• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZLAZAK IZ SUSTAVA PDVa

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
E pa baš na to sam i mislio...
Neki pričaju da je nekih 420-440 kn mjesečno, netko veli da je oko 500, zato pitam jer možda netko zna točnu cifru ako plača.

Nego koliki je taj mjesečni paušalni porez i prirez, ili je to več sve obračunato u ovih 500-tinjak kn??
Ja stvarno ne znam...ja plaćam 1040,00kn mirovinsko i zdravstveno i 224,00kn paušal mjesečno...prirez ne plaćam,jer tamo gdje živim ta stavka ne postoji...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
da pohvalim ovu gamad iz porezne uprave Bjelovar na učinkovitosti,obradili su moj zahtjev za izlaskom iz pdv ,datum obrade 7.3 petak u ponedeljak stiže poštom riješenje 10.3.o OVRSI za 11 i 12 mjesec doprinosi i obračunati PDV na ne amortizirana sredstva,najbitnija stavka u riješenju BEZ PRAVA NA ŽALBU :icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas sam trebao potvrdu o visini dohotka za prošlu godinu,pošto sam bio u poreznom sustavu ,odem do bivšeg referenta,problemi,kao porezna prijava još nije verificirana i ne može mi dati potvrdu,kao na prijavi se ne vidi dali su unešena ne amortizirana sredstva i dali je na njih obraćunat pdv,nakon sat vremena natezanja,bivši knjigovođa i porezna,JOJ IZVINITE NISMO VIDJELI TU STAVKU U GODIŠNJOJ PRIJAVI,pa što na takvo ponašanje reći,gamad i još po novome sada mi dohodak manji za 20 tisuća kuna nego prije mjesec i pol,uglavnom više nema šanse da me vide i uvale u sustav,neće moći ni pod razno
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
da pohvalim ovu gamad iz porezne uprave Bjelovar na učinkovitosti,obradili su moj zahtjev za izlaskom iz pdv ,datum obrade 7.3 petak u ponedeljak stiže poštom riješenje 10.3.o OVRSI za 11 i 12 mjesec doprinosi i obračunati PDV na ne amortizirana sredstva,najbitnija stavka u riješenju BEZ PRAVA NA ŽALBU :icon_hang::icon_hang::icon_hang:

daj mi reci koliko su te oderali , i ja izlazim is sustava PDV i knjigovođa pošto na godišnjem mi za sad nezna miš reč , ima li kakva kvaka da se što manje plati , molim pomoč ko zna
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
PDV na ostatak vrijednosti traktora su obračunali,svu dugotrajnu imovinu koja nije bila amortizirana,na to ide neki porez i normalno svi doprinosi da budu podmireni,evo moja porezna prijava je bila tek prije 10 dana verificirana i mogao sam dobiti potvrdu o visini dohotka za prošlu godinu,trebalo mi za drugu stvar,sve u svemu ako imaš sposobnog knjigovođu i dobre živce navali na njih
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
po kojoj stopi poreza se obračunavaju neamortizirana sredstva kad izlaziš is pdv ?
 
Na vrh