• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kontam,materemi,u pravu si - ali nisam loše sfulala - išla sam naviše.Bil bi bed da sam rekla manje.:biggrin:

Ajd,al svejedno je velika razlika u cijeni - meni je punu cijenu rekao 117000 kn - no,zaboravila sam reći - to je dupla folija.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
da se malo ukljućim u ovu raspravu Johabice ti si u pravu ako hoćeš nešto top to je to kao i gisovi plastenici ali to i toliko vrijedi .Ali ima i druga strana a to je da su Agroservisovi dobri i zadovoljavaju potrebe da cijene ne uspoređujem .Kontam je zakljućio isto kao i ja premali im je luk i kod velikog snijega problem što se i desilo da ga malo podignu špic ja bih glasovao za njih
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
da @gusta,to je ono šta sam ja otprve rekla.A za veći luk,olitiga više slijeme ja osim zbog nosivosti tipujem i zbog toga što povečava volumen - kubikažu prostora koja je u ranoj i kasnoj proizvodnji bitna jer se povećava koncentracija i duljina zadržavanja topline u večernjim satima.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja imam Gisove plastenike,ali sam ih sve relativno jeftino kupio bez carine i poreza na braniteljsku povlasticu,dok se to još tak moglo...sad je to jako skup sport i cijene baš i nisu povoljne,ali su njihove cijevi vruće cinčane i debljine mesa 2-3mm...
Imam jedan plastenik od 200m2 čija konstrukcija može izdržati 20t tereta...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
da se malo ukljućim u ovu raspravu Johabice ti si u pravu ako hoćeš nešto top to je to kao i gisovi plastenici ali to i toliko vrijedi .Ali ima i druga strana a to je da su Agroservisovi dobri i zadovoljavaju potrebe da cijene ne uspoređujem .Kontam je zakljućio isto kao i ja premali im je luk i kod velikog snijega problem što se i desilo da ga malo podignu špic ja bih glasovao za njih

pa ja čak mislim i da bi nagib bio dovoljan, ali uštedili su na konstrukciji i to sad košta cabagea...
kad imaš 10 metara širok plastenik, nije dovoljan jedan upor sa prečke na luk...bem mu miša, ja seljak sam radil dva w, znači ukupno osam prečkica, umjesto ove njihove dvije...
...ali ja sam seljak izgleda...:eek::

ovak je to izgledalo prilikom izgradnje...
p1290009.jpg



a ovak kad je u funkciji...lanjski snijeg...
napominjem da se radi o 10 metara širokom plasteniku na kojem su lukovi rađeni iz cole, standardne vodovodne cijevi...jedino baze i križevi u sredini su za frtalj jači...
p1050055d.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Koga bi prijatelju preporučio onako sa solidnim cjenama.
Ovisi za šta ti treba plastenik, agroservis pravi i veronez plastenike po dosta povoljnim cijenama, za nisko povrće odlična stvar, jeftina i funkcionalna....a može i visoki paradajz al onda moraš stupce, žicu i sl.pozdrav
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
DARIJUS de malo bolje poslikaj onu svoju peć na kat ili se to meni ćini da je katnica .Možda neko zna nekoga tko pravi peći na drva a da pušu topli zrak kao termogen sa velikim ložištem
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
gusta, peć je ustvari jedna velika bačva s cirkulacijum, a oko nje je stavljen plašt od pocinčanog lima u koji s jedne strane upuhujem hladan zrak, a s druge sam izlazi u plastenik...taman sam u fazi montaže još dva velika ventilatora koji će to sve po plasteniku raspuhat...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
gradit ću jedan mali za rasad

najprije sam mislio uzeti onaj najmanji iz njuškala od Kovačića,ali kad sam se raspital o cijenama materijala,skužil sam da ću ga sam istog ili boljeg napraviti za pola te love,a i vidim kaj je plevak jučer napisal,takve majstore najviše mrzim kad moraš hodat za njim i paziti kak bu napravil...

pa da priupitam stručnjake za plastenike ,koliko moram uzeti viška najlona za ukopati u zemlju da mi ga vjetar ne iščupa?

i na koji raspon mogu ići sa cijevima fi 42,4(5/4) a na koji sa 33,7(col)?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hm . Ja imam parepete . oni ne podnose takvo opterečenje,pa je dosta dvadeset,ili mali više cm.Ako ti imaš cijelu bočnu ukopanu,to onda treba puno više - to ti budu rekli oni koji imaju tako napravljeno.Ali,ja nikada nebih radila plastenik bez bočnog otvaranja.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ja se bojim raditi bočno,ako naleti kakav olujni vjetar dok me nema...

mislim da bi napravio vrata na oba čela,a kad to postane premalo,skinem najlon čela,i stavim mrežu za sjenu-imam provjetravanje a po vručinama ide ionako mreža da se ne spali rasad
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
misliš li ga pigati iz jedne cjevi ili bude imao baze pa luk u njih?
jesu li cijevi 6 ili 8 metara?
ako su 6, onda ti je dosta i 6 metara širok najlon...pod uslovom da zapikneš svaku stranu 25-30 cm u zemlju...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pa ako misliš da je 140 kuna po kvadratu za prvog ili 90 kuna za zadnjeg s popisa malo, udri brigu na veselje...
za tu lovu bar bi mogli napraviti željeznog...ili aluminijskog...ili pozlaćenog bogaramu...:icon_cool:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
kuzim ja tebe al treba imati I neki nacrt I vremena.aj gdje da nadem nest manjeg a da nije skupo?naravno I polovno I bez folije?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
imaš kojeg povrtlara s plastenicima blizu sebe...većinom svi sami radimo plastenike...(znat ćeš da je pravi kad vidiš šepave tunele)...:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh