• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZGRADNJA KOKOŠINJCA

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Drvo je zakon !
Omjer izolacije drvo - cigla 4:20
drvo - beton 4:150
Pa vi vidite kaj je bolje .
 

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
376
sve to stoji, al mislim da je opeka ipak dugotrajnija, još kad se nanese žbuka ima da traje bar 20 godina...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Traje i drveni, samo ga treba okovati da ga štakori ne pojedu i uđu unutra.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Evo malo da se uključim u temu!
Ja imam za svojih 10-ak kokoši drveni kokošinjac i sve je ok, star je već 7 godina i trajat će još 20 najmanje, ali!!, veliki problem je higijena te dezinfekcija kokošinjca! Moj susjed ima zidani, očisti lopatom izmet i opere šlauhom, šprica za vočke i sve dezinficira za tren oka, a ja to na žalost ne mogu tako lako! Kad se tekutovi nalegu...uffff....
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Samo zidani, lakše pobiti tekut.. hoćeš li hemijom ubijati ili ces brenerom na tebi je. Tekut u drvo uđe i problem je veliki


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,403
jest zidani ima svoje prednosti, a ima i mane,,,
ako već zidani, zašto nezidati siporeksom?
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
jest zidani ima svoje prednosti, a ima i mane,,,

ako već zidani, zašto nezidati siporeksom?



A da se zida sa zlatnim polugama? pa druže siporex je u BiH 3.5 km jedan komad, a blok je oko 1 km pa ti izračunaj sta je jeftinije uz to da uradiš eto i fasadu i stiropor okolo i sve da omaltas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,403
prvo siporeks nije potoj cijeni,
https://www.olx.ba/artikal/22326924/siporeks/
u kubiku siporeksa dođe oko 54 bloka 15-ke,, pa računaj,
blok siporeksa pokriva jedanipo betonski blok,
pridike mi nedrži, više od 37 godina je kako sam završio građevinsku tehničku,
more tih materijala je prošlo kroz ove ruke,
siporeks jest nešto skuplji, al je višestruko bolji,.
po tvom, najevtinije je da zabode četiri stuba i obmota najlonom, najevtinije je,
a može i granama oplesti,,
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Prika moj ovdje smo da razmjenjujemo mišljena haha. Ja sam za zidano, da se može zapaliti, oprati vodom i sl. zbog tekuti koja je najveći problem svega toga, od drveta se može napraviti ekstra kokošinjac da bude prelijep ali prijatelju kad tekut udje u daske onda jedino rušenje pomaze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Ne pomaže protiv tekuti ni zidani ako nije kako treba napravljen. Nikako ga ne treba ostaviti fino neožbukanog jer se gamad uvuče u svaku pukotinu , fugu i neravninu. Također pod neka je betoniran tako da se može lopatom ostrugat i dobro pomest. Stajalice i gnjezda je isto tako potrebno barem jednom godišnje zapalit i napravit nove. Na kraju niti to ne daje stoposto sigurnost , pa da i špricate , ako vam je recimo kokošinjac od susjeda na deset metara od vašeg , a on uopče ne čisti niti vrši dezinfekciju i deratizaciju. Takav je slučaj bio kod mene pa sam jednostavno morao drveni zapalit i jedno vrijeme nismo imali kokoši. Sad su u zidanom objektu na drugom mjestu i nema problema. Svakako ako se radi drveni bilo bi dobro da je odignut od zemlje ako može da se kokoši ispod sklone kad pada kiša ili da im se ispod uredi prostor za perušanje , prašina pomješana sa pepelom. A i da ne vuče vlagu od poda.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Da ne rasipaju, vrše nuždu u hranu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ne rasipaju, vrše nuždu u hranu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
meni je to palilo lampicu , dok metne nogu unutra da brca dobije po glavi :icon_rofl:

da , i ovo s vrapcima ima logike
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Mi smo odlučili ipak kod nas hraniti par kokica. Sad, tam de živimo baš i nemamo previše mjesta, malo više urbano ali još uvijek ne u gradu. I imam mali komadić de bi kokice mogle biti, lepo oko kupina ogradim. Ja mislim da bi to bila dobra ideja za sad, a po ljeti neznam jel one vole zobat kupine? :biggrin:
Mislio sam da bude super jer nebudem moral flaksat gore a i ljeti im bude lijepo hlad. A valjda nebudu skakale u kupine unutra na žice i sve pozobale, vidjet ćemo.
Plan je za sad 4 kokice i jedan pevec. I to ovakav kokošinjac:

mh-04-groessen.jpg


košta oko 1100-1300kn. Nebi ga vjerojatno složio za te pare sam a da k nećemu zgleda. Iako je dosta maleni, mislim da je dosta velik za taj broj kokica. Sad, žena tvrdi da je to dosta za 10 kokica :icon_rolleyes: A ja neću da imamo koncentracioni logor za kokoši, nego da budu sretne i zdrave.
Taj isti princip kokošinjca ću prenest na našu farmicu, samo u velikom obliku za puno više kokoši. Rubove kud će sjest kokošinjac budem napravil od tlakavca da ne trune drvo na zemlji i da nemože gamad ulazit.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
I to ti je konc logor svejedno, ali ajd, bitno da ih dobro hranis. Po zimi se moraju moci ugrijat ali ne mogu na malom prostoru, tako ce samo stajat i zebst.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Pozdrav svima,
Htio bih nabaviti koke nesilice, ali budući da živim u gradu smestio bi ih u maslinik koji se nalazi u ruralnom području. Budući da bi tamo dolazio jedanput dnevno na par sati to bi trebalo biti nešto fiksno. Računam na 50-ak koka. Budući da postoje razne vrste izvedbe i materijala zanima me ima li tko savjet kako za što manje novca dobiti funkcionalan kokošinjac u kojem će se postići optimalni uvjeti za život koka.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
I to ti je konc logor svejedno, ali ajd, bitno da ih dobro hranis. Po zimi se moraju moci ugrijat ali ne mogu na malom prostoru, tako ce samo stajat i zebst.

Kako se griju po zimi? Za silu sam mislil deti žarulju unutra. A inače, se ne stiskaju one međusobno da se zagrijeju? Ne mislim ih pustiti zatvorene cijeli dan u ovom okviru, nek budeju vani. A sad kad gledam, stvarno mi se čini premali kokošinjac :^):
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Mi smo odlučili ipak kod nas hraniti par kokica. Sad, tam de živimo baš i nemamo previše mjesta, malo više urbano ali još uvijek ne u gradu. I imam mali komadić de bi kokice mogle biti, lepo oko kupina ogradim. Ja mislim da bi to bila dobra ideja za sad, a po ljeti neznam jel one vole zobat kupine? :biggrin:
Mislio sam da bude super jer nebudem moral flaksat gore a i ljeti im bude lijepo hlad. A valjda nebudu skakale u kupine unutra na žice i sve pozobale, vidjet ćemo.
Plan je za sad 4 kokice i jedan pevec. I to ovakav kokošinjac:

mh-04-groessen.jpg


košta oko 1100-1300kn. Nebi ga vjerojatno složio za te pare sam a da k nećemu zgleda. Iako je dosta maleni, mislim da je dosta velik za taj broj kokica. Sad, žena tvrdi da je to dosta za 10 kokica :icon_rolleyes: A ja neću da imamo koncentracioni logor za kokoši, nego da budu sretne i zdrave.
Taj isti princip kokošinjca ću prenest na našu farmicu, samo u velikom obliku za puno više kokoši. Rubove kud će sjest kokošinjac budem napravil od tlakavca da ne trune drvo na zemlji i da nemože gamad ulazit.

Ja sam isto imao kupine tamo gdje su kokoši mogle doć do njih i jednostavno su ih uništile. Pojedu svaki mladi listić čim potjera. Tako da neznam kak će ti to izgledat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh