• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Baš si me preduhitrio.

Naša lutka... nije mogla zbrojiti kolko će nam uzet. Ali moglo bi biti vrlo moguće, samo ne znaju na koji način da ne primjetimo😉
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Pozdrav, da li ima netko da je bio u kontroli i da su mu prve uplate potpora za 2019. krenule tek u ožujku? Meni je u Agronetu, u odlukama, daleko više potpora odobreno nego što mi je isplaćeno i ne mogu dobiti u Agenciji nikoga tko mi može dati konkretnu informaciju kada će mi biti isplaćeno ono što mi je odobreno u odlukama u Agronetu. Znam da je 30.6. rok da isplate, to su mi rekli u Agenciji.....
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Meni otrilike 50% jos nedostaje, ako se ravnam po odobrenom u Agronetu i isplaćenom po izvodima, od ukupnog iznosa.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Prava su kao kuponi , npr. imaš pet prava što znači da ih možeš upotrijebiti za pravo na poticaj na pet hektara imao ti 5 ili 50 hektara. Nisu vezani za zemlju ne gleda se gdje je koja zemlja već samo količina i ti svake godine na zahtjevu biraš što stavljaš pod poticaj.
Zemlja mora biti u tvom arkodu.


Prava možeš dobiti koliko ti treba ali samo kod otvaranja opg-a. zato je važno prve godine baš sve upisati. Mladi poljoprivrednici imaju pravo još jednom nakon otvaranja opg-a proširiti posjed i dobiti prava iz nacionalne rezerve.

Možeš i unajmiti zemlju od nekoga zajedno sa pravom ili što se meni ne sviđa možeš kupiti pravo od nekoga kome ne treba ali se tada priznaje samo 50% vrijednosti tog prava jer se pravo prenosi bez zemlje

Da li je netko kupovao prava jer meni fali jedno a nigdje nisam našao da netko prodaje?
Molim malo pomoci oko ovih prava. Znaci imam upisanu zemlju nekih 9 hektara i sada upisujem novu zemlju za koju ce mi sutra potpisati ugovor vlasnici. I sad nadjem u arkodu da je ta zemlja nekom prijavljena u arkodu pod livadu (a prosle godine ju uopce taj neko nije kosio), a to je oranica. Znaci netk oje to pokosio u stavio si valjda pod poticaj dok se moglo (ali vec godinu ili vise nije kosio). Sta sad? Ja ulisujem tu zemlju s ugovorom u najmu, i posto je taj netko to sebi upisao bez znanja vlasnika d al icu na to imati poticaj ili ne jer je vec netko na tu zemlju ostvario poticaj? Hvala
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Ako netko na toj livadi ostvaruje poticaj mora potpisati da ti prenosi pravo, ili nadješ pravo negdje drugdje pa ga koristiš na toj livadi
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Nema ugovor, nego je valjd aupisnao putem slika.
A gdje nadjem pravo?npr. Ja imam pravo na svojoj dosadasnjoj zemlji to ne vrijedi onda i na tu novu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Prava nisu vezana za zemlju, pravo iskoristiš gdje želiš. Meni su rekli da kupim od nekoga, ali nitko ne prodaje. 🤔. Navodno če nova podjela iči iduče godine
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Jeste zna kad će biti eko ili ekop i dalje mi u agro netu stoji 0.0.0isplata 0.

Zvao sam neki dan službu za financije pa me prespojili u službu za ekološku i rekli su da će bit do 30.06. Ja imam traženu količinu xy, utvrđenu količinu xy i odobreno 0kn. To je privremeni izračun i nije odluka, neka čekamo. Ne znam šta daju onda koji qurac taj izračun ako je za guzicu obrisat.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh