznio realne činjenice i stojim iza toga da se ta eko proizvodnja premalo kontrolira s obzirom koliki se novci daju.

Potpuno si u pravu kolega . Ovdje kod mene imamo velikog "EKO" poljoprivrednika koji je kupil 35 rali zemje od države za 50000 kn i posadio šljive prije 14 god . Do danas nije ubrao ni 1kg sljiva a sam se hvali da bere poticaj od 150000 kn i još su mu ove godine iaplatili 35000 odštete od mraza .
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pa sjebe mu mraz urod, u čemu je problem, ja znam da ratari danas najbolje žive ako se nisu uvalili u kredite i imaju malo u glavi.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Svaki koji radi i kako radi , sebi radi......Sve to dobro a isto tako i loše će doći nekad na naplatu. Nikad nisam gledao što susjed ima i zašto ima već sam gledao svoje posle........Živio rad, živio trud, neka radi tko je lud.......;)
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
302
Jesmo popili kavu, nahranili svinje? Kišni je dan pa možemo početi na miru sa pitanjima 😀.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Treba to ukinuti da se ne prepirete.

E vidiš prijatelju...po meni to kaj si ti napisal je totalno nepoštovanje prema nama ratarima jer ispada da se mi samo malo vozimo u traktoru i ostatak godine kopamo nos i ne zaslužujemo ni 2000 kn po hektaru dok vi jadni morate rezati i kopati i špricati i samo vi imate problema sa mrazom i zečevima a jedanput uložite ono kaj ja uložim na jedan hektar kukuruza svake godine.
[QOUTE/]

Po meni nije realno da netko dobije veći poticaj za kukuruz nego za povrće i plastenike recimo. To što se uloži na kukuruz u cijeloj godini skoro pa pokriva poticaj, a za povrće nije dovoljno ni za jednu stavku. Ali bez nijednog se ne može i svatko može sijati što hoće. Trenutno je tako, zakon je takav. Nisu ga ratari donijeli.
 
Posljednje uređivanje:

Maro08

Član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
58
Najbolje da nam EU ukine poticaje tako da novci namjenjeni nasim OPG-ovima, odu drugim drzavama clanicama EU. Valjda bi onda ovi "protivnici" poticaja bili zadovoljni. Tko vam je kriv sto se niste snasli, upisali zemlju, posijali nesto, kupili zivotinje, upisali EKO proizvodnju, pa bi i vi uzeli dio kolaca. Ovako se samo zalite i kukate i zagovarate ukidanje poticaja. I ako niste znali, 80% ide iz EU fondova, tako da to nije na razini RH. Znaci, svi dobivaju i uzimaju, samo bi pametni Hrvati to ukidali. Koji to mentalni sklop mora biti u glavi, nikada mi nece biti jasno.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ono što hoću reći je da neki nisu nikad zadovoljni. Dobiju voćnjak ili vinograd i još svake godine poticaj i nisu zadovoljni. Dobiju mehanizacije za obradu i novce za sjetvu svake godine, gorivo i opet nezadovoljni. Zato kažem da je najbolje ukinuti jer bi tek onda neki cjenili kada bi im se nešto dalo.

Dolje u postu sam još pisao ali mi nije baš uspio citat. Pa ponavljam pošto ste me očito krivo razumjeli.

Po meni nije realno da netko dobije veći poticaj za kukuruz nego za povrće i plastenike recimo. To što se uloži na kukuruz u cijeloj godini skoro pa pokriva poticaj, a za povrće nije dovoljno ni za jednu stavku. Ali bez nijednog se ne može i svatko može sijati što hoće. Trenutno je tako, zakon je takav. Nisu ga ratari donijeli.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,559
Onaj kome ne treba poticaj nek fino ispiše zemlju iz arkoda i nek se ne javlja u ovoj temi. Poticaj za trajni nasad bilo čega nemre biti isti a kamoli veći nego za ratarstvo jer ratar najviše ulaže i najviše puta ulazi isto polje od oranja do berbe i da se sve plaćaju usluge plus repromaterijal poticaj je tu kap u moru od onoga koliko love treba da bi se imalo kaj brati. Prema tome moram imati sve svoje kaj se mehanizacije tiče inače sam izgorio.
Al kao i za sve tak i oko ovoga žali Bože truda i obajšnjavanja kad je svak sebi najpametniji.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,147
Ma jednostavno poticaj ukinuti za ove što ne proizvode nema smisla.
Znači dobiva poticaj za košenje trave a nem stoke pa gdje to ima.
Bar bi čovjek koji ima kosio i hranio
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
538
Pa sjebe mu mraz urod, u čemu je problem, ja znam da ratari danas najbolje žive ako se nisu uvalili u kredite i imaju malo u glavi.
Govorim za ovaj primjer koji znam . U tih svojih 14 god. od kag je posadio šljive nikada nije ubrao niti 1 kg šljiva , stabla su ostala na visini od 2 m i nikada nema uroda a poticaj redovno uzima.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Dečki svatko tjera svoj izbor oko poljoprivrede i iskreno ako netko drugi dobije više a manje radi,čovjek se snašao i ok.
Zar netko mora krepat od posla da dobije više para.
Netko je smislio pravila,a neki su se bolje snašli u tome.
Činjenica je da je bila nekakva emisija,pa i članci na netu da je više od 50% ekoloških nasada zapušteno,ili se ne pridržavaju pravila.
Ali nisu svi takvi i ružno ih je u isti koš trpati.
Na mraz,tuču,jazavce,zečeve il što već,nemožemo utjecati,i svakako je tragedija kad se priroda "našali" pa uništi nečiji trud i muku,ali zato bi trebali podržavati jedni druge,a ne drvlje i kamenje sasuti.
Smatram da tko god ovdje provodi vrijeme na forumu nije "lovac u mutnom" i zaista radi ono što voli i traži pomoć i pomaže drugima da nauče nešto novo.
 

Life

Novi član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
19
Za sad ništa. Nego, jel to samo govorkanje, da će u ovoj turi biti isplaćeno 70, 75%, ili je to negdje pisalo?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh