• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
189
Zato sam i pitao da ponovo izračuna i spomenuo faktor korekcije........samo kolegi mahuna kad nemam prijavljeno ništa u mjerama 10 i 11.
Mislim da ne ispunjavas uvjete za tu mjeru
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Znam da ne ispunjavam. Mislio sam da će ljudi burnije reagirati na ovakav prijedlog raspodjele. E, sad ili još nisu upoznati ili ima više nego što sam mislio u tim mjerama. Osobno mislim da je nepravedno zaključiti da su oni koji uzgajaju leptire,kosce,brinu se o živicama,draću...više pogođeni od ostalih poljoprivrednika koji prvenstveno proizvode hranu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Incognito

Novi član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
13
Da li se veličina gospodarstva gleda iz EVPG kalkulatora sto je na agronetu ili ce se izračunavat SO u savjetodavnoj
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Kao i dosad, vladajuća garnitura jaše i dalje, a ti narode glasaj za tu garnituru i dalje, tebi idu mrvice a nama milijarde,......
 

Apli

Aktivni član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
121
Ukratko Bože sačuvaj njih i njihovih pravila jednostavno ja komentara nemam,Soony-69 nema kod ljudi vise nade pa nema ni burnih reakcija kad samo sebe napravis neuroznim,,,,nemam stvarno komentara na pravila itd itd 😡😢😡😢
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
veličina polaznog TPG-a se računa kao prosjek kategorije, tako npr. za čisto voćarstvo iznosi oko 16 (prosjek treće kategorije)
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
189
Znam da ne ispunjavam. Mislio sam da će ljudi burnije reagirati na ovakav prijedlog raspodjele. E, sad ili još nisu upoznati ili ima više nego što sam mislio u tim mjerama. Osobno mislim da je nepravedno zaključiti da su oni koji uzgajaju leptire,kosce,brinu se o živicama,draću...više pogođeni od ostalih poljoprivrednika koji prvenstveno proizvode hranu.
Nije samo ekološka proizvodnja imaju pravo i oni koji su prijavili stajski gnoj itd...
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
189
Mislim da idu i zivice uz polja ak si prijavio treba procitat mjeru 10 i 11 ak imaš nešta prijavljeno mislim da prolazis treba pričekati da prodje savjetovanje pa kako bude a i treba platit poreznoj ak si dužan..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
251
Ja imam stočarstvo i ratarstvo i prijavio sam mjeru 10 uporaba stajskog gnoja,računao sam ako imam ekonomsku veličinu 77000 da bi trebao dobiti 15000eu ali sad se bojim onih njihovih caka zbog kojih se to ne dobije.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
251
Najveća caka je da na 01.02.2023 ne smiješ imati duga u poreznoj više od 200,00 kn
Nemam duga, nadam se da neće biti ništa drugo sa njima se nikad nezna.Dok ne vidim pare na računu ne vjerujem.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
207
Ljudi dragi opet vi o poštenju, konkretno sad za ovu mjeru- Pomoć zbog rata u Ukrajini
Već sam pisao o tome,ali evo opet ću:

Treba razumjeti stvari na pravi način, ili čitati između redaka ako vam je draže.
Kad političari, Europa,bilo tko kaže da nam daje "pomoć", Lažu!!

Zašto bi oni ikome pomoglu, baš obrnuto, gledaju da nam odmažu.

Ova nova mjera je isključivo iz jednog razloga,a taj je razlog- izjednačavanju cijene eko i konvencionalnih proizvoda. Gotovo su izjednačili cijene.

Naravno da to isto njih nebibilo briga samo po sebi, no posljedica je to što je samo u Njemačkoj a i svuda drugdje velik broj ekologa najavio odustajanje.

A oni su u skladu sa agendom klimatskih promjena zacrtali da mira biti određeni postotak eko oo proizvodnje i to se mora isposlovati.

U skladu s tim nije teško predvidjeti da će najviše dobiti onaj koji ima najviše hektara,a ovo o povećanju cijene proizvodnje je samo da priča ne bude prejednostavna
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh