• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Moraš iz arkoda i iz posjeda izbrisati.
Kompliciraju do jaja.
Uzmem novu zemlju u zakup,prijašnji zakupoprimac se izbriše iz arkoda,ja nemogu prijaviti parcelu i ostvariti potporu jer je i dalje u posjedu (bez obzira što imam noviji ugovor).
Isto je i ako kupiš zemlju,a netko drugi prije tebe ju je obrađivao,čak i ako je nije gazda imao upisano u arkod,ista stvar..čista debilana.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
215
Je, to se podrazumijeva i ja sam dosta ispisal i iz arkoda i iz posjednika
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Je podrazumijeva se,ali to oni ne prakticiraju.
Ja kažem više ne radim određenu parcelu i izbrišite me,oni me maknu iz arkoda ali ne iz posjeda..i evo problema novom vlasniku,zakupoprimcu...kome god..
 

#Pajdaš

Novi član
Tu od
7 Sij 2023
Poruka
23
Narode, nije dovoljno samo ne prijaviti parcelu za potporu, treba ju i izbrisati iz arkoda... Meni prije par godina došli u provjeru cestica koje nisam uopće prijavio, pitam zasto kad nisam tražio potporu, odgovor nije izbrisana iz arkoda. Tako da... Ako ne zelite kazne brišite iz arkoda čestice.. Provjereno 🙄
hvala na informaciji :)

a ja kad sam ih pitao u agenciji kazu ne treba nista -_-
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
366
Kaj još možemo napraviti? Jel tko slao upit u Agro Klub ? Dok oni javno prozovu Agenciju,onda čak i daju neki beskorisni odgovor u vidu " zakonskog roka" .
Možda bolje da svi šaljemo upite,makar ovo sve više liči na " uzalud vam trud svirači" .
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
468
Kao prvo nisam tvoje,,,a bogami nisam ti ni reko,,,,kod mene se kaže "reka"
A šta se tiče diploma mogu da ti pošaljem javno il tebi osobno svoju nemoj se iznenadit njome pa usporedi tko je neuk a tko pametan!!!!
Kad već "ličiš" sebe na jeftine načine pred kolegama tipa "nauci gramatiku"!!!!
Čaoooo kolega forumaš!!!!!
Ma možeš iz sela, ali selo iz tebe ne... :ROFLMAO:

Ima li na forumu ekoloških proizvođača kukuruza, pšenice, soje, jabuka, jagoda,trešnji, krumpira i luka, ili su Kolega Travica svi eko proizvođači, proizvođači oraha...

Išao bih u ekološku proizvodnju kukuruza na veliko pa me interesira kakvi su poticaji ......

Mislim da bi to bilo jako dobra proizvodnja, posiješ tavanušu, ne špricaš SZB, ne gnojiš zato jer je eko, možda malo pokultivirat - ali strogo bez prihrane, i na kraju sirak veći od kukuruza-pa se neisplati nit kombajnirat, pa to sve najbolje pomalčirat za zelenu gnojidbu na 30 cm od zemlje, pa odmah imaš i zeleni pokrov .....
a poticaj eko sjeda, pa viš đipa, pa viš novog Johna, pa viš apartmana na moru.....
Ajdmo malo rasprave o nametnicima našeg poticaja, već kad prićamo o voćarima oraha, pa da i drugi ne budu zakinuti....
Volio bih da ovo čita neko lice iz Agencije, ali izgleda da i oni nisu zainteresirani za kontrolu, pa ako dobe i oni svoj dio, koja bi si budala pucala u nogu....
 

Igi88

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
137
Ma možeš iz sela, ali selo iz tebe ne... :ROFLMAO:

Ima li na forumu ekoloških proizvođača kukuruza, pšenice, soje, jabuka, jagoda,trešnji, krumpira i luka, ili su Kolega Travica svi eko proizvođači, proizvođači oraha...

Išao bih u ekološku proizvodnju kukuruza na veliko pa me interesira kakvi su poticaji ......

Mislim da bi to bilo jako dobra proizvodnja, posiješ tavanušu, ne špricaš SZB, ne gnojiš zato jer je eko, možda malo pokultivirat - ali strogo bez prihrane, i na kraju sirak veći od kukuruza-pa se neisplati nit kombajnirat, pa to sve najbolje pomalčirat za zelenu gnojidbu na 30 cm od zemlje, pa odmah imaš i zeleni pokrov .....
a poticaj eko sjeda, pa viš đipa, pa viš novog Johna, pa viš apartmana na moru.....
Ajdmo malo rasprave o nametnicima našeg poticaja, već kad prićamo o voćarima oraha, pa da i drugi ne budu zakinuti....
Volio bih da ovo čita neko lice iz Agencije, ali izgleda da i oni nisu zainteresirani za kontrolu, pa ako dobe i oni svoj dio, koja bi si budala pucala u nogu....
Ma sad jedni na druge,evo mi smo eko lijeska, dobiš 500e eko poticaja i dok platiš kontrolu,bude manje,to su vam 4 vreće na ha,zanemarivo,više nam znači certifikat zbog tržišta. Tako možemo o svakoj grani poljoprivrede,stočari brdo poticaja pa nema stoke,krški pašnjaci bez komentara,ratara i tavanuše, svuda bi se dalo prstom upirati u drugoga,ima veliki dio koji rade pošteno i od toga žive i plaćaju doprinose. Lani nam je nevrijeme sve uništilo i sad poticaj kasni i odmah ispali neradnici. Treba dočekati berbu i preživjeti.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,352
Sad je moguće ostvariti veće poticaje u konvencionalnoj proizvodnji nego u eko. Govorim o voćarstvu. U ekološkoj proizvodnji je urod puno manji s obzirom da ne smiješ koristiti mineralna gnojiva i zaštitna sredstva koja se mogu koristiti u konvencionalnoj proizvodnji. Cijena ekološkog proizvoda bi morala biti puno veća da nadoknadi manji urod, ali to nije tako. Znam jednog proizvođača višnji koji ih je pokušavao uzgajati na ekološki način i sada ih je primoran vaditi van jer mu je bolest uništila nasad.
 

Forumaš

Član
Tu od
28 Svi 2024
Poruka
27
Poštovani,

dugo pratim, ali se nisam javljao na forumu. Pa da se malo osvrnem na neke nedavne teme, jer vidim da se dosta gluposti priča.
1. Poljoprivrednici su dužni prijaviti svo zemljište koje koriste. Ovo prijaviti se odnosi na evidenciju istoga u relevantnim bazama podataka. Znači iako za zemljište nije tražena potpora, to zemljište i dalje može biti predmet kontrole na terenu, jer su neki kriteriji propisani na razini gospodarstva, a ne parcele.
....poštivanje pravila uvjetovanosti, odnosno višestruke sukladnosti na cjelokupnom poljoprivrednom gospodarstvu što obuhvaća ispunjavanje propisanih zahtjeva upravljanja (SMR) i standarda za dobre poljoprivredne i okolišne uvjete zemljišta (GAEC standard), u skladu s pravilnicima kojima se uređuju pravila uvjetovanosti i višestruke sukladnosti...

2. Ovi koji zagovaraju potporu/poticaje po proizvodnji pričaju ono što njima odgovara, odnosno na mala vrata lobiraju. Naime, potpore po proizvodnji su u EU napuštene davnih dana je su pokazale puno više loših strana od dobrih. Znači Zajednička poljoprivredna politika (ZPP) se provodi od samog nastanka EU i u pravilu se provodi po 5-7 godina. Sve je već iz analizirano i istraženo, to što ste neuki i jalni ne daje Vam za pravo da govorite što je ispravno, jer vi tako mislite ili bar izgleda iz Vaše perspektive. Znači započelo je još 1962. osnivanjem Europskog fond za usmjeravanje i jamstvo u poljoprivredi kako bi se osigurao novac za tržišne režime ZPP-a. Kroz sada već 70-80 godina EU se borila sa raznim poremećajima, od prehrane stanovništva, od hiperprodukcije zbog poticaja, osiguravanja sredstava za otkup, pa do novijih saznanja oko zdravlja, klime koje je usko vezano sa populacijom u ruralnom području i osiguravanja stabilnog dohotka.

3. Što se tiče oraha i lijeske, oni spadaju u trajne nasade, trajni nasadi traže veće razine znanja i sposobnosti i smatraju se vrhuncem primarne poljoprivredne proizvodnje. Uspoređivati prinose u ratarstvu i voćarstvu može samo neuk i zao čovjek. Tehnički radi se o 2 sasvim različita sektora proizvodnje, bilo po broju radnih dana, uloženom trudu ili bilo kojem drugom kriteriju. Agronomska zakonitost, odnosno poredak zemljišta je sljedeći:
0. neplodno, nepoljoprivredno zemljište
1. livade, pašnjaci, trajni travnjaci
2. oranice
3. trajni nasadi (vinogradi, voćnjaci, maslinici i kombinacije).
Drugim riječima posijati i požeti pšenicu može svatko, podići profesionalni trajni nasad rijetko tko. Ova dva nasada su stradala zbog lobija i PR-a, najvjerojatnije velikih proizvođača jabuke koji su u dosluhu s vladajućom partijom i "legalno" izvlače novce iz EU fondova, koji im realno ne pripadaju.

4. Poticaja nema do daljnjeg jer su osobe zadužene za njihovo odobravanje na studijskom putovanju u Rimu, a osobe koje stvarno ili dosta utječu na poljoprivrednu politiku vi ni ne vidite, niti čujete za njih, dok su osobe koje provode tu istu politiku ponajviše bili bivša ministrica M. Vučković, Z. Tušek, Zdenka Berak ...., i iz APPRRR Antun Vujić, Mislav Šatović, Sanja Krvanek-Mahmuljin i Marijana Nakić, dvije zadnje su trenutno u Rimu (kuća gori baba se češlja).
5. Radi se samo o moći i igricama na dvoru, navedene osobe su u sustavu uvijek i oduvijek nevezano za ministra, a i ovo kašnjenje potpora je način iskazivanja moći tih osoba, na način da predstavljaju samu isplatu kao nešto komplicirano i važno i da se bez njih ne može. Svaki ministar do sada je podlegao ovom dojmu, pa će vjerojatno isto tako i "magistar kineziologije Josip Dabro".

Svi ovi podaci su javno dostupni i lako provjerljivi, nema to nikakve veze sa Filipovićem, Pankretićem, Čobankovićem, Jakovinom, Romićem, Tolušićem, Vučkovićkom i sada Dabrom. S njima ima veze jedino sitno klošarenje i namještanje niša za osobne potrebe nakon mandata ili zloupotreba sustava za obračun sa politički nepodobnim osobama. Kroz ove obračune, ne štede ni sustav, pa iz tog razloga svi naj....

Lp,
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh