• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Damir1973

Član
Tu od
8 Srp 2022
Poruka
87
Sramotno.
2 ha kukuruza i 2 ha eko povrća, 0,3 ha voča. Ukupno 300 kn, BJ.
Ja još nemogu izračunati koliko je po hektaru, sve me sramota napisati koliko su uplatili😂😂😂

To znači da nisam dobio ni minimalni zajamčeni iznos od 50 eura? Prema izračunu oko 0.4% . Da li je to u redu? Zna li netko više o tome?
I onaj danas u banci mi kazao da su sramotne cifre uplačene za sušu, dalje ti nemoram ništa pisati.

A koliko ste napisali procjenu stete?
Što ti vrijedi što si napisao, oni prepusuju kako im odgovara.

Ja sam dobio 0 kn 🤣😅
Pa kad se zbroji uplata koja bude druge godine onda bude i vise od tog mininuma ocito
Pa to ti isto kao i ja, kad zbrojim što dobio i oduzmem potrošeno gorivo do opčine, dođem na 0 kn.

Zavisi sto si imao na zemlji. Recimo ,nije priznata suša za ječam , pšenicu i suncokret. Za repu je mali postotak priznat .
Pa sad vidim, nema veze 10, 20, ili 30 hektara, svi dobili isto

A koliko ste napisali procjenu stete?
Što ti vrijedi što si napisao, svima po 1400 i doviđenja😂😂😂

Tako i kod mene 30ha 1490kn
Po ovomu što sam sve pročitao, mi sa više hektara, uvali nam po 1400 da prestignemo penziče u božičnici😂😂😂 da nevjeruješ.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,663
Je istina je vi ste pod bor dobili barem raskopanu ulicu kakova je bila pred 40 let a mi samo suhu magistralnu vodovodnu cijev,a što se tiče URSUSA bolje da se ne trga prije bude novi sic na APN cu :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Dobra je sad kakva je bila do prije Božiča. Slobodno navrneš na čašicu razgovora kad buš imal ćavel u gumi ;)


što se tiče URSUSA bolje da se ne trga prije bude novi sic na APN cu
Sad je meni jasno odakle tebi nadimak :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Imam ja dole ljude, sutra ujutro sam tam prije gazde.
Možda i meni kakvo ulaganje uleti
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
U biti sektor voćarstva spada pod 23% ili pod onih niže za trajne nasade?

U svakom slučaju nije loše.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Ovisi o tipu polj. gospodarstva.
To možeš vidjet u kalkulatoru evpg.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Radi se o paušalnoj potpori od 1.000-15.000eur. ovisno o veličini gospodarstva ,resursima ...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
Sad pitanje za iskusne.

Trebam u 4-5 mjesecu otvoriti opg i prebaciti zemlju s obrta.

Hoće biti problema ako se prijavim na ovu mjeru i skinem kasnije, vjerojatno prije isplate zemlju s obrta?

Po mom ne bi trebalo biti problema, ipak je ova mjera kao za pomoć u 2022?

Obrt će i dalje raditi i račun biti aktivan. Jer mora kao prvo zbog isplate poticaja koji će sjedati.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123

Nepiše nikakva obaveza za broj ha il slično,kao što je bilo u određenim mjerama.
Tako da nebi trebao biti problem.
I sam imam sličan slučaj pa valjd bude ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
Ajde malo približite o čem se radi,i koja je fora,što bi rekli malo pobliže to.
Prestao sam čitat kad sam u prihvatljivim korisnicima vidio da je obaveza bit u mjeri 10.1 i/ili 11.
Nisam tu i mjera me se ne tice.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,758
Ako si u mjeri 10 ili 11.

Uzme se izračun ekonomske veličine i pomnoži s postotkom ovisno o kakvom se tipu gospodarstva radi iz sljedeće tablice.

To će sve ići kao i ona mjera za gnojivo. Ti ćeš samo podnijeti zahtjev preko agroneta. Barem tako piše.
 

Prilozi

  • IMG_20230107_144708.jpg
    IMG_20230107_144708.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 114
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh