• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izmjena krovišta

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ako boja onda samo ultraton od njega boljeg nema .
Nije na bazi vode.

Govorim ti o puru umjesto vune. Sve više se tak dela. A redoslijed si malo fulal. Folija ide na daske,vuna ispod daski,među rogove
Pa ja sam ti ljepo napisao da prvo vuna ide a onda folija .
Krivo si skužio nema funkciju onda.
Koliko je pjena dobra o tom drugi put nema zraka.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ja kad sam radio krovište farbao sam sa Beltopom od Belinke
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
daj mi molim Vas preporučite neki drvocid,imam ja tog krova 175m2 a planiram dvostrano pošpricat daske pa će i tu otić podosta eurića
Meni su za stare rogove za drvocid rekli da je jedino pravo sredstvo belinka koncentrovana, jeste najskuplja ali je i najkvalitetnija i prosto sam natopio građu 2x špricanjem.
Od farbanja rogova i daske sam koristio sadolin sa dodatkom voska, nesrećama se proizvođača i na tri litre sam dodavao 1l bezbojnog laka za čamce. To ima i gotova smjesa ali eto meni je to bilo prihvatljivo , da znam omjer laka. Nakon 14 g se izuzetno drži kao da je pre godinu farbanje. Ako treba da poslikam. Takođe moj savjet je da sadolin nije u nekim bojama već onako malo boja bora il slično i meni super izgleda.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Bez kuhanja nema prave impregnacije.
Sve ovo što mi radimo sa špricanjem je samo površinski. Naravno da je bolje i to nego ništa.
Trenutno sam u nekim radovima oko jedne stare drvene kuće pa malo isprobavam sa premazima.
Uglavnom dio koji je jako izložen vremenskim utjecajima (kiša, vjetar i sunce), odrađujem sa dvije ruke impregnacije, dvije ruke Sandolina i jedan premaz Lanenog ulja. Napominjem da je sve stara hrastovina iz 1925 godine.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
i kantica obične lazure + trećina kantice laka za čamce + pola kantice lanenog ulja.........s time kada premažeš 2 puta, to je i impregnacija i zaštita od atmosferilija i ne trebaš bolje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Lak izbjegavam na vanjskom djelu, pogotovo dio koji je izložen suncu.
To kad popuca onda ga je muka skinuti, a i ne volim da se bliješti i sjaji od njega.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
Lak izbjegavam na vanjskom djelu, pogotovo dio koji je izložen suncu.
To kad popuca onda ga je muka skinuti, a i ne volim da se bliješti i sjaji od njega.
Nemoj uzimati lak lazuru, a ovo nije tak puno laka za čamce koji će se ljuštiti.....2 premaza i to je to...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Kolko bi onda ovog laka trebalo stavit na kantu od 5 lit?
 

Prilozi

  • 20230228_073618.jpg
    20230228_073618.jpg
    26 KB · Pregleda: 3

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
na 5 l lazure tu jednu kanticu laka za čamce i 1,5 l lanenog ulja . 2 premaza i to je to, miran si dok si živ.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Bojim se bilo što izjaviti, ali da se ipak izložim...
Od godine 1983., živimo ispod krova opšivenog s jako puno tzv "brodskog poda". Nemamo PVC stolariju nego drvenu. Sve je to zaštičeno s slovenskom lazurom, bez laka.
Imamo uličnu ogradu od drvenih letvica. U startu je bila od hrastovih letvica koje sam zaštitio potapanjem u mješavinu starog ulja i boje za šahtove i željezne vodovodne armature koje se zakapaju u zemlju. Trajalo je puno godina. Onda je dio ograde uništio jedan bijeli Yugo, a ostatak zub vremena. Dao sam izraditi sve nove letvice od crnogorice i sve zaštitio prema savjetu stručnjaka s lak lazurom, za par godina - to ne valja ništa.
Poslušao sam struku i za drvocid, za drvena vrata u klijeti u goricama, ni to ne valja ništa. Ženu mi izluđuju ta vrata i fina prašina koju izbacuju te nemani. Prvo razrijedite ovako, pa onako, pa je ona premazala i s koncentratom u horizontali da se upije u sve pore, a drveni crviči pitaju ima li toga još, baš nam paše.
Eto, dobru zabavu vam želim danas 🥂
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Kod mene je u pitanju hrastovina, kuća je izgrađena 1925 god. Ono što je načeo zub vremena i nije se dalo spasiti, opet je zamijenjeno starom hrastovinom.
Jedino ograda ide od agacije i jedan dio od ariša.
To je sve suha građa po pitanju ograde.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ženu mi izluđuju ta vrata i fina prašina koju izbacuju te nemani. Prvo razrijedite ovako, pa onako, pa je ona premazala i s koncentratom u horizontali da se upije u sve pore, a drveni crviči pitaju ima li toga još, baš nam paše.
Eto, dobru zabavu vam želim danas 🥂
Ovo mi miriši na to da je drvo posječeno u krivo vrijeme.
Krovište na kući je rađeno prije skoro 40 godina, a na gospodarskom objektu 10-ak godina kasnije. Ničim zaštićeno i za sad nema naznaka bilo kakvih oštećenja. Vjerujem da je to zato jer je rušeno u pravo (zimsko) vrijeme i odmah po rušenju okorano. Čak i drva za ogrijev izbjegavam rušiti u vegetaciji.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
Od drveta rušenog u mezgi, nema sreće da ga s bilo ščim zaštičuješ:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
18
Koliko bi Vi stavili snjegobrana
Krov je jedna voda 115kvadrata druga 60
Crijep engobirani ,kosina krovišta cca 22°
Tondach kaže 1 na kvadrat a mojstor da uzmem 400kom,zasada imam 250
Kaj da napravim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Uz tak mali nagib, 1 po m2 je dovoljno. Važno je da su postavljeni po cijelom krovu, a ne samo u donjim redima.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Koliko bi Vi stavili snjegobrana
Krov je jedna voda 115kvadrata druga 60
Crijep engobirani ,kosina krovišta cca 22°
Tondach kaže 1 na kvadrat a mojstor da uzmem 400kom,zasada imam 250
Kaj da napravim
Ja sam na prva 2 reda snjegobrana stavljao na svaki treći crijep,a kasnije na svaki peti
20230301_173139.jpg 20230301_173232.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam ih ovak posložil i snijeg se zadržava. Nagib 30°, crijep betonski glazirani. Na skici je pogled na jednu strehu. Možda bi bilo bolje da sam počel u prvom redu, jer sad zna to malo snijega sa prvog reda ipak pasti dolje.

1677696911127.png
 
Na vrh