• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Moze preporuka gdje naci/kupiti stolove za plastenik? Pitao sam u Gis Impro i samo kada je izmedju 20-25 eura po m2 i samo ih ima po narudbi.
 

danijel030

Član
Tu od
17 Sij 2011
Poruka
41
Pitaj Koting d.o.o. iz Đurđenovca. Oni rade stolove i bili su dosta povoljniji od konkurencije.
Kakva je sada cijena to ne znam jer su u zadnje vrijeme sve cijene podivljale.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Poz. Zanima me kako kopcate foliju(naylon) na cijevi? Ako je cijev okrugla? I kako kad je cijev kvadratna, flah?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
za okruglu cijev ima original kopče...
za kvadratnu ili flah, ili imaju gotove lajsne koje se stave po cijevi i u njih ide najlon...
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
za okruglu cijev ima original kopče...
za kvadratnu ili flah, ili imaju gotove lajsne koje se stave po cijevi i u njih ide najlon...
Hvala. A gdje mogu kupiti ove original kopče? Imas kakvu sliku?
Ja bi plastenik izradio doma, ali trebam kopče...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Dh plastenici su ti za sve to najjeftiniji i imaju sve što treba.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Farba li itko plastenike ovdje? :)
Mislim na foliju, u svrhu zasjenjivanja. Ja se sjećam jednom davno da mi je to stari radio dok je sadio papriku, dobro je to bilo.

No više se ne sjećam čime se farbalo, (valjda vapno, no u kojoj količini?) a također meni treba za veliki plastenik, cca 6m visine i 12 širine pa se mislim i na koji način to odraditi. U prskalici zamješati pa štapom od leđne prskalice? Odviti pisak naravno...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
a kaj ga onda za zimu pereš?
...nisam to nikad radil...a ni vidil...
nije li bolje riješenje iznutra staviti bijelo/crni najlon ili mreže za zasjenjivanje?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Ne traje to dugo, izblijedi na suncu i kiša ispere, do jeseni gotovo... U dolini Neretve i Hercegovini budu većinom ofarbani.
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Hvala. A gdje mogu kupiti ove original kopče? Imas kakvu sliku?
Ja bi plastenik izradio doma, ali trebam kopče...

Možete kupiti sistem metalne lajsne s žicom za pričvrstiti i zategniti foliju

 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, ako treba ko jeftin i jako dobar plastenik neka se javi u firmu OUT Metali iz Karlovca.. 095 529 30 23
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
@yama...ako je tako to je velika novost.... 🤭
dosad je montirao plastenike od agroservisa virovitica uz pozamašnu naknadu...😜
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Plastenik 4x12 metara sa obostanim provjetravanjem, velika dvokrilna vrata s prednje strane, folija sve komplet.. cijena 7 475 za keš...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
plastenik 4.6x53 metara sa obostranim provjetravanjem, rolo vrata s prednje strane (obje), promjer cijevi 32mm, folija sve komplet...cijena 15 000 kuna, isto keš, ali uradi sam sve...(nešto manje, al neću na pet kuna)...pa ti reci da je tvoje jeftino.... 😉
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pozdrav, moze li mi netko reci na kojo nacin je najbolje spojiti najlon na plasteniku, radi se o tome da da imam 9 plastenika duzine oko 40 metara i sada trebam premjestit plastenike na drugu zemlju koja je drugacijeg oblika i plastenici (tuneli) bi bili dugacki oko 80 metara i trrbao bi ih 6 takvih, zanima me na koji nacen ste vi rijesavali te stvari spajanja najlona, sta se pokazalo najboljim i najcvrscim? Hvala.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Zalijepi peglom i prebaci preko spoja komad najlona da spoji barem 2 luka.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Nemam ja tu peglu za ljepljenje, najloni su siroki 8 metara i na prvom i zadnjem luku su ucvrsceni obujmicama (kopce koje obuhvate luk) po sredini nemogu stavljati te kopce jer je najlon zategnut i samo se naslanja na luk...
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Jel netko pokusao na nacin da najlon koji se nastavlja podvuce pod dva zadnja luka prethodnog najlona i obujmicama ih obuhvati s unutarnje strane i dalje se nastavlja normalno navlacit s vanjske strane? Ili nekakva slicna metoda?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
metni dva luka skupa i pokopčaj...nebu idealno, al nebu ni velika škulja...
i možeš onda jednu cijev od 6 metara pol cole, ili koju imaš rasplovit i prebacit to preko tog spoja...naravno, najlon pokopčaj na te od tri metra....
 

Najnoviji postovi

Na vrh