• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZGRADNJA KOKOŠINJCA

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Za 1300 kuna kupi sam stare cigle ili onih tanjih siporeks ploca i ozidaj nesto trajno. Ovo na slici nije uopce tako masivno kak se cini i iako je zasticeno nece dugo trajat. Pogledaj kolko ti tu ide letvi odnosno drugog materijala pa odi na skladiste da se zbrojis. Za par kokica ja dosta puno manje ak su pustene jar one eventualno dodju prespavat ili snest u nutra. Ne znam kak je za cistit ovo na slici ni kaj kad dodju tekuti.
Kokos je bezobrazna i ona kljuca iz dosade. Jede i kamenje a di nece kupine.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam takve i slične probleme riješil s mobilnim elrmentima ograde. Po potrebi štitim kupine, grojzdje i međusobni sukob starih i mladih kokica (na zadnjoj sliki se vidi stara koka u pozadini s druge strane ograde). Usput ih selim da se na staroj lokaciji malo obnovi paša.
251120141295
41756546731_2cd6080586_c.jpg
[/url]WP_20180427_15_12_34_Pro[1]
WP_20180520_17_04_36_Pro[1]
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Hmm mogel bi i ja onda nekak kupine zaštiti. Budem vidio, hvala na informacijama[emoji4]

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ovisi ti od rase kokosi. Ove lagane rase mogu preletit metaripo ko od sale. Zato ja svojima obavezno odrezem jednu stranu krila tako da mogu sprhnut a ne mogu letit.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Koliko se dužine perja odreže?

Ovo pitanje sam već postavljao ali nisam dobio baš željeni odgovor.. pitanje je ima li netko ideju/iskustvo kako napraviti efikasan, trajan i kvalitetan kokošinjac? Radi se o tome da taj kokošinjac neće biti u mom nadzoru cijeli dan jer će biti smješten u mom masliniku.
Moja neka trenutna ideja je napraviti za podlogu betonsku ploču.. na tome sazidati kokošinjac od pregradnih cigli, a kao krov staviti limeni krov. Ako netko ima jeftinije a učinkovitije rješenje ideje su dobrodošle! Kokošinjac će biti 4-5 kvadrata sa 10-15 kokica (za početak) i bitno je da je zaštićen od štetičina na 2 noge..
Unaprijed se zahvaljujem!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
moj kokošinjac je 2x2 metra, krov na jednu vodu sa crijepom, 4 kestenova drveta u čoškovima debela (oko30cm) visine cirka 2m iznad zemlje a malo niži na drugoj strani, pod i stupovi su zabetonirani, obijeno starim daskama i iznutra imam knauf ploče jer sam ih dobio pa da ih iskoristim, obična ulazna drvena vrata sa vanjskim lokotom i prozor u čošku da kokice mogu gledati izlazak sunca dok piju kavu, potrošio sam novce samo na cement, pijesak i malo pletene žice sve ostalo sam imao oko kuće ili u šumi, ispred kokošinjca im je ograđeni prostor cirka 1,5x1,5 tako kad me nema da su na otvorenom i zaštićene od predatora, kada idem u grad ili negdje drugdje mogu ih zatvoriti sa lokotom, a zaštitu od štetočina na dvije noge nemaš niti u kući ili stanu da ćeš imati u nekom masliniku, ja da odem u grad štetočini na dvije noge samo trebaju kliješta da precvikaju lokot, možda da imam ključanicu u vratima ali i to bi neko savladao ako se bavi tom rabotom
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Ma znam da nije nikakva sigurnost, ali opet je drugačije kad je nešto zatvoreno od toga da je sve na otvorenom na izvolite..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kad to napravis onda im ispred mozes napreviti i ispust ili volijeru. Stavis dva stupa jedno tri metra ispred , povezes letvama i obijes zicom promjera centimetar puta centimetar. Tako i krovni dio. Time si siguran da ti nista ne moze do kokosi kad te nema. Kad si tamo dulje , recimo pred vecer mozes ih pustiti van jer ce ti se prije spavanja vratiti u ogradjeno.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Tako nešto sam i mislio da ne budu zatvorene stalno, ali strah me da ih netko/nešto ne zgrabi..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
po meni je veći problem zaštite u tom prostoru ispred objekta, moj prostor je ograđen žicom sa svih strana tako da su kao u kavezu ali tu nemam lokot na vratašcima tako da su vani u tom prostoru samo kad sam blizu, iako je bilo puno puta da me nema par sati a romi okolo beru kestene tako da je samo trebalo otvoriti vrata i uzeti kokoš, kako taj prostor zaštiti ne bi znao, jedino sa armaturnom mrežom i jaka željezna vrata ali to je već kao da radiš nastambu za lavove što ne bi bilo nimalo jeftino
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Da to bi bio pravi kavez s velikom investicijom..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
A gle nigdje nije stoposto sigurno. Kod mene se znala zaletit kuna i podavit al od kad imam psa ne dolaze ni macke. Takodjer nema ni lopova. Ograda oko kokosi je od zice oko tri metra visine. Kokosi ne zatvaram u kokosinjac , niti ih otvaram niti zatvaram. Ujutro same izadju a navecer udju na spavanje. Nisu ni zakljucane u svom dvoristu. Puno ne titram oko njih, dam im jednom dnevno vode i hrane , popodne poberem jaja i to je sva mudrost.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ma uz 1-2 dobra psa koji su verni i vama i zivini nece biti problema sa stetocinama. Uz to par biserki bi bio idealan jer najpre uoce opasnost i oglasavaju se. Takodje su dobre jer ubijaju sve od misa do zmije (provereno znam iz iskustva).
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Biserke sam nabavljao tri puta i nisam ih mogao imati zbog njihovog drecanja. Najvise su se bunili susjedi.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ovde kod nas nije tako. Oglase se kad tipa ugledaju nesto ili ih nesto uplasi. Inace u slobodno vreme se ne cuju xaxaxax
Mozda ih je nesto non stop plasilo pa zato.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Stalno su se glasale. Cuju psa, preleti ptica, zakukurice pjetao ... nonstop su iritirale sve oko sebe. Nije cudo sto tjeraju zmije, stakore , vrane i sve oko sebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh