• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

Forumaš

Član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
27
Eh da ovaj H&S je tipičan primjer nečega što bi se u prošlosti zvalo "štrajkolomac".

"Obrazovanje zahtijeva žrtvovanje posebnosti onom općem. Neobrazovan je onaj tko se prepušta partikularnosti, npr tko bez mjere i razmjera popušta svom slijepom gnjevu. Hegel pokazuje da takvom čovjeku u osnovi nedostaje apstrakcija: on ne može odvratiti pogled od samoga sebe i usmjeriti pogled na nešto opće, iz kojega bi se njegovo posebno moglo odrediti s mjerom i razmjerom".

Neobrazovan, nešto načuo i onda za to sa 100% sigurnošću tvrdi da je istina, znači da bar zna da ne zna, već ne zna, a misli da zna i još javno komentira. Ovaj internet je stvarno najveći šljam izvukao na površinu, to mu je mana, ali se ipak smatra civilizacijskim napretkom.

U mom kraju takve bi zvali zaostali, ni ovaj MarkoD nije daleko od toga.

Evo toliko od mene, mislim da se više neću javljati.
 

Forumaš

Član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
27
Sad je moguće ostvariti veće poticaje u konvencionalnoj proizvodnji nego u eko. Govorim o voćarstvu. U ekološkoj proizvodnji je urod puno manji s obzirom da ne smiješ koristiti mineralna gnojiva i zaštitna sredstva koja se mogu koristiti u konvencionalnoj proizvodnji. Cijena ekološkog proizvoda bi morala biti puno veća da nadoknadi manji urod, ali to nije tako. Znam jednog proizvođača višnji koji ih je pokušavao uzgajati na ekološki način i sada ih je primoran vaditi van jer mu je bolest uništila nasad.
Prijatelju, nema ti tu pomoći. Nisi nikome ništa dužan objašnjavati, nije to tvoja razina, čuvaj zdravlje. Sretno!

Ma sad jedni na druge,evo mi smo eko lijeska, dobiš 500e eko poticaja i dok platiš kontrolu,bude manje,to su vam 4 vreće na ha,zanemarivo,više nam znači certifikat zbog tržišta. Tako možemo o svakoj grani poljoprivrede,stočari brdo poticaja pa nema stoke,krški pašnjaci bez komentara,ratara i tavanuše, svuda bi se dalo prstom upirati u drugoga,ima veliki dio koji rade pošteno i od toga žive i plaćaju doprinose. Lani nam je nevrijeme sve uništilo i sad poticaj kasni i odmah ispali neradnici. Treba dočekati berbu i preživjeti.
Isti savjet kao i lijeskakc. Sretno!
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
367
Mogli bi još Petirki pisati,ona jedva čeka da stane pred kameru , sa križinom među sisama i izbori se za nas koje nitko ne vidi i ne čuje.
Muški članovi ,ajmo,primite se pisanja. 😁😁
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
231
Možemo pisati svima redom, ako molimo i kukamo nema nikakve vajde.
Bitno je da pišemo jezikom koji oni (vladajući) razumiju.
A to je jezik sile i otpora.

Kad bi nas se našlo tisuću koji ćemo poslati mail agenciji i ministarstvu ovako nekako:
" budući da smo izigrani s vaše strane na te i te načine, odbijamo izvršavati vaše naredbe i propise.
Svoje ćemo tvrdnje potkrijepiti izlaskom traktora na cestu.
Cilj prosvjeda će biti da se javnost upozna sa situacijom i da pozovemo i druge OPG-ovce na neposluh i nepoštivanje vaših odredbi, jer ste nas prevarili."

Točka gotova rasprava, to bi im bilo jasno!
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
468
Ma sad jedni na druge,evo mi smo eko lijeska, dobiš 500e eko poticaja i dok platiš kontrolu,bude manje,to su vam 4 vreće na ha,zanemarivo,više nam znači certifikat zbog tržišta. Tako možemo o svakoj grani poljoprivrede,stočari brdo poticaja pa nema stoke,krški pašnjaci bez komentara,ratara i tavanuše, svuda bi se dalo prstom upirati u drugoga,ima veliki dio koji rade pošteno i od toga žive i plaćaju doprinose. Lani nam je nevrijeme sve uništilo i sad poticaj kasni i odmah ispali neradnici. Treba dočekati berbu i preživjeti.
Upravo tako,
 

Igi88

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
137
Malo popratite agrarna stranka
Ljudi koji su u toku kako se radi u zapadnom susjedstvu,Tirolu
Eto tek osnovano
Nema Nam bez politike niš,nikog ne nagovaram ali je činjenica
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
468
Eh da ovaj H&S je tipičan primjer nečega što bi se u prošlosti zvalo "štrajkolomac".

"Obrazovanje zahtijeva žrtvovanje posebnosti onom općem. Neobrazovan je onaj tko se prepušta partikularnosti, npr tko bez mjere i razmjera popušta svom slijepom gnjevu. Hegel pokazuje da takvom čovjeku u osnovi nedostaje apstrakcija: on ne može odvratiti pogled od samoga sebe i usmjeriti pogled na nešto opće, iz kojega bi se njegovo posebno moglo odrediti s mjerom i razmjerom".

Neobrazovan, nešto načuo i onda za to sa 100% sigurnošću tvrdi da je istina, znači da bar zna da ne zna, već ne zna, a misli da zna i još javno komentira. Ovaj internet je stvarno najveći šljam izvukao na površinu, to mu je mana, ali se ipak smatra civilizacijskim napretkom.

U mom kraju takve bi zvali zaostali, ni ovaj MarkoD nije daleko od toga.

Evo toliko od mene, mislim da se više neću javljati.
Daj napiši nešto suvislo iz vlastite glave, ove citate tipa copy-paste neću komentirati...Valjda si pročitao nešto više od Vlaka u Snjegu i Jutarnjeg lista...Kad budeš znao koliko neznan, onda se javi
😂
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
468
Ma sad jedni na druge,evo mi smo eko lijeska, dobiš 500e eko poticaja i dok platiš kontrolu,bude manje,to su vam 4 vreće na ha,zanemarivo,više nam znači certifikat zbog tržišta. Tako možemo o svakoj grani poljoprivrede,stočari brdo poticaja pa nema stoke,krški pašnjaci bez komentara,ratara i tavanuše, svuda bi se dalo prstom upirati u drugoga,ima veliki dio koji rade pošteno i od toga žive i plaćaju doprinose. Lani nam je nevrijeme sve uništilo i sad poticaj kasni i odmah ispali neradnici. Treba dočekati berbu i preživjeti.
Ne tako davno su jedni krenuli na druge.Ljeskari i jabučari pisali prijedloge da Agencija skida poticaje voćarima oraha....To je agencija i skinula. Sada ti neki traže pomoć, a kad su skidali ljudima poticaje onda nikom ništa.Pamćenje i karma su zajebane stvari.
 

Igi88

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
137
Ne tako davno su jedni krenuli na druge.Ljeskari i jabučari pisali prijedloge da Agencija skida poticaje voćarima oraha....To je agencija i skinula. Sada ti neki traže pomoć, a kad su skidali ljudima poticaje onda nikom ništa.Pamćenje i karma su zajebane stvari.
Svatko ima svoju muku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Like
Reactions: H&S

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
129
To je i za ocekivati, ipak je zakonski rok 30.06, trenutno kontroliraju kako da nas sto vise otkantaju i isplata pred kraj roka, zaslužuju 👏 😂
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
367

Ll00

Član
Tu od
3 Svi 2024
Poruka
20
30.06. pogledat račun i to je to. Ovo za 15.06., je pedeseta informacija u zadnja dva mjeseca. Meni je rečeno u odgovoru iz ministarstva, u okviru zakonskog roka. Tako da, bolje ne računat prije.
 

Igi88

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
137
Ono kad se kaže!
Milijardu e +,uloženo u poljoprivredu godišnje,pola ode na kojekakve mjere šetnice,trgove,mrtvačnice,vrtiće, povoljne zajmove, mjere ruralnog razvoja,tu su i šumari,vodoprivrede...koješta drugo.
A pola recimo ode na poticaje od čega 80% dobije 20% velikih.,tako da od onih 20 % sredstava na nas male i još se razvuče.
Hoću reći kad se kaže milijardu e godišnje u poljoprivredu ispadne da smo zatrpani lovom!

I malo još...
Evo intervencija 73.10
Ne znam da je 10% prošlo,pa došlo do toga da trgovci više ne žele trošiti papir i vrijeme na ponudu!
Malo mi krivo već 5 natječaj da smo kratki,nije stvar u konzultantima, nego moraš biti na 90 % i imati love.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Zelene politike su hrpa laži...
...vidimo do ćega su dovele Europu (propast auto industrije, zatvaranje NE, problemi s plinom...krize u DE, koja se prelijeva i na nas...

Nikad se nije više hrane bacalo neg danas. Proizvodnju hrane u Europi su smanjili...
Cilj je bogaćenje bogatih, a propast onih koji to nisu.
Propast malih da bi veliki prigrabili prirodne resurse i kontrolirali hranu...
Da, teorija zavjere, rekli budu neki...

Znate li razliku između teorije zavjere i stvarne zavjere?
Godina do dvije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh