• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
ZPP je predoslovno preveden s Engleskog na Hrvatski, vjerojatno uz pomoć kolege Googela, pa nije ni čudo da ima xy nedoumica, to su stvari koje će se ispravljati s vremenom, baš kao i monitoring i ostale stvari.
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
112
Do 40. Ili ako ste mlađi od 40, a nositelj OPG-a ste preko 5 godina, više niste mladi poljoprivrednik.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Nije istina...

Novo programsko razdoblje nova mladost.

Do 40 si mladi. Rok od 5 godina kreće ponovno teći od ove godine.

Ako se odslušalo predavanje za mlade u prošlom programskom razdoblju ne treba se na predavanja, samo treba agenciji odnijeti
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
61
Nisam bio ni na jednom predavanju a imam 26 god i opg vise od 5 god
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,119
Oprostite, ali meni nije jasno jedno. Čitam kako se svakodnevno postavljaju pitanja na koja bi odgovore trebao znati svaki onaj tko se bavi poljoprivredom. Svake godine ministarstvo objavi krajem veljače pravilnik o potporama prema kojemu se vrši prijava i isplate. U tome pravilniku su objavljene sve mjere detaljno opisane kao i obveze korisnika potpore i svi obrasci evidencija koje je potrebno popunjavati tijekom godine. Ako se to ne pročita i ne usvoji onda ispada da je to kao da idemo u crkvu na mešu, a ne znamo moliti Očenaš. Toliko od mene.
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
254
Bilo je već pitanje, al valjda ne bu zamjerki,da li netko zna, osim osnovnog, preraspodjeljenog i za mlade,imamo još kaj za dobit?
Hvala!
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Nisam bio ni na jednom predavanju a imam 26 god i opg vise od 5 god
Jel imaš poljoprivrednu školu?

Moraš ili predavanje ili školu po pravilniku.

Jesi siguran da si dobio poticaj za mlade? Da nisu ne isplatili jer nisi zadovoljio uvjete.

Ako nemaš školu, telefon i zovi savjetodavnu da te prijave na neko predavanje za mlade.
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
112
Nije istina...

Novo programsko razdoblje nova mladost.

Do 40 si mladi. Rok od 5 godina kreće ponovno teći od ove godine.

Ako se odslušalo predavanje za mlade u prošlom programskom razdoblju ne treba se na predavanja, samo treba agenciji odnijeti
 

Prilozi

  • IMG_20231208_092305.jpg
    IMG_20231208_092305.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 51

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Ja znam da su tu svi oko mene ponovno mladi poljoprivrednici. Nama se rekli da se to računa za ovo programsko razdoblje
 

Houdini

Član
Tu od
4 Sij 2022
Poruka
71
Bilo je već pitanje, al valjda ne bu zamjerki,da li netko zna, osim osnovnog, preraspodjeljenog i za mlade,imamo još kaj za dobit?
Hvala!
Značajna prirodna ograničenja, šta se mene tiče. Mjera 71.01.02
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Oprostite, ali meni nije jasno jedno. Čitam kako se svakodnevno postavljaju pitanja na koja bi odgovore trebao znati svaki onaj tko se bavi poljoprivredom. Svake godine ministarstvo objavi krajem veljače pravilnik o potporama prema kojemu se vrši prijava i isplate. U tome pravilniku su objavljene sve mjere detaljno opisane kao i obveze korisnika potpore i svi obrasci evidencija koje je potrebno popunjavati tijekom godine. Ako se to ne pročita i ne usvoji onda ispada da je to kao da idemo u crkvu na mešu, a ne znamo moliti Očenaš. Toliko od mene.

zanimljivo štivo...i opširno...:hahah:
 

jb0344

Član
Tu od
6 Velj 2023
Poruka
43
Nije istina...

Novo programsko razdoblje nova mladost.

Do 40 si mladi. Rok od 5 godina kreće ponovno teći od ove godine.

Ako se odslušalo predavanje za mlade u prošlom programskom razdoblju ne treba se na predavanja, samo treba agenciji odnijeti
Zar mozemo opet biti mladi ako smo vec iskoristili 5 godina u proslom programskom razdoblju ? 36 godinaSokirana sam
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
112
Kod mene u savjetodavnoj evo kažu da tko je nositelj duže od 5 godina, više nije mladi poljoprivrednik.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod nas i agencija i savjetodavna govore da se može
Čekaj me kod pruge, dovozim svoju zemlju pa da se pomladim i ja 😂 😂 😂

Ne znam kako to kod Vas tumače, ali poticaj za mlade primaš samo kada prvi puta budeš nositelj OPGa i primaš ga u prvih 5 godina od prijave poticaja za mlade.

Sada za mlade moraju ići samo oni koji nemaju školu ili nekakav kurs poljoprivredne škole.

Ovo je došlo preko savjetodavne, a upit je postavljen u Zagrebu u vezi toga.

Kada ti prođe petogodišnje razdoblje u kojem si dobio poticaj, ako imaš poljoprivrednu školu bilo kojeg stupnja, ne moraš ići na predavanja za mlade, jer se tada predavanja za mlade slušaju samo u svrhu ostvarivanja dodatnih bodova pri prijavi na natječaj, odnosno EU fondove, a pošto ti kao netko sa školom dobiješ te bodove zbog diplome/svjedodžbe, ne moraš iamti sva predavanja u SEMISU potvrdna, odnosno ono za mlade.

E sad, ja neću 100% tvrditi da je tako. neka svatko za sebe provjerava, kao što sam i ja za sebe.
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
61
Jel imaš poljoprivrednu školu?

Moraš ili predavanje ili školu po pravilniku.

Jesi siguran da si dobio poticaj za mlade? Da nisu ne isplatili jer nisi zadovoljio uvjete.

Ako nemaš školu, telefon i zovi savjetodavnu da te prijave na neko predavanje za mlade.
Imam polj. skolu, a nisam dobio poticaj za mlade ove godine
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh