• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
555
Gledam danas monitoring, ne mogu doći sebi koji to kreteni rade. Puste milijune su spičkali za praćenje satelitom, zaposlili još nekoliko uhljeba koji na tome rade, a oni nemaju pojma. Naime prije 15 dana dio posjeda je bio u plavom a dio u zelenom. Nakon toga (prije 15 dana) sam sve isfrezao da nema ni travćice i oni mi sad satelitski sve stave u plavo. Jadna agencija, jadni sateliti, a kad i i mi
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
258
kod mene pola zuto i plavo a pola zeleno....dali pisati zalbu agenciji sa geotagiranim slikama koje imam?
....od ove godine im je monitoring sustav dokaz aktivnosti pa bi tu moglo biti extra zajebancije....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je pristup koji vam pokušavam objasniti j poljobirtiji..umjestu da kažu bravo starica u prvom planu je kako je dobia poticaj..Poticaj te ne obavezuje da pšenicu mlatneš ?

Samo kažem bravo starica..da je više takvih hrabrih ljudi stvar bi bila gorova za 7 dana.

Namamiti ljude za posije milion hektara pšenice a sad pokupiti vrhnje...nečeš razbonjiče
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,351
Ma. Pšenica u ekološkoj? U ovakvoj godini...


Pojela ju hrđa i ugušio korov. Kombajn vjerojatno bio skuplji od planiranog prinosa...

A onda netko od tog napravio dramu, a gazdarica prgava i dogodi se to što se dogodi..

Koliki na forumu su pretanjurali,pomalčirali ove godine.

Polegnuto, uništeno itd...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,963
"iako je riječ o njezinom zemljištu i urodu, bešćutno koristi pogodnosti i poticaje koje joj država nudi, a sav urod, od kojih žive otkupci, preprodavači, pekari, trgovci, prijevoznici i mnogi drugi,"
Znači, žive mnogi drugi ...osim proizvođača.
Prije par tjedana kupih neki narezani kruh (izgleda ko pol štruce)... ~11kn ali 0,25kg.
Znači da kila košta preko 40kn. A pšenica je 1,30kn.
Jučer mijenjah pšenicu za brašno... 2,7kg pšenice za kilu brašna. Kad sam bil mali, bilo 1:1,2(1,5).
Bome svi navedeni dobro zarađuju, a proizvođači samo mrvice.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer mijenjah pšenicu za brašno... 2,7kg pšenice za kilu brašna. Kad sam bil mali, bilo 1:1,2(1,5).
Bome svi navedeni dobro zarađuju, a proizvođači samo mrvice.
Od kad je prestal s radom meni najbliži mlin (Jalšje kod Kr. Toplica) prestal sam sijati pšenicu. Dok je delal nekad sam mijenjal za sve frakcije uz ušur (mislim da je bil 20%), a nekad samo za jednu frakciju. Ćini mi se da sam oštre dobil 40%, a krušne 60% od predane pšenice.
U Prigorcu ispod Ivanščice dela vodenica. Tam se mora dobiti brašno iz svoje pšenice. Problem je kaj žito treba dopelati, a onda dojti po njega neki slijedeći dan kad te pozove. Kak je gorivo poskupjelo postalo je preskupo delati >100 km za 30-40 kg brašna, a više se ne bi na vrijeme potrošilo.
 

IP1978

Član
Tu od
24 Velj 2023
Poruka
58

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
279
A to je ono što je ministrica najavljivala u agronetu pod nacionalne podpore, odaberi zahtjev za podpore klikni pod koju mjeru možeš,potvrdi isprintaj zahtjev i pošalji.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
279
Kad otvorite zahtjev za podpore onda vidite za šta vaše gospodarstvo uopće može podnijeti zahtjev ja imam mlječne krave i tov bikova za te mjeru sam podnio zahtjev .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomas8

Novi član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
17
Da li se ona Mjera 22 ubraja u Izjavu o primljenim potporama (za korištenje potpore temeljem privremenog okvira za mjere državne potpore u kriznim situacijama za potporu gospodarstvu nakon ruske agresije na Ukrajinu) ?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,351
Znači mi koji smo preuzeli gospodarstvo u 2023 ništa od novaca.... Kaže da se gleda jedinstveni zahtjev za 2022..
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Prihvatljivi korisnici potpore u mjeri 7. i 8. Programa su mikro, mala i srednja poduzeća definirana člankom 2. Priloga 1. Uredbe o poljoprivrednom izuzeću te velika poduzeća, koja se bave proizvodnjom voća, povrća, cvijeća, ljekovitog i aromatičnog bilja, šećerne repe.
 

tomas8

Novi član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
17
Čalnak 3. stavka 6. "Pravilnika o provedbi Programa...." :
Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo i obrt registriran za obavljanje poljoprivredne djelatnosti kao fizičke osobe u smislu ovog Pravilnika smatraju se mikro i malim poduzećima.
 

erdutos

Novi član
Tu od
15 Velj 2023
Poruka
22
Da li se ona Mjera 22 ubraja u Izjavu o primljenim potporama (za korištenje potpore temeljem privremenog okvira za mjere državne potpore u kriznim situacijama za potporu gospodarstvu nakon ruske agresije na Ukrajinu) ?
Ne
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Nacionalne potpore, zahtjevi za n.p. označim mjeru 7. Nudi mi samo preuzimanje. Preuzmem i samo imam list A. Pokušam ponovo i više mi ne nudi mjeru 7 . :unsure:
 

gelema4

Član
Tu od
23 Sij 2020
Poruka
24
Na stranicama APPRRR-a,di je objavljen natječaj,možete preuzeti izjavu o povezanim/nepovezanim osobama i izjavu o primanju potpora.Iste ispunite i pošaljite,skupa sa zahtjevom,u APPRRR.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh