• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Apli

Aktivni član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
121
Javili se danas iz agencije radi prigovora na kontrolu na terenu.
Zvao je jedan bahati čovjek koji kao da nije ni pročitao prigovor, tvrdeći da oni imaju precizne metode pregleda terena i ako je jedna istina to je njihova.
Uglavnom ja nisam imao djeteline i nisam je kombajnirao prošle godine po njim

Da ga malo probalat i njega,,,,sto digao se na krivu nogu😡😡😡😡😡
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Ako sam dobro shvatio za ovu mjeru 22.
Za izračun se uzima cijela ekonomska vrijednost OPG-a?
Dakle, ne računa se samo dio koji je u mjeri M11 ili podmjeri 10.1.?
Ako je tako, ja sa 3335€ po izračunu prelazim prag :
3335€*0,2358 (voćarstvo)*1,392 = 1.094,00€
Ispravite me ako griješim...
Čisto da ostane na novoj strani, možda netko i potvrdi.
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Ok, dakle ako mi je SO voćarstvo malo preko 1000€, znači nisam u toj igri.
Bitno da znam, da li se odnosi na mene ili ne.
Hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lill

Član
Tu od
8 Svi 2017
Poruka
65
Stočari nemaju pravo na tu mjeru 22 kako smo shvatili...iako smo u mjeri 10 zaštićene pasmine?
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Code, znači netko ima npr. 2 hektara jabuka koje nisu u mjeri 10 ili 11 i ima 2 hektara šljiva koje su u mjeri 10 ili 11 ima pravo evpg za dva 4 hektara. Malo morgen,nisu oni tako farežljivi
 

Mike25

Novi član
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
10
Evpg je ekonomska veličina polj. gospodarstva, a u to spada sve što je u upisniku i registru životinja. A u mjeri 22 se traži da se upiše evpg i nigdje nije naznačeno da se nešto izostavi. Ako se i nešto izostavi onda to više nije evpg. I u formuli za izračun se koristi pojam evpg.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Nemaju šta tražiti da se izostavi. Evpg se primjenjuje samo za one parcele na kojima se provodi mjera 10 ili 11
 

Mike25

Novi član
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
10
Onda se u natječaju ne smije koristiti pojam evpg, jer je definicija evpg-a jasna.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Ako u natječaju izrijekom piše samo mjere 10 ili 11, znači ono što nije u tim mjerama se ne računa. A to je i logika
 

Mike25

Novi član
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
10
Ali ne postoji evpg za mjeru 10 ili evpg samo za jabuke itd. Evpg je ukupna veličina polj.gospodarstva.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh