• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Evo jedna svježa


Sad kad gledam sliku,ti plastenici mi se čine kao da su namijenjeni priobalju,a ne kontinentu,nagib im baš ne obećava previše kad padne malo veći i teži snijeg...
Ovaj snijeg nije bio količinski opasan,ali težinski jako,jako nezgodan...
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Nemogu vjerovat da je pao, pa te plastenike što agroservis pravi su odlični, 2 cola cijevi, i sam sam mislio uzet jedan manji za paradajz, vrlo su povoljni...strašno, nadam se da ćeš uspjet popravit ga.pozdrav
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jesi ti siguran da su to dva cola cijevi - ili ja nevidim dobro,ili mi je loša procjena,ali meni to ne izgledaju dvocolarice.nagib je zbilja nikakav - ja imam na deset metara širine plastenika sto pedeset cm slijeme.I to polukružno što je u svakom slučaju bolje od krovnog sistema.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nemogu vjerovat da je pao, pa te plastenike što agroservis pravi su odlični, 2 cola cijevi, i sam sam mislio uzet jedan manji za paradajz, vrlo su povoljni...strašno, nadam se da ćeš uspjet popravit ga.pozdrav
I ja sam isto mislio,samo što fali jedan jako bitan podatak o debljini "mesa"cijevi na tim njihovim plastenicima,jer ipak se tu radi o rešetkastim konstrukcijama,gdje je debljina mesa puno bitnija od promjera cijevi...
Cijev 60mm debljine 3mm i cijev 60mm debljine 1,5mm ne mogu nikako isto koštati...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
sad češ znati da moraš skidati snijeg sa njih,pogotovo na ovim sa tim nikakvim nagibom. kod mene su tri spojena pa u sredinama snijega koliko hočeš,ali nemam kamo s njime,samo čekati da se otopi,konstrukcija drži tako da nije problem,nego folija se objesi,težina je to.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
@ cabage, kaj nemaš kakvu pećku u njima?
ja ne riskiram, stavim tri bale sijena i snijeg sav spuzne dolje...
...nemam pojma kak se bude dal ravnat, pogotovo ako su tankostjene...ja delam samo iz debelih...
šteta...:icon_e_sad:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Cijevi su 60x2. To su plastenici u polju. Kod kuće imam isti takav i nikakvih problema. Problem je nastao zbog nanosa snijega s jedne strane na drugu. Ostale sam danas skidao snijeg jer ga je bilo i do 70 cm debelo na pojedinim dijelovima, kompletno sve prečke su izgledale ko zmije, al su se poravnale dok sam skinuo snijeg. Nisam ni išao u polje do danas jer mi se nije činilo potrebno, nije izgledalo da ima zapuha, ali očito kriva procjena. Inače kod nas je palo 35 cm snijega i da je to raspoređeno na obadvije strane, nebi bilo problema sigurno. Eto, opet posla nepotrebna...



Malo sam imao grč u želucu prije nego sam ušao u ovo
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dok smo kolega i ja grunfali o plastenicima skroz je upozoravao da taj plastenik ima "previše ravan" krov i da to ne može na dobro ispasti. Pošto sam već ima gorkog iskustva sa rušenjem plastenika pod snijegom poslušao sam ga. Taj tip plastenika je koliko smo mi skužili skrojen po iskoristivosti materijala i širini folije, ostalo mu je mana. No i dalje su najpovoljniji za postavljanje sjever - jug. Slikat ću vam plasteniku RS da vidite kako bi trebao izgledati za naše podneblje. Tako je nešto i kolega konstruirao. Cabage i ovaj drugi izgleda da je načet..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
...a kad im ja svima govorim da nema kod nas niš od razmaka 2 m između lukova ne vjeruju...previše se najlon objesi, i ono što bi i skliznulo ostane blokirano na žicama koje mi naknadno provučemo da možemo objesiti redove na njih...
cabage, obavezno ga treba potpuno zatvoriti, da ne ulazi hladan zrak u njega uopće (kod tebe vidim i snijeg) jer onda ipak dođe do neke razlike u vanjskoj i unutarnjoj temperaturi, i to je u uvjetima mokrog snijega najčešće dovoljno da sam sklizne dolje...
druga stvar, uzmi jednu bačvu od 200 litara i napravi peć iz nje, i ona će biti sasvim dovoljna (kad zatvoriš plastenik) da sruši snijeg s njega makar vani bilo -10 i neznam kakva mećava.
...inače, da je ova konstrukcija delana na 1.5 metara razmaka nebi bilo nikakvih problema...a to je "samo" 6-7 lukova više...

koliko inače agroservis daje garanciju na snijeg i udare vjetra na ovakve plastenike?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Cabage nadam se da znaš kako to skidati,da nebi skinuo jednu stranu pa da druga onda legne. moraš sa svake strane po jedan i tako redom s tim da skidaš svaki drugi pa onda na kraju sve..
Ja sam već mislio da postavim par redova žice da mi ne mota foliju tako ali se bojim da ju tek onda neće prepiliti. sad vidim Cabage kod tebe se naslonilo na jednu žicu,jel ga oštetilo šta na tom mjestu?
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Samko,kak se drže tvoji plastenici s početka ove teme? Jel bilo kod vas takvog snijega?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Što se tiče ovog što sam pravio nedavno, taj još nije vidio pravog snijega iznad 20cm tako da ne znam kako će se ponašati. Za stare ne brinem ti su već baždareni odavno
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Plastenici Kovačić traže za plastenik 50 x 6 sa dovozom i montažom
33 000 kn. dali je to previše , znači sve je njihovo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Zavisi kolika je debljina stijenke cijevi, inače 8m širine i 50m dužine košta 24.748,59 kn, Virovitički agroservis.60 mm stupovi i lukovi, a 32 mm dijagonale i ukrute, s tim da isto neznam debljinu stjenke cijevi.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Plastenici Kovačić traže za plastenik 50 x 6 sa dovozom i montažom
33 000 kn. dali je to previše , znači sve je njihovo.

Meni Kovačić radio, ali ne mogu reći da sam bio previše zadovoljan. Plastenik je dobar ali pristup k poslu i preciznost užas. Uglavnom ja ga više ne bih angažirao. Ako ga uzmeš hodaj za njim dok radi!!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zavisi kolika je debljina stijenke cijevi, inače 8m širine i 50m dužine košta 24.748,59 kn, Virovitički agroservis.60 mm stupovi i lukovi, a 32 mm dijagonale i ukrute, s tim da isto neznam debljinu stjenke cijevi.

Debljina stjenke 2 mm za 60 mm i 1,5 mm za 32 mm cijevi.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nemogu se plastenici generalizirati.Ono što ih određuje po cijenovnoj osnovi je način izvedbe i materijal od kojih su rađeni.Tu se spominje plastenik kvadrature 400m/2 za 33000 kn.Ja bih rekla da je to jako jeftino.Jer sam ja predprošlog ljeta od 500m/2 platila sa popustom za gotovinu,i još nekim dogovornim pogodnostima 90000 kuna.Ali - moj je plastenik povišeni u odnosu na standard sedamdeset cm,stijenke nosivih lukova sa 2,2 mm, ostale cijevi se ne sjećam,ali isto po standardima sigurnosti,čeone strane su od polikarbonata,sa prozorima,stotkom,u sljemenu,i sa vratima 320x260 sa obje strane sa aluminjiskim okvirima,i radne visine 320,tako da bez problema ulazi Zetor 7345 sa rotobranom i kabinom.O sigurnosti na opterečenje ne moram niti pričati,podnosi 2 t po luku,i nikakav snijeg ga nemože ugroziti,kao niti vjetar.Vjetar može samo ako se folija podrapa,e,onda bilo kakav da je ode k vragu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Johabice mate i tika te malo pate kad nema sunca ;) 300 m2 plastenik 33.000 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh