• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Neznas koji je gori od kojega, jedan lažov na kvadrat a ovaj drugi ko mrtvo puvalo njega nist ne zanima. Kog vraga on uopce predstavlja? Za takve u mom selu kazu da je "ništ koristi". Onaj financ opet umisljen kako je svima nama predobro pa ajd da nas malo prizemlji, kao da plivamo u bogatsvu i obilju. Ovi lopovi sto izmisljaju i pisu zakone za te svoje gadosti su si debele provizije nagurali u dzepove jer sve pisu kako im drugi "gazde" moćnici kazu i kako njima odgovara. A mi raja smo visak na rodjenoj zemlji i neznaju sta ce s nama. na nama nemaju debele provizije i postotke pa im smetamo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I opet kažem i ponavljam na ovoj temi-u predizbornoj kampanji je javno iznošena pred kamerama politika SDP-a bila-poticaji u poljoprivredi su bačen novac,a oni će kada dođu na vlast to srezati.U poljoprivredu se bespotrebno ulažu milijarde,a nema nikakvih rezultata.Pa će prvo što budu napravili to sanirati.I to se u svakom javnom nastupu Liniča ponavljalo.
Neznam,zapravo znam,ali čemu trošiti riječi,zašto se nakon iznesenih statističkih podataka o padu industrijske proizvodnje za prošlu godinu od sedam posto,a rastu poljoprivredne za -eh se ne sjećam jel tri ili pet posto,ali rast čovječe,a ne pad ili stagnacija, nitko se nije uhvatio za taj podatak i gurnuo je pod nos Liniču i Milanoviću i bivšem Čačiću,i svim drugim liničima,milanovićima i čačićima i novinarskoj ,,eliti,, koja vuče vodu na njihovu stranu cenzurirajuči izvještaje i događanja na poljopozornici.Gdje su sada i ti naši poljo predstavnici,komora,predsjednici udruga, i ne pada im na pamet mahati činjenicama pred očima javnosti.Gdje smo i mi,koji u kutu kuhinje negodujemo,ne preglasno,da nas netko ne bi slučajno čuo.
 
Posljednje uređivanje:

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav.Morali budemo prihvatiti činjenicu da je Hrvatska uglavnom turistička država,pogledajte samo koliko se ulaže u turizam,turizam je na prvom mijestu..Poljoprivreda je zanemarujuča grana.Zašto?U EU ima dosta razvijenija i okrupnjena poljoprivreda kojoj mi nemožemo konkurirati.Zato su gospoda iz Eu rekla,vi bavite se turizmom a sve ostalo ćemo mi riješiti.Rome su nam poslali ,kad dođu na jadran da im mašu.A mi što ćemo mi,skupa s njma ćemo ih gledat.Nekada smo sve znali raditi imoglo se prodati a danas neznamo pa su nam sagradili trgovačke centrre damogu nama prodavati svoje.Moraju mlijeko davati u Beč na analizu kao njima se vjeruje.Moramo se preorjentirati graditi bazene pred kućama i primati turiste(vidjet ćete dok se granice otvore).Ima tu još toga za razmislit.Eto to je moje mišljenje o poljoprivredi a vi kako hočete i budite mi dobro.Pozdrav
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
Ako si još dečko, ZEKO pamet u glavu ali u gornju, ljubav se svakom može dogodit. Sad je kod nas a u svijetu moderno da se mlade djevojke "zaljubljuju" u starije "obdarene" muškarce...p.s. nadam se da mi johabica i seljančica, a ostale žene neće zamjeriti, što sam spomenuo njihov rod.

nisu ni žene što su nekad bile dragi prijatelju , u moje vrijeme ako je cura bila mlađa od dečka 5 godina pa on je za nju bio starac a gledaj ti sad ovo . Nema šta kuna ćini čuda ,pa ni razlika od 17 g nije tako velika kad je plača zagarantirana iz državne sise i nema da kasni .(samo da pojasnim nisam baš toliko stara samo su se vremena unazad 10 do 15 g jako promijenila) A ŠTO SE TIĆE NAŠEG MINISTRA JADNA TA NOVA JAkovinica ili žena ne vidi dobro ili ne čuje dobro ne znam šta joj bi da prostite ja ni bicikli ne bi naslonila na njega (ministra):(whew)::(whew):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobro kažeš kolegice,ja bih na njega naslonio mladog bika sa jednog instituta da vježba na lažovini,evo sutra je novi tjedan i tko prvi dobije poticaj nek javi,ja budalaš sam ovih dana platio u proračun dug i sad nek čekam,ovo njhovo natezanje i novi zakoni i kazne što nam spremaju samo su pojačale odluku o zatvaranju opg a ove godine i onda nek se j..u ,ja ne budem potonuo u velikom dugu zbog nečijih interesa i idilične EU,samo se dobro moram naoružati sa raznom militarijom i lagano preživljavati:rolleyes::rolleyes:
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Čobanković: već od prve godine članstva puni poticaji u poljoprivredi

Ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja Petar Čobanković izjavio je 19. rujna da će hrvatski poljoprivredni proizvođači moći računati na stopostotne poticaje u poljoprivredi od prve godine članstva Hrvatske u EU, što će iznositi 380 eura po hektaru, te da je Hrvatska prva zemlja koja je, što se tiče poticaja, dobila tako povoljne uvjete.

'Hrvatski poljoprivrednici moći će računati na kompletnu financijsku omotnicu od 373 milijuna eura, a to je, kada se podijeli s brojem hektara, iznos od 380 eura po hektaru', rekao je ministar Čobanković gostujući u središnjem Dnevniku HTV-a.

Iz njegova objašnjenja strukture toga iznosa, proizlazi da 45 posto dolazi iz EU, a ostatak će se moći dopuniti iz nacionalnog proračuna.

Čobanković je rekao da ćemo, osim 25 posto sredstava koje dobivamo direktno iz 1. stupa (pomoć iz EU u izravnom plaćanju), u prve tri godine imati mogućnost prelokacije 20 posto sredstava iz EU mjera ruralnog razvoja (2. stup) u prvi stup.

Ističe da će Hrvatska biti prva zemlja koja će već od prve godine dobiti mogućnost dopune (do punog iznosa) tih sredstava iz nacionalnog proračuna. Pritom je napomenuo da su zemlje koje su 2004. bile pristupnice, maksimalno dolazile do 70 posto 'financijske omotnice'.

Zaslužnom za povoljnije uvjete za Hrvatsku smatra dosadašnju hrvatsku politiku poticaja, 'zahvaljujući kojoj se u pregovorima moglo osigurati ovako dobre poticaje za naše proizvođače'.

Upitan zašto RH u evidenciji EU-a ima upisano samo milijun hektara poljoprivrednih površina, unatoč tomu što neki stručnjaci upozoravaju da su naše startne površine čak tri milijuna hektara, ministar je odgovorio da na temelju evidencije i snimanja 'naše površine koje se koriste iznose oko milijun i 93 tisuće hektara'.

Govoreći o zahtjevu Kukuruku koalicije da bi poticaje trebalo davati na temelju proizvedenog, a ne na temelju površine koju seljak posjeduje, Čobanković ističe da Hrvatska mora slijediti zajedničku poljoprivrednu politiku EU koja govori o poticajima po gospodarstvu. 'Ne može Hrvatska imati poseban sustav poticaja jer sredstva za poticaje dolaze iz EU', zaključio je Čobanković.

Upitan pak hoće li se ulaskom u EU izmijeniti dosadašnja negativna vanjskotrgovinska razmjena prehrambenih proizvoda, ministar ističe da ni sada ne stojimo toliko loše.

'Uvozimo hrane za 2 milijarde i 200 milijuna dolara, a izvozimo za milijardu i 400 milijuna, ali kada se tomu doda izvoz hrane u turizmu, imamo oko 500 milijuna suficita', kaže Čobanković.

Vezano uz prodaju poljoprivrednog zemljišta strancima, ministar tvrdi da i tu jako dobro stojimo, da smo dobili 7 godina prijelaznog razdoblja, tijekom kojih stranci neće moći kupovati zemljište, s mogućnošću produljenja za još 3 godine, ovisno o uvjetima.

Hina
evo jednog članka bivšeg ministra pa me zanima zbog čega onda moramo "strahovati" od neisplate ili rezanja poticaja.ako je ispregovarano tako onda je to bog i batina i nema odstupanja ni milimetar.inače pronašao sam podatak da imamo prijavljeno negdje oko milijun i nešto sitno hektara za isplatu za zemljište a omotnica za tu isplatu iznosi 1 milijardu i 600 milijuna kuna pa izračunajte što nam spremaju isplatiti. iznos koji je spominjao čobanković iznosi 2800000,00kn i mislim da ako je to nama namijenjeno da nemože dobiti nitko drugi a najmanje "oni"u brodogradilištu jer mi je već pun k...ac saniranja brodogradilišta.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Pozdrav.Morali budemo prihvatiti činjenicu da je Hrvatska uglavnom turistička država,pogledajte samo koliko se ulaže u turizam,turizam je na prvom mijestu..Poljoprivreda je zanemarujuča grana.Zašto?U EU ima dosta razvijenija i okrupnjena poljoprivreda kojoj mi nemožemo konkurirati.Zato su gospoda iz Eu rekla,vi bavite se turizmom a sve ostalo ćemo mi riješiti.Rome su nam poslali ,kad dođu na jadran da im mašu.A mi što ćemo mi,skupa s njma ćemo ih gledat.Nekada smo sve znali raditi imoglo se prodati a danas neznamo pa su nam sagradili trgovačke centrre damogu nama prodavati svoje.Moraju mlijeko davati u Beč na analizu kao njima se vjeruje.Moramo se preorjentirati graditi bazene pred kućama i primati turiste(vidjet ćete dok se granice otvore).Ima tu još toga za razmislit.Eto to je moje mišljenje o poljoprivredi a vi kako hočete i budite mi dobro.Pozdrav
ma kakav turizam mađari više okrenu na svojoj bari i vinskim cestama .
 
M

MF8120

Guest
pare nama ne trebaju,pa halo....,pa mi imamo svoju zaradu,poticaj nam je za krstarenje jadranom,a mi se požurili,pa ljudi moji ,sezona počinje tek "31.06"! pa imamo mi vremena još dotada,šta nemislimo kako ćemo posijat,a ne poticaj njihov trošiti....! stvarno nismo u redu,ljudi piju naše otrovano mlijeko,a mi vozimo traktore od milijun kn,pa na više,koji su u vlasništvu banaka ,naravno,ali bilo bi to ok,ali ima problem jedan,pa banke nisu naše jebote....! ali eto mi nismo to znali (seljaci) pa dali bankama i šta imamo i šta nemamo,jbg! uglavnom,eto,teramo mi te "naše" traktore našim njivama,koje dobivamo na 50g čak,a to je generacija i pol,ali su i traktori i pol,tako da nemamo problem po tom pitanju! i eto generacija i pol se voza,i voza po tim njivama,čeka krstarenje,i uživa 50g,i onda odjednom,traktori nevrijede ništa,zemlja više nije naša,a ni mi nismo nitko (seljaci),koji se opet nešto tamo bune! ali,to nije prošlo 50g,mi nismo pili proizvodili zatrovano mlijeko,to nisu naši traktori,a ni ta zemlja nije naša! i šta bi mi sada,takav je zakon,i tako treba biti!
 
M

MF8120

Guest
i ta državna zemlja,zna se da je radni vijek normalnog "hrvatskog"čovjeka 35g,za što se tada nedaje u zakup na 17 i polg,ili na tih 35g! netko će i dobiti na 50g,ali tko će od nas to doživjeti,a plaćati hoćemo,i u tih 50g,ćemo tu zemlju i kupiti dvaputa,i ona je i dalje državna,i od koga je štitimo,očito od samih sebe! odnosno država štiti zemlju od nas,vlastiti poljoprivrednika!!!! a prioritet u dobivanju zemlje je gospodarski program,i nije problem,napraviti ćemo mi to,iako pravi program košta oko 5000 kn,i tada ga se moramo pridržavati...,a po čemu ćemo ga praviti,u kojem smjeru ići,gdje nam je strategija poljoprivredne proizvodnje.....,za mene smiješno....
 
M

MF8120

Guest
prijatelji moji,mislim da se zamaramo stvarima koji nam drugi nameću,pustimo sada ovu ili onu vlast,ovo šta sam naveo je SADA,pustimo i poticaj sada,mislim da je više naša budućnost u pitanju,više nego ikada,i sad potpisujemo ugovor za sve vrijeme vjekova,a oni nas obmanjuju s poticajem,i s kreću s pitanja važne stvari kojih se svih nas ovdje tiču,i od kojih nam budućnost ovisi,i naša i naših generacija! vjerovali ili ne ,sve je na nama,ali SADA,ne sutra,nego sada! sada pišemo povijest i sebi i našim budućim generacijama,a ovaj način na koji nas navode,i opterećuju nas poticajem je ništa šta nas čeka sutra budemo li ovako pasivno na sve reagirali!
PROBUDIMO SE
 
M

MF8120

Guest
a i koliko vidim od tih naših "VELIKIH" predstavnika koji su se prodali za par desetaka ha ,ili tisuća kn ,nema ništa....,pokrovca nema nigdje od smjene vlasti,laslo se sa smjenom pojavljuje,a brlošić osim što je dobio fotelju u komori,kandidira se,ako niste znali,za mjesto dogradonačelnika grada Đakova ispred hdz-a! tako da sve je dalje suvišno od njih! toliko od mene,i hvala na pažnji! pozdrav
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pratim druge forume i mogu Vam reći da ovaj raspad seljaka je poguban,bilo malih bilo večih seljaka jedino megalomanoma nitko ništa ne može i kao što moj potpis na forumu s crvenom bojom kaže tako je to u stvarnosti.
Citat iz jednog foruma i jednog forumaša s 35000postova a takvih je 95%,to je dokaz koliko smo nesložni,a taj pojma nema o životu,on misli ovo:

Poljoprivreda je u istom kompletu kao i HŽ, HAC, Croatia Airlines, brodogradilišta i drugi korisnici novca poreznih obveznika. I još umjesto da budu sretni i presretni što dobivaju narodne novce i u ovo krizno doba, bune se?

Što ne bi lijepo otvorili žiro-račun, pa da im narod izravno uplati koliko tko želi i misli da treba?
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
prvo da se pohvalim postao sam otac , dobio sam sina :(clap):
a drugo nije me par dana pa me zanima jeli netko dobio novce kao porezni dužnik , ja sam prije 10 dana podmirio dug ali novaca još uvijek nema , i jeli mogu vidjeti išta na agronetu
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Pratim druge forume i mogu Vam reći da ovaj raspad seljaka je poguban,bilo malih bilo večih seljaka jedino megalomanoma nitko ništa ne može i kao što moj potpis na forumu s crvenom bojom kaže tako je to u stvarnosti.
Citat iz jednog foruma i jednog forumaša s 35000postova a takvih je 95%,to je dokaz koliko smo nesložni,a taj pojma nema o životu,on misli ovo:

Poljoprivreda je u istom kompletu kao i HŽ, HAC, Croatia Airlines, brodogradilišta i drugi korisnici novca poreznih obveznika. I još umjesto da budu sretni i presretni što dobivaju narodne novce i u ovo krizno doba, bune se?

Što ne bi lijepo otvorili žiro-račun, pa da im narod izravno uplati koliko tko želi i misli da treba?

pa onda neka oni nama plačaju punu cijenu proizvoda odmah a neka njima država daje poticaje godinu dana kasnije da i dalje mogu jesti jeftinu hranu .
kako netko može biti tako bezobrazan litra mlijeka košta kao i litra jane i onda se bunim što država seljaku tu razliku plati godinu dana kasnije i još ga zajebava a ja jedem jeftinu hranu koju mi kreditira seljak .
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
prijatelji moji,mislim da se zamaramo stvarima koji nam drugi nameću,pustimo sada ovu ili onu vlast,ovo šta sam naveo je SADA,pustimo i poticaj sada,mislim da je više naša budućnost u pitanju,više nego ikada,i sad potpisujemo ugovor za sve vrijeme vjekova,a oni nas obmanjuju s poticajem,i s kreću s pitanja važne stvari kojih se svih nas ovdje tiču,i od kojih nam budućnost ovisi,i naša i naših generacija! vjerovali ili ne ,sve je na nama,ali SADA,ne sutra,nego sada! sada pišemo povijest i sebi i našim budućim generacijama,a ovaj način na koji nas navode,i opterećuju nas poticajem je ništa šta nas čeka sutra budemo li ovako pasivno na sve reagirali!
PROBUDIMO SE

Potpisujem u potpunosti!

Ali prijatelju kako dalje, kako da stavimo glave skupa?i sam si u drugom postu naveo da su naši predstavnici prodane duše.
Jako smo razjedinjeni(zavadi-pa vladaj),pa i tu na forumu se vide velike razlike u razmišljanju (navijačkom/stranačkom),pa čak i poneki misle da ih se ne tiču nabrojani problemi u poljoprivredi,da politika nije bitna-a bitno je sve i to jako.... vrijeme nezaustavljivo curi!

pozz
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
ljudi moji da li je ikome išta sjelo jer sad mi gori i to jako molim vas javite. Opet sam probala zvat agenciju za plaćanja da ih pitam kome su otišli oni novci od prošlog tjedna ali oni mi se ne javljaju. I zgleda da imaju špijunku pa vide kad ja zovem.Ako neko bude imao više sreće i dobio agenciju molim ga da pita KUDA JE OTIŠLA LOVA:fiery::fiery::fiery::fiery::fiery:
 

icerepin

Član
Tu od
5 Tra 2009
Poruka
66
poticaj

ljudi moji da li je ikome išta sjelo jer sad mi gori i to jako molim vas javite. Opet sam probala zvat agenciju za plaćanja da ih pitam kome su otišli oni novci od prošlog tjedna ali oni mi se ne javljaju. I zgleda da imaju špijunku pa vide kad ja zovem.Ako neko bude imao više sreće i dobio agenciju molim ga da pita KUDA JE OTIŠLA LOVA:fiery::fiery::fiery::fiery::fiery:

Onome kome treba TODORIĆU ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
ljudi moji da li je ikome išta sjelo jer sad mi gori i to jako molim vas javite. Opet sam probala zvat agenciju za plaćanja da ih pitam kome su otišli oni novci od prošlog tjedna ali oni mi se ne javljaju. I zgleda da imaju špijunku pa vide kad ja zovem.Ako neko bude imao više sreće i dobio agenciju molim ga da pita KUDA JE OTIŠLA LOVA:fiery::fiery::fiery::fiery::fiery:

Odgovor iz Agencije i porezne svi koji imaju duga prema poreznoj dače se taj dug prebit sa poticajim. A ako imate više za dobiti (poticaja)nego ste njima dužni da če to biti isplačeno na račun.PITAM KADA odgovor-vrlo skoro ima toga još ali ni se neda dalje pisat????
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh