• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
izgleda da nas ima dosta kojima je isplačeno manje
najveći problem je taj što sam uzeo repromaterijal na poček do isplate poticaja
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
e... a kao Jakovina je lopov.... u obje isplate nisam dobio ni kune osim nekakvog predujma u 11 mj ( koji je dao još Jakovina)

jesi ostao dužan (poreznoj)? jel imaš puna prava na svim ha? ako imaš prava i nisi dužan ima više slučaja ljudi koji nisu ni kune dobili, e sad zašto oni nisu dobili to ne znam.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
koliko ja vidim zeleno plaćanje više ne postoji nego se zove plaćanje korisno za klimu i okoliš... e sad šta nama još fali naspram 4. mjeseca je ovo ''financiranje dodatnih nacionalnih izravnih plaćanja za rh'' pričam za čiste ratare (+ mladi poljoprivrednici)

a u 4. mjesecu je to bilo najizdašnije.... premda opet ćemo biti zakinuti naspram lanjskih 2350 kn.... e sad nakon 2020. ljudi cjelokupni poljoprivredni fond od stranje EU (PREDLOŽENO, NISAM SIGURAN JEL IZGLASANO) zaboravio sam jel se smanjuje 8 ili 12%
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
To je to. Mislim šta se tu ima snižavati 8-12% kad ovi naši to srežu za 30-50 %. Potpisao bi odmah da bude onih 8-12 %. Puno su nam srezali ,nije to meni jasno kako to ima više novca ,a ljudi tj. poljoprivrednici dobili puno manje.Tu se trebalo nešto napraviti puno prije. Mi samo šutimo ,postali smo inertni ,kao sa se svega bojimo . Vladajučima je to i u cilju da nema sloge tj. onda nema ni neke veče pobune. Sve dok je tako neče i ne može nam biti bolje ,bit če još i gore ,a vjerujte mi mislio sam da ne može biti gore od onoga prije par god.
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Pisao sam o toj problematici smanjivanja na hrvatski način.Ja sam to sve prokužio i već pomalo prebolio još u 4.mjesecu.Potajno se nadam da bude još jer je sad manje od onog što je meni otprilike izračunala gospoja u agenciji za plaćanje Zagreb.Uglavnom sve se svodi na pušionu.Ne možemo ništa.Mnogi će dobiti manje od 1500 kn po ha.Ne možemo konkurirati više ni najjadnijoj j i najkorumpiarnijoj državi svijeta.Vračamo se u prošlost ne ulažemo u budućnost.Jakovina treba u zatvor isto kao i mnogi koji su radili sa njim.Fuj.Ali ovo će se uskoro zaboraviti jer je na redu afera otkupna cijena pšenice 2016.Ali iona će se brzo zaboraviti...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Još u lipnju ide 750mil kn. Zašto nitko ne želi čitat nego samo prigovarat?
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Pšenica če biti pušiona,ako bude 90 lipa po kg plus pdv bit če super. Mislim super ako ne bude bilo manje . I sad če reći da je tako na burzama stanje,a kad im je odgovaralo stanje na burzi onda su snižavali cijenu . Dok kad je viša nitko burze ni ne spominje. Mafija.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Pisao sam o toj problematici smanjivanja na hrvatski način.Ja sam to sve prokužio i već pomalo prebolio još u 4.mjesecu.Potajno se nadam da bude još jer je sad manje od onog što je meni otprilike izračunala gospoja u agenciji za plaćanje Zagreb.Uglavnom sve se svodi na pušionu.Ne možemo ništa.Mnogi će dobiti manje od 1500 kn po ha.Ne možemo konkurirati više ni najjadnijoj j i najkorumpiarnijoj državi svijeta.Vračamo se u prošlost ne ulažemo u budućnost.Jakovina treba u zatvor isto kao i mnogi koji su radili sa njim.Fuj.Ali ovo će se uskoro zaboraviti jer je na redu afera otkupna cijena pšenice 2016.Ali iona će se brzo zaboraviti...

Samo da ti kažem Jakovina vlada je donijela proračun za poljoprivredu koji je donijela....ova vlada ti je osnovno plaćanje srezala.
Ona vlada ti je dala predujam lani oko 33 - 35% nečega. Na temelju toga si si mogao izračunat koliko ti je 100%.
Kada si to izračunaš po ovoj vladi ti si dobio u avansnoj isplati 40 - 50%.

Za bilo kakve prosvijed je kasno zbog poslova i tak. Dok je bila zima trebalo im jebat mamu do prolječa pa do toga nebi došlo...
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Samo da ti kažem Jakovina vlada je donijela proračun za poljoprivredu koji je donijela....ova vlada ti je osnovno plaćanje srezala.
Ona vlada ti je dala predujam lani oko 33 - 35% nečega. Na temelju toga si si mogao izračunat koliko ti je 100%.
Kada si to izračunaš po ovoj vladi ti si dobio u avansnoj isplati 40 - 50%.

Za bilo kakve prosvijed je kasno zbog poslova i tak. Dok je bila zima trebalo im jebat mamu do prolječa pa do toga nebi došlo...

Ne možeš to nikako izračunati,pogotovo po avansu iz 11.mjeseca.Do sad mi je isplaćeno sa avansom iz 11. mjeseca,4.mjesec 2016.,5.mjesec 2016., 1288 kuna po hektaru.Pa sad ako je to sve onda je stvarno veliki zajeb.
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
jesi ostao dužan (poreznoj)? jel imaš puna prava na svim ha? ako imaš prava i nisi dužan ima više slučaja ljudi koji nisu ni kune dobili, e sad zašto oni nisu dobili to ne znam.

nisam dužan ni kune, imam prava 168e/ha + mladi+zeleno. Da sam znao da će bit ovako radio bih ko i dosad od onog što sam imam i taman toliko koliko financijski mogu... mislim da se više neću dati ovako navući! :icon_oak:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ako odbiješ odustaješ od privremenog zakupa ali ti ostaje dug
ako si zemlju imao prijavljenu u arkodu nemožeš reči da je radiš samo godinu dana
cijena najma ti ovisi o klasi puta dva puta broj godina
međutim malo sam pretraživao sinoč i nisam našao zakon po kojem su mene kaznili tako da postoji mogučnost da su nešto izmjenili niti su me još poslali državnom odvjetniku jer su mi rekli da je to daljnji tok događaja ako ne platim
kod mene se radi o dosta velikoj cifri tako da je najbolje da se prije raspitate pa tek onda donesete odluku
ja sam prijavio parcela u Arkod 2015 kad se je moglo prijaviti bez ugovora jer su mi ugovori istekli još 2008. g
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
nisam dužan ni kune, imam prava 168e/ha + mladi+zeleno. Da sam znao da će bit ovako radio bih ko i dosad od onog što sam imam i taman toliko koliko financijski mogu... mislim da se više neću dati ovako navući! :icon_oak:

aha, a što se tiče površina, ukoliko si išta nove zemlje dobio jel imaš sva prava na nju?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Meni rekli u agenciji čekaj 30.6 i onda se žali na odluku
Kakve koristi, ne pa samo malo vam je trebalo biti smanjeno u odnosu na lani a ono 35%
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
aha, a što se tiče površina, ukoliko si išta nove zemlje dobio jel imaš sva prava na nju?

Ma nemam ja puno, svega 1,8 ha. ne kužim baš to kak ide s tim pravima, gdje se to uopće vidi? Zvao sam u agenciju kod prvog kruga isplata i dobio odgovor da mi imaju još za isplatit ali u drugom krugu jer da mi je prvi isplaćen u predujmu... i sad opet ništa. Dobio sam u 11 mj 1630 kn u tri isplate .
Zvućalo je jednostavno, a sad se sve više gubim...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh