• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZGRADNJA KOKOŠINJCA

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Zaista prekrasan kokošinjac. Koje su dimenzije samog objekta, ispusta i koliko kokica je na tom terenu?
 
B

bosniahos

Guest
Svaka čast,dali to ulazi u legalizaciju unutar onih 50 kvadrata ili na crnjaka se gradi.Nego dal si ti oni sa štrafon na slici.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Zaista prekrasan kokošinjac. Koje su dimenzije samog objekta, ispusta i koliko kokica je na tom terenu?
prostor za spavanje je 230x150, krov 220x480 a sve ukupno u žici je 460x700 cm
za sad ima 11 kokoši i 2 pijetla no za pašu imaju još cca 1000 kvadrata...
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Svaka čast,dali to ulazi u legalizaciju unutar onih 50 kvadrata ili na crnjaka se gradi.Nego dal si ti oni sa štrafon na slici.
sve na crno...:mur: nema mene na slikama, ja sam sa druge strane...:icon_super:
 
B

bosniahos

Guest
Neče im bit hladno u zimi,a ako zatvoriš otvore beton bi se mogal rosit.Koke su dobre za ishranu u ova krizna vrimena a i jaja svakodnevno sviža.Mi imamo crvene nesilice i svaka snese nadan jedno jaje.Kod mene je malo veči problem snjima jer znaju iskopat rupe uzemlji na hladnim i od sunca zaklonjenim mistima a često se istankadu na mistima gdije nebi trebalo.Ali dok su u ograđenom onda je ok. .
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Po zimi, ako su kokoši vani na ispustu, rijetko koja nese jaja, nesivost pada i do 70 %. Postoje vrste kokoši koje i po zimi nesu jaja, ali ne punim kapacitetom, i to su sussex. Za normalnu nesivost, kokoš treba imati toplinu ambijenta od 18°C-20°C. Pod normalno mislim one u uzgoju. ove kaj se šeću po vani nisu normalne :icon_rofl:
 

mališa

Novi član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
8
Zaista prekrasan kokošinjac. Koje su dimenzije samog objekta, ispusta i koliko kokica je na tom terenu?

bez ljutnje,ali ja sam mislio da je kolega stavio krive slike na prve tri fotografije...
jer je izgledalo kao da zida temelje za pečenjaru...ali okej je ko voli hladan beton.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
bez ljutnje,ali ja sam mislio da je kolega stavio krive slike na prve tri fotografije...
jer je izgledalo kao da zida temelje za pečenjaru...ali okej je ko voli hladan beton.

Bolje i beton, nego recimo drvo, lakše je za dezinfekciju, u drvo se zavuče svakakva gamad koju se ne može nikako kasnije izvući vanka i riješiti je se. Meni osobno je drvo lijepše i toplije, ali ima svoje mane. A ovo je i trajnije riješenje.
 
B

bosniahos

Guest
A bolje moždak do velikih zima kad kokoši počnu se skupljat u skupine i tako producirat više temperature ,koja če imat za nusprodukt kapljice vode-kondenzaciju-.Sve to možeš rišit otvorima za cirkulaciju i steljom od pilevine i slame.Lijama kunama tvorcima iostalim grabežljivcima beton ni najmanje ne smeta,oni prepreku tog kalibra rišavaju na način da naprave posal na drugom mistu manje čuvanom.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
kokoscaroninjac12.jpg


pili10D0arnikiznutra.jpg


pili10D0arnik1.jpg
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
evo mog kokošinjca slika je stara našao na kompu :)

wbcfhx.jpg


evo još jedne tu je i hidropak sad su unutra koke new hampshire 10 komada , 2 pjetla i 8 koka

ipnwjm.jpg
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav svima...eto čitam kod svih vas po dva pjetla na 10-ak kokica, ja imam jednog na 14 kokoši i to je strašno, skoro niti jednog pera na kokama, taj ni ne jede vec samo jasi po jadnicama! Čisto mi ih žao, ali ne bih ni volio ostati bez pjetla!!! Kako da riješim taj problem?? Ali ne bih htio ni drugog jer je ovaj savršen "čuvar", njemu je ušao susjedov terrier u ograđeno i pokušao napasti koke, ostao pas bez oka i morao k veterinaru, 6 šavova na glavi! Mislim da onda ni lisica ne bi imala puno veće šanse!!!
 
B

bosniahos

Guest
Jebo terijera kog kokot izjaše,haha.Moračeš ga ipak rišit.Nema druge.Imoja hanuma isto morala rišit pijetla zbog silnosti.Povilenia je i pokida nekoliko mlađih pilenaka.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jebo terijera kog kokot izjaše,haha.Moračeš ga ipak rišit.Nema druge.Imoja hanuma isto morala rišit pijetla zbog silnosti.Povilenia je i pokida nekoliko mlađih pilenaka.

To je i moj tata rekao, al meni ipak bilo žao životinje, pa sam morao platiti veterinara! Mojoj kujici se tako šta ne može dogoditi, a upola je manja od njegovog! Znači da ipak napravim juhicu od Kazanove... Morat ću!!!
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo mojeg kokošinjca...




1336/8g54.th.jpg[/IMG][/URL]
shack.us/photo/my-images/46/s94s.jpg/]
s94s.th.jpg
[/URL]


0w9i.jpg/]
0w9i.th.jpg
[/URL]

 

Najnoviji postovi

Na vrh