• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

gelema4

Član
Tu od
23 Sij 2020
Poruka
23
Prema objavi na stranicama ministarstva isplaćena je potpora ratarima za pšenicu,ječam itd..Zbog velikog broja zahtjeva došlo je do značajnog umanjenja predviđenog iznosa(135 eura) po hektaru.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
A koliko su mislili da ima hektara pod ozimim usjevima max.se može dobiti za 30 hektara.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Možda će se opet trebati u Agenciju, pa kao i za ovaj put prijavljivati površine!?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,124
Koliko me pamćenje služi bilo je rečeno da će se isplaćivati 135 eura/ha uz moguće smanjene od 10%.
Jučer je objavljen članak u kojemu piše da su iznenađeni (a možda i uvrijeđeni) brojem zahtjeva pa će isplata biti manja, ali nisu napisali koliko manja (izgleda da su isplatili samo 50 % obećanog). Valjda su očekivali da ljudi neće podnositi zahtjeve ili da će im to možda promaknuti?
Pa valjda su si mogli izračunati prema podnesenim zahtjevima za potporu tko ima pravo na ovu intervenciju i koliko treba osigurati novaca da mogu isplatiti najavljeni iznos pod pretpostavkom da svi podnesu zahtjeve A zbog čega ne bi?. Pa nije to tako velika matematika da ju nisu mogli izračunati. Baš mi je velika želja čuti ministricu kada će pojašnjavati gdje je zapelo, osim što su ljudi navalili, pa navalili iznad svih očekivanja i granica dobrog ukusa.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Nema šta,stvarno su se "isprsili".
Nemam žita,i dobro da nemam,ali ovo je smijurija od POTPORE.
Svaka čast onome kome je ovaj iznos popravio "krvnu sliku",ali ovo je ismijavanje poljoprivrednika i svih onih koji se bave ovim poslom.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,124
Možda su razliku prebacili na račun poljoprivredne komore da imaju od čega živjeti i putovati po svijetu jer bez toga ne bi mogli s obzirom da članovi izbjegavaju plaćanje članarine?:confused:
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
207
Ja stvarno ne znam tko je tu lud više.

S jedne strane nas uvjeravaju da se svaka mjera prati satelitima, da svakih 6 dana sve snimaju, bilježe svaki ulazak u polje,prepoznaju po tragovima jel bio IMT ili Ursus u njivi,

A sa druge strane nisu znali koliko je ozimih kultura posijano i nisu u ovih cca 14 mjeseci uspjeli posnimati koliko je posijano,malo su se zeznuli sateliti pa su izračunali da ima duplo manje.

Ma nije problem,opet se sazivaju povjernstva da se utvrdi koliko bi trebalo biti površina,pa onda se plaćaju opet konzultanti da to prijave,pa da oni opet sve provjere pa da obećaju i na kraju da isplate.
Pa smisao je da se pojednostavni procedur,evo jednostavnije ne može!
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,039
Ajde dečki šta se brinete. Pa državni službenici su dobili povećanje plaće od 40 - 70%.....

To vam je bolje nego poticaji. Ako ti žena radi u državnoj firmi 😂😂😂😂...

Ženi digli plaću za 40%, mami za 70% 😂😂😂

Prije si ih još nekako mogao i stići s plaćom, nakon ovog se moš slikati, a ne ih stići...

Al dobro. Još jedno povećanje plaće u državnoj službi i ja sam rekao da ću biti domaćica. Žena nek radi za oboje 😂
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
AP fino kupio izbore. 250 000 krvopija i jos tolko familije im. I more kak oce.
 

Najnoviji postovi

Na vrh