• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
124
... ako je puno prijavitelja tj hektara više od očekivanih reciprocno se smanjuje iznos svima..e sad jel smiju tamo gdje je omotnica neiskorištena prebaciti tamo gdje je manjak sredstava nisam siguran 😬🙄🫣
 

Travica

Dobro znana faca
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
256
Ma uopće me više nije briga,,,
Ajd samo kad netko dobije kroz koji dan molim ga da mi kaže iznos koji je dobio po hektaru da znam jel ovo je tragedije!?
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
124
Jutro narode ,
U 4 mjesecu su stavili " okvirni plan isplate " , u pravilniku stoji " planirani iznos po hektaru " a oni su tu da nam što manje isplate jer. " to je europski i hrvatski novac " A vi dragi poljoprivrednici , što bi htjeli " potpore su nikad veće " 😂😤
 

Travica

Dobro znana faca
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
256
Evo sad kad čitam ovo meni žao vas mene i sveg,,,al ljudi moji MI samo placemo i ništa ne radimo a gaze nas ako su europski novci ima ona tužiteljica možemo se mi i njoj obratit nije problem kad oni nama zagorcavaju što mi njima nebi nikakav problem!?
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
124
.... problem je što su se oni ogradili sa pravilnicima totalno, tako da im ništa ne možemo s tužbama. Uz svaki zahtjev, Uz svaki ugovor o RR potpisujemo automatski da i ako agencija pogriješi , mi smo krivi i snosimo posljedice ( nema isplate il umanjenje iste) 🫣 znate što je najgore od svega? I druga ministarstva imaju EU fondove tj razne natječaje vezano uz iste i nijedno nije tako rigorozno kao naše, već se ljude zove i pokušava pomoći da nemaju povrata ( provjereno ) ....e taj dio mene smeta...a mi ispadamo paraziti po njima 😤
 

Ninna_0708

Novi član
Tu od
25 Lis 2022
Poruka
7
Inače nisam preaktivan član što se pisanja tiče, no redovno čitam i pratim forum,no sada mi je baš dosta ne poštivanja nas poljoprivrednika. Smatram da je nužno da se okupimo i vidimo u kojem smjeru ići za traženje rješenja općenito oko poljoprivrede jer koliko vidim nitko nas ne doživljava. Netko je napisao tko živi od poticaja da zatvori opg i slično, pa da se nadovežem , većina nas od njega ne živi no kad te pogodi orkanski vjetar kao nas u Slavoniji prošle godine pa ti uništi sve usjeve, gospodarske zgrade i kuću hvataš se za svaku slatku spasa jer su banke poslale još veći lihvari nego prije a kredit dobiti da ne znam kako poslujes ravno zgoditku na lotu. Ukoliko ima ljudi koji su spremni da se napokon ustanemo (ne na nepristojan način) voljela bih da mi se jave. Također sam odabrana kao predstavnica nacionalne ruralni mreže pa ću probati i preko mreže vidjeti što se može učiniti da nam se pomogne, jer dokle god smo mi neujedinjeni nema smisla tražiti prava i boriti se za nešto jer jedan čovjek sam ne može ništa. '22/'23 ulog nikada veći, '23 sama po sebi izazovna i puna prepreka, niska prodajna cijena, nakon toga vremenske ne prilike i poljoprivrednik postaje ovisan o pomoći države jer je teško iz toga izaći. Poznajem ljude oko sebe koji su u problemima od prošle godine, to nisu isti ljudi, ja ih ne prepoznajem, psiha uništena skroz. Imaju probleme a nitko ne sluša i ne želi pomoći. Malo dug post, isprike no smatram da napokon trebamo sjesti za stol i posložiti stvari da idu nama na ruku! Pozdrav svima :)
 

Igi88

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
122
Slična situacija
90% štete lani od vjetra,odšteta u promilima,tako da su strojevi parkirani i čekamo
Nikad nismo bili u goroj situaciji.
Meni je neshvatljivo da uz ogroman novac koji dolazi u poljoprivredu do seljaka dođe na kapaljku
Mislim da nije dobro posloženo, bitno da se rade trgovi,mrtvačnice,šetnice od novca za poljoprivredu,sve treba ali ovaj dio za nas mora biti na samom početku godine sav,za sjetvu,gnojidbu,obradu...
 

Ninna_0708

Novi član
Tu od
25 Lis 2022
Poruka
7
Ma ovo je sve komično u našoj državi, dođeš u agenciju gospođa izjavi nije dužna popunjavati zahtjeve za poticaj, zašto vam to nije napravila savjetodavnu služba, normalno nazoveš njih ona kaže radi zahtjeve do određeno hektara sve preko toga nema vremena, edukacije za popunjavanje ni na vidiku. I mi smo onda ludi, nenormalni i ostalo a najmanje smo upućeni u sve i gdje god dođemo zatvaraju nam vrata pred nosom.. strašno!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Travica

Dobro znana faca
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
256
Ajd bogati vise do ovog do onog evo isplatili su meni očito sve pa kolege moje nema 40 posto prijašnjih iznosa,,,,ma žalosno ovo je ponižavajuće al baš ponižavajuće!!!!!!
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
116
Meni je još uvijek sve na čekanju, sad sam zvao 🤦🏻‍♂️
Eko i travnjaci idu na odobravanje krajem mjeseca, isplata početkom lipnja. Stočarstvo i IZP do kraja lipnja.
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
158
Kažem vam, još podružnice nisu ni unijele podatke za ekološku po vašem zahtjevu, samo me zanima koji je razlog da se ove godine do 5 mj nisu uveli podaci ni za tvpv, ni za ekološku...
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
116
Pretpostavljam da je za TVPV razlog prevelik broj zahtjeva, jer otkako je uvedena jednogodišnja obveza mnogi manji opg-i koje znam a koji imaju samo zemlju za poticaj, upisali su i TVPV 🤷🏻‍♂️
 

DMaxim

Aktivni član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
58
Zovem na 774 i "ljubazna" gospođa se ne javlja,možda je bila pre ljubazna pa su je se riješili,zovem komoru na sve označene brojeve da ih podsjetim na čl.2 st.2 zakona o polj.komori,nitko se ne javlja,znači nisu na radnom mjestu i kao takvo treba biti ukinuto zar ne?! E sad štovani moji poljoprivrednici gdje smo mi ? Ne čuje nas se nigdje osim malo ovdje gunjđanja pa čak nas se slabo vidi i na poljima,šta je,jesmo odselili ili umrli ili nas je strah ?
 

Travica

Dobro znana faca
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
256
Očito strah,,,,

Mini poljoprivrede na centralu zovem da pitam zbog ovog TVPv zašto toliko malo leglo(ne provociram nikoga što mu još nije leglo) umanjenje samo izbaci znači centrala se ne javlja hahahahaha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DMaxim

Aktivni član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
58
Očito strah,,,,
Čega prijatelju ? Pa prije 33.god bilo nas je strah hoćemo dobiti metak ili nož ali smo se digli svi skupa i stali da branimo svoje,hoćemo sad dopustiti šačici ljudi da nam unište našu djedovinu,kruh za našu djecu i unuke...hoćemo li ?
Ovo je gore od rata,ubijaju nas tiho i polako a šta mi radimo,baš ništa
Gdje je Pokrovac,Brlošić,Rešetar,evo nek se jave pa nam kažu šta oni znaju
Rekao sam prije u razgovoru,,,mediji ali oni ne iskvareni a mislim da tu možemo računati na provjereno i nacional te obavjestiti OLAF pa da uđu malo u Agenciju ili će mo se složiti nas više tisuća i će mo sami ući u agenciju potražit odgovore
 

MarkoD

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
82
Nemoj tako,eno komora se bori protiv ministarstva gospodarstva uvezi vukova, tu sada imaju posla barem iducih 6 mjeseci. Puno tu treba razgovarati. 🤣
 

vigor

Član
Tu od
19 Svi 2017
Poruka
48
Rok im je do 30.06. Čemu zivkanje ? A za iznose, prava, rokove isplata - bit će izmjene Strateškog plana vjerojatno ubrzo, pa se onda treba angažirati na e. savjetovanju . Ovako čim više telefonskih poziva, sporije će obrađivati i unositi podatke.
 
Na vrh