• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
@Mateuss
Radila je ITC Zenica. Oni kod nas imaju najbolje plastenike. Imam njihova tri plastenika od 100, 150 i 275 kvadratnih metara. Manja dva su 18x5,5 i 26,5x5,5 metara. Visoki su 3 metra. Medjutim, ovaj sto smo danas postavili je mnogo mnogo mocniji plastenik. Moze se traktorom obradjivati. Kod nas u opetini Teslic je potrebno imati 500 kvadratnih metara pod plastenicima da bi se dobio podsticaj. Sada imam i malo vise, tako da bih trebao dobiti oko 500 evra godisnji podsticaj.
Hvala na lijepim zeljama.
Kod nas je poticaj 5 km po 1m2 i minimalno moraš imati 200 m2 plastenika u zbrajanju (ne 1 od 200 m2).
Baš sam ih ja kontaktirao prošli mjesec za jedan plastenik ali širine 6.3 metra i ponuda u usporedbi sa tvojim plastenikom se čini malo poskupa.
Ovo su mi poslali za specifikacije plastenika.

Plastenik ITC P 63 se proizvodi od pocinčanih cijevi 5/4“ ¾“ i ½“, razmak između lukova je 1,76m, posjeduje dvoja vrata na čeonim stranama, minimalna dužina za ovaj model je 10,56 m, a maximalna 38,72m, visina u najvišoj tačci 3m

S obzirom da se svi plastenici razlikuju od asortimana cijevi, visine, razmaka između lukova i opciji kako su pokriveni (kompletan pokriven folijom ili folija po krovu i boku a polikaronat 4mm na čela) cijena se formira za svaki tip pojedinačno kada se korisnik odluči o opciji i dužini plastenika.
Plastenike pokrivamo certificiranom folijom 200 mic sa pet aditiva čije je funkcionalnost četiri godine.

ITC P 63, dimenzija 6,3x15,84x3, cca 100m2, pokriven folijom sa bočnim provjetravanjem i sistemom za navodnjavanje..........0.000,00 KM cijenu nemogu objaviti javno.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@Mateuss
Posalji mi cijeni u pp. Drugarski cu ti kazati da ne uzimas taj p-63. To je jak i stabilan plastenik, ali ima nisko provjetravanje i visinu u sljemenu 3 metra. Uzmi plastenik p-64, on je daleko daleko profesionalniji od p-63, jer je u sljemenu visok 3,5 metara, a bocno provjetravanje je na 1,8 metara. Sve u svemu, ITC ima dva profesionanalna plastenika a to su p-64 i p-80.Sve drugo su porodicni plastenici. Ovo ti govorim jer imam njihova dva porodicna porodicna plastenika. :)

Lijepo izgleda čestitam.
Na koji se sistem zatvara taj prozor? Na sajlu ili...?
Ako mislis na prozor ispod krova, on se zatvara na kanap. U plasteniku se nalazi kanap koji popustas koliko zelis da otovris prozor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Pozdrav molio bih malu pomoc trenutno sam u kupnji i postavljanu plastenika dali je previše 2 metra između lukova 2 metra cijevi su 5/4 cola ili 42mm širine bi bio 8 duzine 60 metara s bocnim provjetravanjem ? hvala
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@karlo22
Ok je 2 metra, ako su cijevi 5/4. Koliko je debela stijenka cijevi? Moras jos ponesto da napisem o tom plasteniku..
 

maslinar2302

Novi član
Tu od
4 Svi 2015
Poruka
1
Pozdrav kolege,
zanima me ekonomska isplativost plastenika od 500 m2. Zemljište je ispred kuće s bušotinom u Solinu.Budući da sam početnik zanima me cijena plastenika, koje su kulture isplative na tako maloj površini,prinosi i sl..
Zahvalan sam na svakoj informaciji, pozdrav.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@maslinar2302
Ja sam u svakom slucaju pristalica velikih plastenika. Najvise volim plastenik od 250 kvadrata, pod uslovom da ima vertikalne bocne strane, zato sam takav i kupio, a ako je kvalitetno odradjen, zasto ne i 500. Npr. kad zaduva jak vjetar, tebi je isto zatvaro plastenik od 500 kvadrata ili od 100, ali ti nije isto da li zatvaras pet plastenika ili jedan. A i kad su temperature u pitanju, uvijek je udobnije raditi u visokim plastenicima (pretpostavljam da je taj visok barem 3,5 metara).
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Moj od petsto kvadrata - 100 000 kuna.

Odi na topik Paprika i nekoliko stranica unatrag, pa ćeš ga vidjeti.
Isplativost je u tri godine.Ma dvije, ali računaj na tri. Ali vi tu dolje imate više cijene proizvoda, pa budeš valjda uspio i za dvije, ako budeš pametan, i budeš radio kroz zimu. Ja sam zimi prazna.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
600 kvadrata kućni rad cca 8000KM ili 4000 EUR
 

Prilozi

  • DSC01226(1).jpg
    DSC01226(1).jpg
    53.6 KB · Pregleda: 659

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Bravo panci, ovo izgleds odlično a i cijena nije velika. To si sam radio? Poslikaj to malo detsljnije molim te i napiši par rječi.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Imam jedno pitanje u vezi izgradnje plastenike. Dakle planiram napraviti plastenik, zanima me kako najlakše napraviti savijacicu da savijem lukove.*
Ideja mi je savijacica sa tri valjka i na ručni pogon, znaci kupio bi negdje 3 kotača za kliznu ogradu ili nešto slično. Cijevi za lukove bi bile od 28 mm? Sta mislite dali je to moguće tako napraviti kako sam zamislio ili imate neko drugo rješenje? Pozdrav
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
dva "kotača" moraju biti fiksna (al se moraju okretati), a s jednim pritišćeš cijev na zamišljenu mjeru luka, ali onda tom moraš napraviti pogon...ručku...na tom principu sve delaju...

evo slika moje prve, prastare...možda ti pomogne ideja...

 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Treba odabrati onu koja ti neće ništa sfušarit,dati garanciju na isti i doći u kratkom roku popraviti ako nastane kakva šteta uslijed vremenskih neprilika...
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Imam jedno pitanje u vezi izgradnje plastenike. Dakle planiram napraviti plastenik, zanima me kako najlakše napraviti savijacicu da savijem lukove.*
Ideja mi je savijacica sa tri valjka i na ručni pogon, znaci kupio bi negdje 3 kotača za kliznu ogradu ili nešto slično. Cijevi za lukove bi bile od 28 mm? Sta mislite dali je to moguće tako napraviti kako sam zamislio ili imate neko drugo rješenje? Pozdrav

Evo kako sam ja riješio






Pozdrav!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
E znao sam da će to biti pitanje zaboravio sam izmjeriti mislim 20-25 cm ali kada provjerim javim alat mi je na selu pa ću sutra.
Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
pratio sam malo po netu slike i vidio sam da ima raznih sirina, tak da mislim da mozda taj razmak ne igra neku ulogu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
kaj je veći razmak lakše je ručno motati cijev...moj je na onoj pola metra...dakle, 25 cm na svaki kraj cijevi ostaje ravno, ali meni je tako pasalo da se stavi u bazu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh