• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Bilo je i malih prepravki
Još par sitnica i pusta se u pogon.
jedino je problem sto se ne može vise smanjiti količina peleta. Potrošnja je malo jače od kg
Ventilator obavezan za odvodnju plinova.
 

Prilozi

  • 6203D78C-BA88-4973-8685-AE5F53683246.jpeg
    6203D78C-BA88-4973-8685-AE5F53683246.jpeg
    19.4 KB · Pregleda: 15
  • E4E0419C-5206-4CE9-A3BF-6B2E7E83F64F.jpeg
    E4E0419C-5206-4CE9-A3BF-6B2E7E83F64F.jpeg
    20.8 KB · Pregleda: 16

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
super,

da li imate dodatnu izolaciju ili ekstra foliju

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
ok, koliki su mjesečni troškovi s pelets i grijete li se 24 sata dnevno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Ovo je prvi put do sad u plasteniku do sada je bilo na struju ali kako ove godine ranije krećem trebalo je nešto drugo kopirati.
što se tiče klijalista tamo je 24/7 konstantno gorenje 100 dana
Potrošnja cca 30kg/24 sata (36kn/24sata)
Sve ovisi o vanjskoj temperaturi s time da mi je konstantno 30 stupnjeva u klijalistu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
ok, puno ti hvala

Ako imate 10000 sadnica, a troškovi peleta su 3600kn za 100 dana, ispadne 36 lipa po sadnici

Plus troškovi za materijal, sjeme, kompost i kontejnere, naravno

Sve ukupno možda 1 kn po sadnici

Kupili smo ovaj staklenik za klijanje jer nam susjed preporučio i kaže da jako dobro drži toplinu i da ne treba kupovati novu foliju svake 3-4 godine jer je staklenik izrađena od polikarbonata

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
frapiraju me podaci od nosivosti snijega i brzini vjetra...
ako netko ne kuži, drži 6 cm snijega po kvadratu, i može izdržati povjetarac... :oops:

inače, normalno da je bolji izolator polikarbonat od najlona, samo koliko je trajan...pogotovo tak spigan...
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
sad ne znam jeli 60kg na m2 snijega u stvari 6cm snijega ali sigurno je polikarbonat stabilnije i jače od normalne folije, inače se ne bi koristila u svim zemljama sjeverne europe koje imaju puno lošije vrijeme od nas
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
za usporedbu, običan plastični tunel drži oko 150 kg po kvadratu i bez problema odolijeva udarima vjetra preko 60 km/h...
a ako su lukovi od cole, ide preko 200 kg po kvadratu snijega (20 cm) i udari vjetra do 100 km/h...
tak da me to malo čudi...al vrag zna, možda su ispustili jednu nulu negdje... 🤭
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Inače ja što sam vidio kod grijanih plastenika da oni uopće nemaju problema s snijegom.
Meni je prošle godine vjetar sjeb..... foliju bio je na udare jači od 65km/h folija je bila stara 6 godina na njima. Inače sjeb..... je i profesionalne plastenike tj foliju tako da vjetar je vjetar nema tu pomoći neke.
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
za usporedbu, običan plastični tunel drži oko 150 kg po kvadratu i bez problema odolijeva udarima vjetra preko 60 km/h...
a ako su lukovi od cole, ide preko 200 kg po kvadratu snijega (20 cm) i udari vjetra do 100 km/h...
tak da me to malo čudi...al vrag zna, možda su ispustili jednu nulu negdje... 🤭
Nije slučajno da se na temu odgovara najnegativniji član foruma.

Bez obzira u kojem pdf-u odgovaraš, uvijek si negativan prema svakomu i svemu , zašto sebi ne nađeš neki posao ili curu kako bi prebolijo taj svoj negativni način razmišljanja.

Mogu samo zamisliti da ste već imali pet komada te iste vrrste staklenika i da ste ji dobili kao poklon za vrijeme Jugoslavije, osobno od druga Tita.

Sve je bilo bolje prije.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ajde da sam i ja u nečemu naj... :hahah:
...samo još da si curu nađem...

čudno je samo kad te optimista s toliko "iskustva" ocijeni kao negativnog... na stranu to kaj dvadeset godina slažem plastenike i radim u njima...🤭
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ajde da sam i ja u nečemu naj... :hahah:
...samo još da si curu nađem...

čudno je samo kad te optimista s toliko "iskustva" ocijeni kao negativnog... na stranu to kaj dvadeset godina slažem plastenike i radim u njima...🤭


Ja, ja, mogu ja? A? :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
je, da, curu f penziji...
da bar ima njemačku, još bi možda i prošla... :hahah:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nije ti važno, kad nije udovica (još...) :hahah:
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Sviđa mi se način gradnje ovog tunela tako da se ljeti možete otvoriti strane za ventilaciju, i postaviti različite vrste vrata da više liči na plastenik ili ostaviti tunela otvorene ljeti na bočnim stranama

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
opet budeš rekal da sam negativan, ali to je samo za povremeno prekrivanje, ne vidim mogućnost da to bude stalno tako postavljeno...em nije našpanat kak treba, em bi mu jači vjetar radil velike probleme...da je stavio sa strane cijev i zakopčao najlon na nju, sa pet vodilica bi mogao rolati najlon uredno, i bio bi bolje napet...
nije loše, ali može bolje uz minimalno ulaganje...
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Darijus u pravu si.
Ovo više vuče na veronez nego na plastenik.
Ili ga zavući u neko totalno zaštićeno od vjetra mjesto.
 
Na vrh